Konyha



 

Megosztás
 

 Konyha

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hello darling, call me by my name
Hope Mikaelson
Hope Mikaelson

I'M A STRONG HYBRID

❦ Hozzászólások száma : 5
❦ Join date : 2014. Aug. 17.
❦ Tartózkodási hely : New Orleans ♦
❦ Job/hobbies : Playing games ♦

Konyha           Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha    Konyha           Icon_minitimePént. Nov. 14, 2014 1:41 pm


Rebekah

& Hope

Catch me if you can


Kacagva futottam keresztül a nappaliban, arcomon ott ragyogott milliókat érő mosolyom, a szemeimben vidámság lobogó lángja égett, szinte táncot vetett benne a kicsattanó öröm. Csak úgy dübörögtek a parkettán lábaimnak dobbanásai, a cipőm szinte túl hangosan puffant rajta. Gyermeteg kacajom már-már visszhangot csapva szelte a levegőt, elnyomva azoknak a lábdobbanásoknak a hangját, melyek nem sokkal utánam jöttek. A fogócska az egyik kedvenc játékom volt, amit én és Rebekah néni rengetegszer játszottunk már idebenn a házban. A legtöbb esetben sosem győztem, Bekah néni nagyon gyors volt és, ha éppen el is bújtam, mindig megtalált. Sosem tudtam, hogy hogyan csinálja, a mai napig úgy gondoltam, hogy szuper hallással rendelkezik és kihallgatja merre tűntem. Csak ez lehetett a logikus magyarázat arra, hogy állandóan megtalált. Még apu hálószobájában is, amikor bebújtam a ruhásszekrénybe és elrejtőztem a sok holmi alatt. Tisztán emlékszem, hogy mennyire csöndben voltam, mennyire igyekeztem, hogy egy hangot se adjak ki. A mai napig fülemben hallom a síri csönd hangját, amit csak kicsi szívemnek dobbanásai törtek meg.
A szívem most is torkomban dobogott, már halottam is a dübörgő hangját füleimben. Én pedig csak reménykedni tudtam benne, hogy Rebekah néni sem légzésemből, sem pedig zakatoló szívemből nem hall egy fikarcnyi hangot sem. Bár… amilyen szuper hallással rendelkezik, biztosan megtalál.
Berohantam a konyhába, mezítelen talpam, csak úgy csattogott a kövezett padlón. Megálltam a pultok között és azon gondolkodtam, hová bújhatnék, hogy az én hercegnők szépségét megszégyenítő nagynéném elől elbújhassak. Elsőnek a konyhapult alatti résre gondoltam, ahová biztosan be tudtam volna fészkelni magamat, de azt túl egyszerű lenne megtalálni, ráadásul egészen biztos, hogy az lenne az első hely, amit Rebekah, az, az arany szőkeség felderít. Körbepillantottam az egész konyhában, ott toporogva középen a mindenség közepén, mikor a tekintetem megakadt az alsó, konyhapultba beépített szekrények egyikén.
Ha oda sikerülne bebújnom…
Odalépdeltem és gyorsan feltárva a szekrényt, mindent, amitől nem fértem volna be, a pultra pakoltam, aztán kerestem nekik valami másik helyet, míg én elfoglalom az övékét a siker érdekében. Óvatosan befészkeltem magam a szekrénybe, ügyelve rá, hogy az ajtót rendesen magamra csukjam és lehetőleg semmimet se verjem bele a lefolyó csőbe, ami ha követtem tekintetemmel a csap alá vezetett.  Nagyon csöndben voltam, a légzésemet is próbáltam visszafojtani, míg hallgatóztam és vártam, hogy a léptek egyre közelebb érjenek a konyhához és a rejtekhelyemhez. Már csak pillanatok kérdése volt, hogy az én szőke nagynéném mikor lép be a konyhába és forgatja azt fel utánam. Vicces lenne, ha nem találna meg. Akkor végre én győznék a játékban és megszerezném a beígért jutalmamat. Ha jól emlékszem, akkor egy új babát kapok, egy olyan szőke hercegkisasszonyt, ami a mami szerint nagyon hasonlít rám. Nagyon szeretném azt a babát, ha megkapnám... nem kérnék többet.
words: 441
note: Nem a legjobb, de remélem tetszik <3
music: Castle walls
¤
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Tatia Petrova
Tatia Petrova

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 457
❦ Join date : 2013. Oct. 20.
❦ Tartózkodási hely : † Mystic Falls †
❦ Job/hobbies : † Blood-suck †

Konyha           Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha    Konyha           Icon_minitimeVas. Aug. 17, 2014 12:21 am

Időugrás után...

Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Hayley Marshall
Hayley Marshall

I'M A STRONG HYBRID

❦ Hozzászólások száma : 129
❦ Join date : 2013. Dec. 15.
❦ Tartózkodási hely : ⊰ New Orleans, Hope közelében
❦ Job/hobbies : ⊰ nevelni a gyermekemet és életben maradni

Konyha           Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha    Konyha           Icon_minitimeCsüt. Dec. 26, 2013 9:41 am


Elijah & Hayley



Nem tudom, hogy most örüljek annak, hogy Elijah nyitott ajtót, vagy sem? Mármint tudom, hogy a helyzetem még így sem a legjobb, hisz talán a Mikaelson testvérek közöl egyedül ő, Elijah az aki nem csak a baba miatt, hanem talán egy kicsit miattam is aggódik. És ezt nem tudom, hogy kezeljem, hisz én csak egy árva vagyok, eddig még nem nagyon tapasztaltam törődést felém nézve.... Azt hiszem úgy definiálhatnám magam a legkönnyebben, hogy egy szürke pont vagyok, aki senkinek sem kellett. De ezt már megszoktam és el is fogadtam. Ettől csak erősebb leszek, ami egy nagy túlélési esély ebben a városban. Mármint csak remélem...
Lassan és halkan belépek a konyhába, majd csak várok. Mármint arra, hogy mondjon valamit előbb, a velem szemben álló fél. Van egy olyan gyanúm, hogy nincs itt senki rajtunk kívül, ezért bátran és normális hangon válaszolok feltett kérdései "áradatára".
- Nincs, nincs semmi bajom. Csak tudod muszáj volt egy kicsit elmennem sétálni.- tényleg úgy érzem, hogy ő az a személy az életemben, aki nemcsak figyel rám, hanem talán meg is hallgat. Ez pedig igazán nagy kincs számomra.
Nem hazudtam, tényleg szükségem volt erre a kis sétára, de egyáltalán nem a baba miatt. Már, már én diliztem be, a bezártságba. S az még plusz, hogy ez a hasamban növekedő gyereknek sem tesz jót.... Majd most én néztem gyanúsan Elijahra, ideje, hogy én faggassam ki egy kicsit.
- És te? Miért vagy itthon, mikor a többiek nem?- kérdezem, miközben kiveszem a tejet a hűtőből, a müzlit meg az egyik szekrényből. Ideje reggelizni egy kicsit.
Mikor mindent kivettem, a helyéről, már csak a mosogatóhoz kellett odamennem, és kivennem egy tiszta müzlis tálat. Majd mikor mindezzel végeztem, leültem egy hihetetlenül kényelmes székre - szerintem amúgy csak ilyen "típusú ülőhelyek vannak a házban - és nekiálltam összeállítani a számomra legmegfelelőbb és legtartalmasabb reggelit. Nagyokat lapátoltam a számba azt ételből, miközben néha fel, fel néztem Elijahra.
- Ne vess meg, de ez a terhesség egyre borzalmasabb...- kezdtem bele a mondatomba. Miközben ismét egy nagy kanál müzlit lapátoltam a számba.
- Mindig éhes vagyok, komolyan. Szerintem egy fél tehént feltudnék falni jelen pillanatban.- sütöttem el egy kis fél poént, miközben folytattam az evést. Csak Elijah hangulatától függ, hogy most majd ezt viccesnek, vagy aggasztónak fogja találni...
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Konyha           Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha    Konyha           Icon_minitimeSzer. Dec. 25, 2013 5:45 pm



   


   

   A friend


   

   Kopogást hallottam, így egyre csak csökkent a tudat bennem, hogy Hayley-e az. Nyitom az ajtót, mikor már 3/4-ed részére kinyitottam megpillantottam Hayley-t. Mit keresel te oda kint? Ugye nincs bajod Hayley? Kérdeztem mérgesen, de féltő tekintettel. Ki engedhette ki? Talán Klaus? Elnézném, hogy ilyen felelőtlen, de ő már rég nincs itthon. Vagy Bekah? Lehet, hogy Bekah, nem kételkedek Bekah-ban, ő rendes lány, biztos nem hagyna ilyet. Kinyitottam teljesen az ajtót és kezemmel intettem, hogy Hayley befáradjon. Remélem nem fázott meg, terhesség ideje alatt ez nem túl előnyös lenne. Humorizáljunk kicsit: Klaus gyermekével meg pláne nem a hasában! Csalok ki egy kicsi mosolyt, persze úgy, hogy Hayley ne lássa, még rákérdezne min mosolygok. Az nem hiányzik.


   

   TAGGED: Hayley Marshall WORDS: ###MUSIC: CLICK

   
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Hayley Marshall
Hayley Marshall

I'M A STRONG HYBRID

❦ Hozzászólások száma : 129
❦ Join date : 2013. Dec. 15.
❦ Tartózkodási hely : ⊰ New Orleans, Hope közelében
❦ Job/hobbies : ⊰ nevelni a gyermekemet és életben maradni

Konyha           Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha    Konyha           Icon_minitimeSzomb. Dec. 21, 2013 8:16 am


Elijah & Hayley



Már egy ideje a New Orleans-i, Mikaelson család házában lakok. Mióta kiderült a várandóságom és, hogy egy kislányt hordok a szívem alatt a közelükben tartanak. De nagyon... Nem is tudom ki aggódik jobban a kicsiért... Rebekah, Klaus, vagy Elijah?! Természetesen mind, mind más okból fogva vigyáznának a gyermekemre. Mikor reggel ezzel a gondolttal ébredtem fel a szobámba, kénytelen voltam iszonyat gyorsan kimászni az ágyból és kicsit eltűnni ebből a kalitkából. Már vagy egy hete csak itt rostokolom el az időmet és ez így nagyon nem lesz jó... Muszáj kimozdulnom vagy beleürülök a bezárt létbe.
Tudtam, hogy a "kisuhanásom" nem lesz bökkenőmentes, de még így sem jártam olyan rosszul...  Rebekah kapott el, pont az ajtó előtt. A hideg kezével enyhén szorította meg a felkaromat, de nem hagytam annyiban.
Kirángattam a kezem és visszafordultam, hogy a szemébe tudjak nézni.
- Csak levegőzök, jót tesz nekem és... neki is.- fogtam meg a hónapok során, egyre nagyobbra növő pocakomat. Tudtam, hogy Rebekaht csak ezzel lehet meggyőzni. Úgy sziszegtem a mondatokat, ahogy csak tudtam, annak céljából, hogy se Elijah, se Klaus fel ne keljen. Tudtam, hogy ők nem engednének el. A lány gyorsan kinyitotta nekem az ajtót és csak intett, a tekintetem egy "köszönöm"- mel válaszoltam, majd kiléptem a friss levegőre.
***
Bő negyedóra múlva már teljesen lenyugodtam. Épp az ajtót terveztem kinyitni, mikor hirtelen meghátráltam. Mozgást hallottam a konyha felől. Reménykedtem benne, hogy még mindig csak Rebekah az, de valahogy nem mertem rögtön kinyitni az ajtót. Kopogtam egyet - mintha nem is itt élnék már nem tudom mióta.. - s vártam, hogy a hangadó kinyissa az ajtót.
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Konyha           Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha    Konyha           Icon_minitimePént. Dec. 20, 2013 9:04 pm



   


   

   A friend


   

   Ma mikor felkeltem, üresnek éreztem magamat, mikor körbejártam a házat észre vettem, hogy rajtam kívül üres a ház, hát ez volt az oka az üresség érzetnek. Felvettem a szokásos ingemet, zakómat és nadrágomat, majd még egyszer átjártam az üres házat. A csönd olyan nagy volt, hogy hallottam cipőm koppanását a parkettán. Egyszer, egyszer megálltam, aztán ismét elindultam. Régen volt már ekkora nyugi, Klaus bizonyára megint Marcel-t idegesíti, Bekah nem tudom mit csinálhat, talán csak élvezi a Klaus mentes pillanatokat. Az óra éppen a 12-es mutatóra ért. Dél van, jegyeztem meg magamnak, azzal elindultam a konyha felé egy tasak vérért. Már vettem volna ki, amikor megálltam, mert valaki jelenlétét éreztem, hallottam lépteit, így visszatettem a tasakot, majd elindultam közelebb az ajtóhoz, hogy mire az illető odaér, már nyithassam is az ajtót. Egy vérfarkas az, nagyon úgy érzem Hayley. Nem biztos, lehet, hogy csal a megérzésem, vagy az orrom.


   

   TAGGED: Hayley Marshall WORDS: ###MUSIC: CLICK

   
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Konyha           Empty
TémanyitásTárgy: Konyha    Konyha           Icon_minitimePént. Dec. 20, 2013 8:48 pm

Konyha           Konyhab%C3%BAtor_senio_007

***
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Ajánlott tartalom



Konyha           Empty
TémanyitásTárgy: Re: Konyha    Konyha           Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Konyha

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Konyha
» Konyha
» Konyha
» Konyha
» Konyha / Étkező

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Diaries :: Welcome to New Orleans :: Lakónegyed :: Mikaelson birtok-