Ház előtti udvar



 

Megosztás
 

 Ház előtti udvar

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Ház előtti udvar Empty
TémanyitásTárgy: Ház előtti udvar   Ház előtti udvar Icon_minitimeCsüt. Júl. 24, 2014 2:43 pm


Stefan & Elijah
-

Már egy jó ideje nem találtam Stefant a Mikaelsonok házában, így gondoltam, azaz sejtésem volt arról, hogy végül elment abból a házból. Amikor utoljára beszéltem vele, nem akartam vele túlságosan is durva lenni, de ő rajta állt, hogy marad -e a Mikaelsonok közt, vagy sem. De ahogyan észrevettem, végül az utóbbinál döntött. Igazából fogalmam sincs, hogy mi késztetett arra, hogy megnézzem mi van vele, elvégre nagyon meg kell válogatnom a szavaimat, hogy ha normális körülmények közt szeretnék vele beszélni. Tudom, hogy a múltról még hallani sem akar, ezért nem is fogom őt ezzel cukkolni, hiszen miért tenném? Valahol pedig igaza van. Minek kell a múltról beszélni? Szenvedés volt az mindig, s az is, még akkor is, amikor csak rá gondolunk.
Utánanéztem egy kicsit, hogy Stefan hová is mehetett lakni, elvégre egy ősinek nem nehéz megtudni semmit sem, így az sem volt számomra megerőltető, hogy kilogikázzam, hogy vajon Stefan hová mehetett lakni. Arra is gondoltam, hogy talán beszélek vele Mikaelről, hogy ha lehet, Klaus tőle tudja meg, mit sem hogy a testvéreitől. Joga van tudni Klausnak az igazságot, hisz ha Mikael a semmiből meg jelen Klaus előtt, akkor meg mi leszünk a hibásak, mert az öcsém nem tudott felkészülni Mikael váratlan megjelenésére. Stefan pedig a barátja, tudni fogja, hogy hogyan kell mindezeket forgatni. De még is, miért tenné meg ezt nekem Stefan? Az nem kétséges, hogy elmondaná Klausnak, hiszen ha elmondom neki, biztosan egyből az öcsémhez fog futni. Csak nem mindegy, milyen formában fogja ő azt előállítani, hiszen hogy a múltkori dolgok miatt bosszút álljon rajtam, ez tökéletes alkalom lenne számára. Bár, nem hiszem. Stefan nem az a bosszúállós, még kikapcsolva sem. Nem tudom, hogy mi történt vele, de még sem ment vissza Mystic Fallsba tönkretenni azokat, akik ezzé tették őt. Ha így végig gondolom hogy Stefan miken ment keresztül, akkor már könnyedén ki lehet matekozni, hogy mit hogyan tenne. Jó emberismerő vagyok, így talán most majd Stefannal is majd szót fogok érteni. Megpróbálok majd a kedvére járni, majd maximum bedobunk "pár" vértasakot, vagy pedig csillapítjuk a gyilkos szándékunkat. Hiába is gondolják rólam, hogy talpig becsületes Ősi vagyok, de azt senki sem látta, hogy sokszor mikre vagyok képes.
A márvány kerítés, ami körbeölelte az egész területet, már -már nem is kerítésnek volt mondható, hanem egy vastag, szolid falnak mondható már, de még is ízléses.
Gyorsaságom segítségével én már annak tetején ücsörögtem, mint akit nem érdekelné, hogy a járókelőket elgondolkoztatná, hogy az meg hogyan jutott oda fel.
Békeitalt is hoztam magammal, már az egyiket ugyan meg is kezdtem. Nos, egy Ősinek, mi is lenne egy vámpír felé a békülő"ital"? Egyértelmű, hogy egy vértasak. Az egyiket magam mellé raktam, a másikat pedig idill módon kezdtem el fogyasztani, s hallgatagul várom Stefant, aki majd biztosan valamikor észrevesz, elvégre nem ülhetek itt a kerítésen egész nap.



Of the night • megjegyzés; Bocsi a reag gifért, nem volt most kedvem összerakni egyet :s de remélem a reag tetszik Smile
©️


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Stefan Salvatore
Stefan Salvatore

LOOK OUT!! I'M A VAMPIRE

❦ Hozzászólások száma : 887
❦ Join date : 2014. Feb. 24.
❦ Age : 176

Ház előtti udvar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház előtti udvar   Ház előtti udvar Icon_minitimeCsüt. Júl. 31, 2014 6:17 pm





Elijah & Stefan


"Minden elmúlik egyszer.."


Romokban volt minden, mit felépítettem, s úgy érzem ezen porladó, omladozó, és garantáltan szörnyű emlékektől sohasem fogok megszabadulni. Minden rám nyomta a bélyegét, minden engem sújtott, mint valamely átokverte csapás. Mit tettem az élet ellen? Tudom sohasem voltam egy igazán remek férfi, aki minden bizonnyal csak jót cselekszik, de hát ez a természetem.. ez lettem; egy szörnyeteg, mely mostani szememmel tekintve egyszerűen áldás, avagy maga a mennyország. Nem volt egyszerű életem, nem volt normális életem.. sohasem volt az, amit szeretem volna; minden, és mindenki cserben hagyott! De most egy új út nyílt meg előttem, egy új lehetőség, egy nagyszerű élet kezdeménye, amely tán kedvező lehet számomra most már, és oly sok évnyi kín után végre valami igazán jó is történik; távol a gondoktól, a bajoktól, és minden egyéb mástól; távol Mystic Fallstól.. s egyúttal mindentől távol. Felsóhajtok, ahogy finoman hátra dőlök a kanapén, és szemrevételezem a nappalimat. Úgy hiszem tökéletesen berendeztem; épp úgy, ahogy kellett. Egy üveg whiskyt tartok a kezemben, ahogy kortyolgatom az édes, de mégis keserű italt, amely végig folyik a torkomon, és egyaránt kaparó, de mégis jól eső a számomra. Úgy érzem tökéletesen alakul minden; épp úgy, ahogy annak lennie kell, és most, hogy elköltöztem független vagyok. Nem kell attól félnem, hogy az egyik ősi hirtelen nekem támad, mert úgy tartja a kedve, sőt attól sem kell függenem, hogy kinek vagyok szimpatikus, meg kinek nem. Van épp elég bajom így is.. nem kell még tetézni, és nem szeretném amúgy sem, ha Niklaus testvéreivel, vagy tán embereivel gondom lenne. Nekem semmilyen kockázatot sem ér meg az, hogy bárkivel is összeveszek, mert nem tetszik nekik a stílusom, vagy mert nem szeretnek abban a házban látni. Ők egy család; testvérek, aztán pedig mind valahogy kötődik a másikhoz, én meg nem illettem be a képbe, hisz ki vagyok én? Egy nyomorult, kit széfbe zárva a vízbe löktek, aztán jött Klaushoz könyörögni, hogy igézze meg.. szánalmas vagyok, gyáva.. Minden problémám után emberi vérhez nyúlok, aztán egy Ripper leszek. Igen, bevallom így kikapcsolva is, hogy mindez a részemről gyengeség, de nem tehettem mást.. El kellett őt; őket felednem, mert egyszerűen a tudat felemésztet, és még ráadásul az a rengeteg kín.. lépnem kellett.
Végül felállok, ahogy az üveget leteszem az üvegasztalra, és én pedig megindulok lazán kifelé. Hisz milyen más programot is tudhatnék be magamnak, mint az ölés, és a vérivás? Hisz hát Stefan Salvatore csak ehhez ért, aztán pedig arra a bizonyos falra még több név felkerülhet, és aztán megint kezdve előröl újabb nevek lesznek majd ott. Milyen szép az élet! Kimenve az ajtón észreveszek egy egészen furcsa dolgot, amely egyből megragadja a tekintettemet, és némileg meg is lepődök, hisz nem mindennap ül a kerítésemen Elijah Mikaelson. Na jó ez egy kicsit azért, hogy is mondjam? Váratlan! Igen, pontosan így. Bezárva a bejárati ajtót végül egy hirtelen mozdulattal kötök ki Elijah mellett ülőpózban, és a várost nézve kezdek bele a mondatomba, amely megilleti őt, hisz ő az, akit tisztelni kell, és akinek hatalma van minden felett.
-Mélyen megtisztelő, Mr. Mikaelson, hogy a kapumon ül egy híres ősi vámpír. Ilyenbe nem minden nap botlik bele egy ember... vagyis egy vámpír.-Nézek rá végül.-De mondja csak mi az indoka az ittlétének? Miben segíthettek önnek, Elijah?-Adom meg a kellő tiszteletet, és udvariasságot neki, hisz ennyi kijár a múltkori őrültségeim után, és igaza volt mind a konyhában, mint itt. Ez nem az én körzetem, én csak itt élhettek, és ezért hálásnak kell lennem az ősieknek, akik mondjuk már rég kidobhattak volna innen, de mégsem tették, ezért mindegyiknek jár a maga tisztelete, és én most ezt nem megjátszom, hanem komolyan, sőt őszintén megadom nekik. Ennyit megérdemel bőven Elijah Mikaelson.

// Elnézést a késésért!


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Ház előtti udvar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház előtti udvar   Ház előtti udvar Icon_minitimeSzomb. Aug. 02, 2014 11:52 am



Stefan & Elijah


Kényelmes itt fent ücsörögni, bár már nagyon várom, hogy végre Stefan is megérkezzen, elvégre békével jöttem, mondhatnám már így is. Eddig sem voltam valami bogaras Stefannal, de meg kellett neki mondanom azt, amit gondolok, hogy lásson tisztán. Tudja jól, hogy az ősök közül talán én vagyok az egyedüli, aki hajlandó felajánlani a segítségét. Itt nem fogok a múlttal jönni, mert már észrevettem, hogy az a " gyengéje " Stefannak. Nem tudom, mi történt vele, de hogy ilyen lett, biztosra veszem, hogy mindenki magára hagyta Mystic Fallsban, amikor szüksége volt egy lelki támaszra. Talán a drága üdvöske tette tönkre? Oh, Stefan, ne várj túl sokat egy hasonmástól! Én Katherinenél tanultam meg ezt, de nem kapcsolhattam ki magamat, elvégre az a legnagyobb veszély, ha egy ősi, aki már alapból is kegyetlen, kikapcsolja magát. Meg különben is! Nekem Katherine nem ér meg annyit, hogy tönkretegyem miatta magamat. Egy aljas cafat, aki mindenkit tönkretett, aki csak a szeme elé került! Úgy vagyok vele, hogy már tiszta szívemből gyűlölöm. S csak egyszer is kerüljön a szemem elé New Orleansba... a végén még megtalálom akkor a lányának elvágni a torkát.
Dúl-fúl bennem a harag, amit érzek, bár ez nem csak Katherine miatt van, hanem egyaránt Mikael miatt, és a New Orleansba lapuló problémák miatt vannak.  Nem tudom, hogy még mi fog történni, de megérzések egyvelege öntött most el. És a megérzéseim általában soha nem csalnak.
Ahogyan ülök ott lelki nyugalommal, bal oldalról egy nyávogás üti meg a fülemet.
Tekintetem elfordul arra, merre a hang irány jött, és megpillantok ott egy kormos, fekete macskát, nagy zöld szemekkel fűszerezve. Hosszú, vékonyka szürkés bajszát törölgette mancsával, mosakodott.
Eleinte ciccegtem neki, s eszembe jutott még a gyerekkorom, hogy akkor is mennyire szerettem ezeket a teremtéseket. Ugyanakkor szelídek, de még is olyan vadak, hogy ha valaki is képes a birtokolt dolgaikhoz hozzányúlni. Tipikus ősi fajta. Nem csoda, hogy annyira szeretem őket. Emlékszem, gyerekkoromban is még anno, egy kicsit régen, Rebekaht is megleptem egy ilyen jószággal, amikor még olyan 5 éves forma lehetett. Gyerekek voltunk, ki ne szerette volna akkor az állatokat? Na meg persze, hiába is ősi az ősi, még mindig is van emberi oldala, legalábbis én megtartottam magamnak ezt az érzést.
A macska bizonyára nem volt kóbor, szép tiszta kormos szőre volt,  s láttam ezen a kerek, húsos macskán, hogy még egy nyakörv is ficeg rajt.
Egyre közelebb merészkedett, míg ujjaim csak precízen füle sarkát súrolta.
- Ügyes cicus.- Mosolyodtam el, s az behunyta nagy kerek szemeit, jelezvén, hogy jót tesz neki ez a simogatás.
Eközben a vértasakot leraktam a másik mellé, s továbbá vártam Stefant, míg én elmacskáztam ott.
Gyengéd szellő suhan el a jobb oldalalom, ezáltal leszűrtem Stefan jelenlétét, aki bizonyára mellettem ül, nézvén ezt a nagy, kerek városkát.
Nem nézek oda, csak elmosolyodom jelezve ezzel az arcomon húzódó vonással, hogy üdv, valamint megtisztelő, hogy idejött, és nem ment el mellettem, mintha mi sem ülne itt a kerítésén.
Szavain meglepődöm, bár biztosra veszem, hogy ez csak blöff.
- Üdv, Stefan Salvatore.- Pillantok e mondatom végére rá, egyenesen arcára, szemébe tekintve, miközben a jobb oldalon még mindig azt a macskát piszkálom.
- Remélem, hogy nem zavarom, valamint ittlétem oka az az, hogy birtokul vehessem azt az érzést, hogy ön  itt boldogabb, mint a Mikaelsonok szerény odújában.- Fejeztem ki magamat oly tisztelettudóan, akárcsak ő, bár ezt koránt se vegye gúnyolásnak, csupán csak meglepődöm, hogy nem tegeződünk, pedig még a múltkor azt sem tudtuk, hogyan hozzuk egymás tudtára, hogy mennyire kívánjuk egymás halálát. De persze, egyikőnknek sem volt valami jó napja, és én ezt ezentúl fel nem fogom hozni, elvégre az is a múlt része, nemde?
- Egyébként, tiéd ez a macska? - kérdezem tőle mosolyogva, ahogyan át emelem ezt a cirmost az ölembe, s tovább cirógatom a fejét, míg az hangosan dorombolni nem kezd.
▷Music: nem vagyok zenés hangulatomban.  ▷ Note: Dehogy késtél te annyit Very Happy Remélem elfogadható lett amit írtam ^^ ▷ Words: secret.
©️


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Stefan Salvatore
Stefan Salvatore

LOOK OUT!! I'M A VAMPIRE

❦ Hozzászólások száma : 887
❦ Join date : 2014. Feb. 24.
❦ Age : 176

Ház előtti udvar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház előtti udvar   Ház előtti udvar Icon_minitimeHétf. Aug. 04, 2014 5:27 pm





Elijah & Stefan



"Fáj? Megöl? Széttép? Oh, élet! Hát mit vétettem én?!"


Hitem, reméltem, akartam.. Annak idején, amikor visszajöttem Mystic Fallsba, azt hittem, hogy minden megváltozhat, hogy az életem jobb lehet, hogy a szenvedésemnek vége, és hogy annyi év után emberi lehettek, de ez abban a minutumban hiúsult meg, ahogy megismerkedtem Elenával. A dolgok történése egymást követően; a lány annyiszori megmentése, a halálának a hite, majdan a vámpírrá válása. Klaus felbukkanása, avagy csak Silas megjelenése.. mind egy-egy fordulópontot takart. Annyiszor ingáztam oda-vissza; jó, és rossz között, mert azt reméltem, hogy jobb valaki lehettek; egy emberi lény, de mára világosan dereng előttem, hogy mindez csupán egy téveszme volt, egy vak képzelet, egy átható szenvedési pont. Világossá vált már az elején, hogy ugyanaz lesz, mint Katherinel, hogy ugyanúgy belefogunk szeretni a bátyámmal a lányba; Elena Gilbertbe. Sokszor elgondolkoztam, avagy csak átrágtam magamat azon, hogy mi lesz ennek a kimenetele, hogy kikapja meg a nőt, és hogy vajon egyszer dönt-e. Ő megtette, és döntött, persze a bátyám mellett, de hát érthető ok; Damon is megérdemli a boldogságot, amely kijár neki annyi év után, de hogy aznap széfbe is kerültem.. megfulladtam, meghaltam, és felkeltem. Mi ez, ha nem kínzás? Mi ez, ha nem szenvedés? Azt akartam, hogy valaki legyek, hogy ne egy vadállattá váljak, hogy ne emberek ezreinek hozzam el a halált. Megtagadtam önmagam, a vámpírságom, mert voltaképpen ezt erőltették rám. Ezt látta bennem mindenki; a kihasználhatóságot, és a kedvességet, ezért sem akarták azt, hogy valaki más legyek, hogy önmagam lehessek végre! Önzőek voltak, becsaptak, és illúzióba kergettek bele, amely jobban fájt, mint most ebben a helyzetben. Akkor éreztem, akkor tudtam, hogy mi az, hogy emberség, akkor minden más volt, míg mostanra fakó, és üres homály képpé vegyült össze számomra ez az egész, pedig én tényleg megtettem volna mindent, hogy jobb legyek számukra, de ők elhagytak, eldobtak, és semmibe vettek.. s hogy miért? Magam sem tudom! Csak egy dolog dereng; fájt, szenvedtem, meghaltam..
Immár nem érzek mit sem, nem kell szenvednem, mint ahogy mindannyiszor, de mégis kitörölhetetlen ettől eltekintve belőlem egy érzelem, mely teljességgel felemészt, mely egyúttal megfojt, avagy csak belülről mardosva széttép simán. Olyan ez, mint valamely emlék, mely gyötrően kínozva darabokra szaggat. Olyan ez, mint egy kegyetlen rémálom, melyből a felébredés maga a lehetetlenség. S hogy mi ez a borzalmas érzelem? Hogy mi ez, amit most érzek? Nem más, mint egy olyan dolog, amely kiégette a szívem minden egyes érzelmét, és emiatt sem érzek már semmit, de mégis ez az egy, mely oly tudatosan belevéste magát a lelkembe, az elmémbe, és a szívembe egyaránt. Úgy érzem egy napon megkapom majd azt a bizonyos vég befejezést, de vajon mikor jön el az ítéletem napja? Ez az érzés öl majdan meg? Ez a tehetetlen üresség, mely ellen nem csinálhatok semmit sem? Igen, ez az érzelem neve; az üresség, mely átitatja a lelkem minden egyes pontját, de hogy megérdemlem-e.. nos az egy másik kérdés körhöz tartózik.
-Nos..-Kezdek bele, ahogy magamra mutatok, és veszek egy mély levegőt, majd összeszedve magam folytatom.-..mint láthatja ennél jobban nem is lehetnék.-Mosolygok úgy tetve a dolgokat, hogy minden rendben van, és voltaképpen így is történik, de azaz egyetlen egy pont élesen kattog a fejemben.. azaz érzelem, az a gondolat, az a tudat..-Ölök, szórakozok, kegyetlenkedek.. mint egy igazi hozzám illő; Ripper.-Bólintok rá a szavaimra, ahogy tekintettemet a városon tartom. Nem udvariatlanságból, de nekem valahogy most nincs kedvem kifejezni azt, hogy tán maradt bennem valami nyomorult emberi vonás.-Nem mellesleg Klaus is ezt imádja bennem.. az előtörekvő ragadozót, mint anno, amikor a hírnevem túl szárnyalt engem.. csak azért, mert egy falu; Monterrey teljes lakosságát kiirtottam. Egyetlen egy élő sem maradt; egytől egyig az áldozataim voltak, és tudod miért, mert nem akarok leállni.. élvezem minden egyes alkalommal.-Nézek Elijah szemeibe most már.-Élvezet az áldozatok könyörgése, a szenvedésük, csábít a vérük, és minden egyes ilyen eseménnyel csak ez marad nekem.. csak ez, mert egyedül vagyok, Elijah!-Magyarázom, ahogy a szemeimben egy pillanatra tündököl a fájdalom egyvelege, de úgy sem kapcsolok vissza.. csupán ez egy őrlődő időszakom.-Nem úgy, mint ti; egy teljes család vagytok, akik együtt élnek.. akik baj esetén összetartanak. Gratulálok megérdemled!-Őszinte mosoly tűnik fel az arcomon.-Engem az összes Mystic Falls-i lakos elárult, és ismét, mint anno.. egyedül vagyok. Nincs senkim, és semmim. Csak egy megigézett lány, az emlékeimben élő áldozatok, és Niklaus.-Sóhajtok fel, ahogy lehajtom a fejem, és megrázom gyengén egyúttal, ahogy észreveszem, hogy egy ideje tegezem őt... na mindegy.-Nem mellesleg csak azért mondtam el, mert.. mert más előtt ilyenről nem beszélhettek.. Niklaus nem mellesleg nem az érzelemről híres.-Nevetem el magam.-Persze ez sem érzelgősködés, csak egy hirtelen való emlékbeli fellángolás.-Mosolygok halványan.
-Nem az enyém a macska.-Válaszolok a kérdésére.-Nyilván a szomszédé, vagy nem tudom.. engem nem foglalkoztat.-Nézem továbbra is a tájat, ahogy néha egy-két embert is kiszúrok, de nem nagyon törődőm velük.. most nem táplálkozási időmet élem meg, hanem Elijahval beszélgettek.

// Remélem tetszik  izgi A "csak igenes" dolog a következő reagomban lesz, mert most ezt találtam ki  *.* 


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Ház előtti udvar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház előtti udvar   Ház előtti udvar Icon_minitimeHétf. Aug. 04, 2014 7:58 pm



Stefan & Elijah


Mindannyian tudjuk; az élet kegyetlen. De hogy voltaképpen mi miért is vagyunk itt, az kérdéses. Talán mielőtt megszületnénk, az élet kiválogatja azt a lelket, kire ha rá néz, s azt mondja; " Igen! Ő alkalmas élni! ". S végül bekerülünk ebbe a körforgásba, s no lám; eltelik ezer év. És túléltük -e? Vagy szenvedtünk? Boldogok voltunk? Szerényen éltünk? Kitudja. Ahány ember, annyi történet.
Viszont, rólunk, Mikaelsonokról tudjuk, hogy mi soha nem leszünk egy család, hiába is jutottam arra a pontra, hogy nem állok le, nem hagyom abba! De be kell látnom; mi értelme a kínlódásnak, s a folytonos, el nem múló őrlődésnek? Talán ezt úgy tudnám elmondani valakinek, hogy miért hagyom abba, ha csak egy dologhoz is hasonlítom. Ez olyan, mint a madárfészek. Eleinte együtt vannak azok az aprócska fiókák, egyre cseperednek, s cseperednek, az erősebbek életben maradnak, és amikor eljő az a fájó, sanyargató, ugyanakkor boldog, szabad idő, akkor elhagyják szülőfészküket, s külön útra térnek. Az egyik tán balra, a másik jobbra megy, kitudja, melyik ifjú madár él el tovább? Nem élhetnek azok sem örökkön örökké együtt.
Tehát; mi sem. És talán jobb így. Eljő talán az az idő, amikor úgy vélem magam is, el kell hagynom New Orleanst, és egy új életet kezdeni valahol máshol, ahol csak magam vagyok, és senki olyan, aki valaha is ártott volna nekem. Nagy lendülettel éreztem azt, hogy bosszút kell állnom Katherinen, amiért kihasznált, de rájöttem valamire. Minek is tenném? Még azt a kis időt sem érdemelné meg, hogy "törődjek" vele. Nem érdemli meg a halált. Éljen csak! Hadd szenvedjen! Ezért is fogom a saját véremmel segíteni őt, és majd meglássuk, hogyan is éldegél el tovább. Remélem, hogy szenvedni fog! De persze, azt sem érdemli meg, hogy a halálára gondoljak, hiszen ő számomra egy senki! Mint mindegyik hasonmás. Találkoztam Tatiaval is, aki ügyesen titkolta előlünk azt, hogy ő valójában nem is volt annyira "halott". Mindegyik hasonmás ilyen? És még ezeknek dőltünk be mi, mint Mikaelsonok, és utána a drága ribancnak, a Salvatoreék, és persze eleinte én. Normális voltam én akkor? Nem, nem hiszem. Hagytam volna, hogy Klaus ízekre szedje őt! De nem tettem! Trevor elvitte őt akkor... de megérdemelte, hogy a feje el legyen választva a fejétől. Most pedig újabb, és újabb ellenségek köszöntöttek be. Nem fognak ezek soha sem elfogyni?
Figyelmesen hallgatom végig Stefant, s amikor csak előre tekint, előre beszél, nem nézek rá, de amikor a látóteremből látom, hogy felém tekint, én is ránézek, de amikor a szemében megláttam valamit, azonnal visszafordult a tekintetem, s végül erre a macskára nézek vissza, aki ártatlanul dorombol magam mellett.
Leugrok Stefan mellől könnyedén, ahogyan karjaimat hátratéve segítem le magamat, nem használva természetfeletti gyorsaságot, hanem csak úgy simán, lazán. De addigra a macska szerencsére elosont onnét. Most már jobban érdekel továbbra, amit Stefan mondott. Bevallom, még a végén eléri azt nálam, hogy sajnáljam, de nem mutatom ki, mert tudom, arra mindig nagyon bogaras, tehát továbbá is csak az a megtestesült komoly arcot vonom álarcként.
Háttal vagyok neki, egy kicsit távolabb, de még nem léptem le az útról. Karomat magam elé helyezem, s mutató ujjammal végig húzok egy vonalat a levegőben.
- Itt van ez a város. - Mondom, miután megcsináltam ezt a mozdulatot, és végül felé tekintek, egyenesen a szemébe. - New Orleans.- ejtem meg eme város nevét. Akárhányszor kimondják ezt a nevet, talán mindenkinek eleinte az ősök ugrik be, a sok kegyetlenség, amit mi műveltünk. Na és? Aki csak egy ferde szemmel is néz ránk, az úgy is halott. - Miért is lenne neked másra szükséged? - kérdem tőle kellő, bőséges kíváncsisággal, ahogyan szembogaraim tágabbra nyílnak kíváncsian, s szemöldökömet felvonom, miközben fejemet megemelem felé, hogy végig mérjem Stefan minden egyes arcvonását.
- Itt mindened meg van. Új város, új élet, új áldozatok. A múlt tabu mindkettőnknek. Mindketten beleestünk egy hibába, amit mára megbántunk. De annyit sem ér az az egész, hogy erre gondoljunk. A kukába ezekkel a gondolatokkal! - Biccentek, miközben most már mind két karomat magam mellett hagyom.
- Mystic Falls szánalmas hely. Ha tehetném, az egészet felgyújtanám, csak hogy szánalomból szánalom legyen. - Röhögöm ki az egész helyet halványan, hiszen annyi rossz emlék fűz oda, hogy azt a tíz ujjamon sem tudom megszámlálni.
- Oda már nem kell többé visszamenned.- Mosolyodom el, jelezvén ezzel megint csak azt, hogy én nagyon szívesen találom itt, elvégre a mi otthonunk az övé is. Mondhatnám már úgy, hogy családtagként tekintek rá. Testvéremként.
Gyorsaságom segítségével hirtelen ülök megint csak Stefan mellett, ugyanott, ahol ültem. Igazából csak azért mentem le onnét, mert már egy ideje ott ücsörögtem, és kezdett kényelmetlen lenni...
Hoztam magammal két vértasakot, gondoltam megosztom az egyiket Stefannal.
A langyos vértasakot kezébe nyomom, csak nem mondja hogy nem? A vér minden formában jöhet.
- Az enyém már meg van kezdve, kissé éhes voltam, és nem volt kedvem valamelyik járókelőnek elharapni a torkát. - vallom be, hogy nem azért mert nem akartam ezzel megvárni, de hiába is ismernek erkölcscsősznek, magam is tudom, hogy megvan a sok csínyem.
- A szabadságra, és az új életre. - Mondom, miközben felé tartottam a tasakot, bár ez tósztként akartam, nem egy átlagos, de hát vámpírok mivel is mondjanak tósztot ilyennel? Ősi vagyok, nem pedig nyámnyila.
Stefan talán észrevehette, hogy nem beszélek a múltról, hanem gyalázom az egész történteket. Talán észrevehette, hogy már magam is megváltoztam a beszélgetésünk óta. Megutáltam azóta sok mindenkit. Ide egy kalap alá tehetjük az összes hasonmást. Aztán Damon, Stefan drága bátyja, aki megérdemli hogy szenvedjen Mystic Fallsban. De, persze ezt nem mondom Stefan előtt, mert tudom, hogy neki ez rosszul esne, ha ezt mondanám. Én más eset vagyok. Ha valaki Klaust szekírozná, én csak megpaskolnám a vállát, és csak annyit mondanék; üdv a csapatban.
Az öcsémet már csak az eszéhez mérem, nem hibáztatom.
▷Music: Blue Foundation - Eyes On Fire
▷ Note: Grrr. Meglátszik, hogy nagyon fáradtan írtam. ne haragudj a minőség miatt Sad ▷ Words: secret.

©️


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Stefan Salvatore
Stefan Salvatore

LOOK OUT!! I'M A VAMPIRE

❦ Hozzászólások száma : 887
❦ Join date : 2014. Feb. 24.
❦ Age : 176

Ház előtti udvar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház előtti udvar   Ház előtti udvar Icon_minitimeSzomb. Aug. 09, 2014 4:22 pm





Elijah & Stefan



"Vétkeztem, bűnhődtem, semmivé váltam.. s most nem is tudom már azt sem, hogy ki vagyok valójában.."


Az utcákon sétáló emberek látványának a képe, a szívveréseik apró ütemének a dallama, az ereikben lüktető vérnek az illata, és maga már csak a megjelenésük is egyfajta káprázatot nyújtó élvezeti lehetőség. Egy olyan dolgot kínálnak nekünk vámpíroknak, amit ők maguk nem érthetnek meg. Ha tudnák, hogy létezünk bezárkóznának, ha tudnák, hogy mi is folyik eme világban rettegve élnének, és így az egész világ ütemrendje felborulva mondana csődöt azonnali hatállyal. Titokban, csendben, meglapulva, vagy épp árnyékunk mögé bújva emberi valóval kell elérnünk, amit akarunk. Úgy kell élnünk, ahogy ők, és ezáltal úgy is kell léteznünk, hisz nem mindegy, hogy tudnak-e rólunk, avagy sem. Akárhány évet is élünk meg sohasem fog számítani, mert az idő, ami majdan eltelik nem visszahozható. Vannak egyes pontok, történések, avagy cselekmények, amik keresztül vezetnek rajtunk, a múltunkon, és ezáltal egy-egy fedett dolgot rejtenek el a szemünk elől. Akármennyire is rejtegetjük a gyengeségünket egy nap majd fény derül rájuk, és akárhogyan is zárkózunk egy burokba, ha az majd egyszer feloldódva mond helló-t integetve, ahogy semmivé válik. Megtörve, avagy csak letörve, ürességgel, avagy tán boldog érzéssel, de minket egy valami össze fog kötni örökre. Azaz egy dolog lesz az, amit ha megfejt egyikünk, akkor hatalom jut a kezébe mindannyiuk felett. Én tudom rá a választ, mindig is tudtam amióta élek, de vajon ebből hogyan lehetne hatalmat kovácsolni? Annyi vámpír hogyan vallaná be magának azt az egyetlen egy pontnyi gyengeséget? Ki lenne azaz elvetemült őrült, de komolyan? Harcok folytak annyi éven át; vérfarkasok, és vámpírok közt, míg mostan egy olyan városba csöppentem, ami épp kitörő háborút jelez, de nem hátrálok meg, csak azért, mert pár erősebb egyed épp vérrontást hirdetett. Sohasem tapasztaltam még olyat, hogy boszorkányok lázadjanak a vámpírok ellen, de most sikerült megtapasztalnom eléggé rendesen. Egy háború városába jöttem, menekülve a sajátomból, melyhez a vérem köt, mely a hova tartózásomat írja elő, és én gyáva módon mindent ott hagytam. Gyenge vagyok, és gyenge is leszek, de meg kellett tennem, mert a szenvedéseimnek épp elégnek kell lennie. Kétszer lettem szerelmes két ugyanolyan nőbe, akik voltaképpen hasonmások. Mindkettő elhagyott, és a végzetemet okozta. Sajnálatos módon én is egy vagyok közülük; egy a hasonmásokból.. és ez egyszerűen borzalmas. Annyiszor voltam jó fiú, és egyaránt rossz, hogy már magam sem tudom néha, hogy melyik a valós jellem ábrázolásom, és melyik nem. Tán azt sem tudom én ki vagyok, mert vegyük szemügyre; van egy féltve őrzőt titkom, amiből előnyt is kovácsolhatnék, de mégis kering bennem egyfajta semlegesség. Ismerem a történetemet szóról szóra, és pontról pontra, de hogy ki vagyok; azt soha nem tudtam megállapítani. Egyszóval.. ki is lennék én? Annyi fajta viselkedési alternatíva, annyiféle jellem, de vajon melyiket tudhatom be a magaménak? Melyik az, amelyik a leginkább engem adna vissza valójából? Na igen, erre a választ sosem kapom meg, de legalább tudom azt, hogy jelenleg mi foglalkoztat, és az maga az élvezet!
-Nekem nem egy város kell, Elijah.-Hangomat megemelve közlöm a tényt, hogy engem nem érdekel, hogy voltaképpen itt mi is történik. Csupán csak azért vagyok itt, mert megsebeztek, tönkretettek, majdan magamra hagytak; egyedül maradtam, és amire szükségem lenne az nem maga egy.. város, hanem annál jóval több.-Én kedvellek, mert nagyon korrekt vagy, és mindenben meglátod a magad javára fordítható hasznot, egyszóval.. tudod jól, hogy meddig mehetsz el, és azt is tudod jól, hogy az alkuid be nem tartása mivel jár. Egy ésszerű ősi vagy, aki tudja jól, hogy nem mindenre a halál a döntő okozat, és tisztellek, mert be kell valljam véded a családodat, és bár reménytelen, mégis kitartasz az elképzelésed mellett, miszerint egy nap újra egy család lesztek. Ott vagy te, Niklaus, Rebekah, és Kol, mint testvérek, míg emellett most már Hayley is, mint vérfarkas, aki nem mellesleg Klaus gyermekét várja. Van esély arra, hogy ezek által észrevegyétek, hogy a család; "szent, és hatalommal bíró".. de amikor rájössz az árulásra, mit érzel? Mit érez az, akit egyedül hagytak? Mit gondolsz mi zajlik le Klausban? Nem prédikálni akarok, de tudom milyen az, hogy árulás, és éppen ezt követte el a bátyám.. ti legyetek észnél, és ne titkolózzatok előtte, hanem segítsétek, ezt értékelni fogja bizonyosan. Vedd az én példám; elárultak..-Bólintok rá a szavaimra.
-A múlttal a kukába? Mintha oly könnyed lenne elfelejteni, hogy egy szánalmas hasonmás vagyok, és nem több. Silas képmásolata. Egy a sok hülye hasonmás közül. Négy nő, két férfi, és bár ha jobban átgondolom.. lehet több is van.-Megrázom a fejem, hogy ezzel le zárjam az elkezdett dolgot, hisz semmi értelme ezerszer végig futni ugyanazon témakört. Veszek egy mély levegőt, ahogy végül a téma egészen más hangulatot vesz, ahogy átad egy vértasakot. S bár meglepő, de nevetni kezdek, ahogy kissé erősebben is megfogom az említett dolgot.
-Most komolyan azt hiszed, hogy ez étvágycsökkentő? Ha neked igen, akkor rendben, de nekem ez roppant kevés lesz, drága Mikaelson.-Mosolygom, ahogy őt figyelem.-Nekem csak az emberek vérre csillapíthatja az éhségemet, de még azok sem.. csak egyre éhesebb, és éhesebb leszek.-Viccelődök, bár tudom, hogy ez voltaképpen a teljes igazság.-Na de legyen..-Emelem meg a vértasakot, ahogy kibontottam.-..de én inkább azt mondanám, hogy rád!-Végül egy pillanat alatt el is fogyasztom a tasakban lévő vér mennyiséget, ami lehetne meglepő, de nem az. Ripper vagyok. A számon nem marad vér, így nem is kell törölgetnem magam.
-Mit szólnál egy.. lassan kialakuló béke egyezményhez, ami talán barátság is lehet egyszer?-Vonom fel a szemöldökömet, ahogy ránézek, és az üres tasakot lerakom magam mellé. Kíváncsi leszek mit mond.. egy hozzám hasonló hígított vérrel - , amit még Klaus mondott rám anno - le áll-e ilyesfajta tettre? Nos majd kiderül nem sokára..

// Na a legvégén az a kérdés, az lenne csak az igenes kategória XD


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Stefan Salvatore
Stefan Salvatore

LOOK OUT!! I'M A VAMPIRE

❦ Hozzászólások száma : 887
❦ Join date : 2014. Feb. 24.
❦ Age : 176

Ház előtti udvar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház előtti udvar   Ház előtti udvar Icon_minitimeSzer. Okt. 22, 2014 6:31 pm

Játék Lezárva!
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Ajánlott tartalom



Ház előtti udvar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ház előtti udvar   Ház előtti udvar Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Ház előtti udvar

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Kórház előtti udvar
» Udvar
» Udvar
» Belső udvar

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Diaries :: Welcome to New Orleans :: Lakónegyed :: A "Ripper" háza-