Marcel's bar



 

Megosztás
 

 Marcel's bar

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hello darling, call me by my name
Dalen Krytal
Dalen Krytal

LOOK OUT!! I'M A VAMPIRE

❦ Hozzászólások száma : 24
❦ Join date : 2013. Dec. 20.
❦ Age : 1000
❦ Tartózkodási hely : Myistic Falls
❦ Job/hobbies : Haverkodás Freyaval

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeVas. Nov. 23, 2014 8:06 pm


Dalen & Cait


L assan egy éve, hogy elhagytam Mystic Falls-ot, a régi életemet. Nem való nekem ez a letelepedés, mindig is vándoroltam egész életemben, több száz hullát hagytam magam mögött. De most ez újra el fog kezdődni, mert kikapcsoltam. Kikapcsoltam, minden emberi érzést, csak a bosszú maradt bennem a húgom miatt. Eddig folyamatosan tűrtem neki, mert nem akartam bántani. Dory minden jót tönkretett az életembe és tudtam, hogy ha vannak érzéseim soha sem tudnám elkapni. Ezért kapcsoltam ki. Egy éve folyamatosan csak üldözöm, de mindig eltünteti a nyomait. Mindig csak foszlányokat találok. Most New-Orleans felé vezet az útam, segítséget kérni egy boszorkány ismerősömtől, hogy segítsen megtalálni a testvéremet és végleg leszámoljak a kis szajhával. Aztán pedig természetesen megölöm a boszorkányokat is, mert utálom őket. Aztán a városba az összes vadászt és úgy indulok tovább. Az öltözékem, egy kék farmering, egy kék farmer, és egy bőrcsizma. Motoron szálguldok a város felé. Amint beértem a belvárosba, egyből megcsapott a száraz vér, a sok alholol illata. Halottam egy helyról, aminek egy vámpír a tulajdonosa. Megkell néznem magamnak. Egyenesen odaindulok, majd a bár előtt leparkolok a motorommal. Belépek, majd a pulthoz sétálok.
-Egy whiskyt!



Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Niklaus Mikaelson
Niklaus Mikaelson

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 380
❦ Join date : 2014. Feb. 26.
❦ Age : 1023
❦ Tartózkodási hely : New Orleans
❦ Job/hobbies : Don't Laugh – You Might Be Next

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeKedd Szept. 23, 2014 4:09 pm



Silas & Klaus




-Vér. Apró cseppekben hullik alá a földre, ahol ösztönösen mállik hatalmas pocsolyává szét, hisz minden egyes mozdulattal egyre több és több csepp gördül ki belőlem, mindeközben égő fájdalommal belém szögezve váj egyre mélyebbre és mélyebbre a húsomban a fehértölgy, melynek jóvoltából most mint egy jól megalkotott kép függök a falon felakasztva, tekintetem pedig eltorzulva tartja meg az előttem lazán sétálgató Silas-t, aki minden bizonnyal most éppen a nyugalmi állapotából egyre inkább kizökkenve léphet fel ellenem, hiszen a stílusom semmiképpen sem lehet számára szimpatikus.
- Már megint ez a fehértölgy... - kezd el folyni a számból végig az arcom mentén szintén a vér, amely vöröslő árnyalatot kölcsönöz öltözékemnek és amelynek hideg érzése lepi el a bőröm felületét. - Azt hittem, ezúttal valami eredetibb ötlettel állsz elől, de ismét csalódnom kell benned. Egyszer a hátamba, egyszer a gyomromba, a követkzőt hová kapom vagy esetleg majd én kiválaszhatom? - húzom cinikus mosolyra a számat, hiszen akárhogy is próbálkozik, bennem sem félelemérzetet, sem tiszteletet sem semmilyen másik érzést nem tud kelteni, bár kellemes úton lépdel afelé, hogy majdan a későbbi idők folyamén, melyek ránk vetülnek, kedves kis bosszúval jutalmazzam cselekedetei sorozatát. Próbálnám komolyan venni, azokat a dolgokat, amiket elém szegez, de valami oknál fogva az egész történetnek sem eleje, sem vége nincsen, értelmes indokot pedig eddig még nem is hallottam ettől a... ha már engem korcsnak nevezett magát nem tudom minek hívná, talán valami elcseszett egyedpéldánynak, de eléggé nevetséges minden egyes lépése, bár az tény és való, hogy most azzal, hogy ide szegezett, legalább egy valamit elért magának, még pedig, hogy rá figyeljek. De azt is csak amiatt a fontos momentum miatt, mert éppen benne áll vagy épp toporzékol és járkál megveszve az aurámban.
- A féltékenységed már - már határtalan. - emelem rá a tekintetem még mindig mosolyogva, ahogy őt nézem és ha van egy kis esze, akkor rögtön rájöhet, hogy mégis mire célzok ezzel az egyetlen apró kis elhaló mondattal. - Miért feszengsz ennyit Stefan miatt, élhetnél tovább nyugodtan a magad magányosságában és kegyetlenségében, de te ehelyett mit csinálsz? És még én vagyok a szánalmas. - nevetem el magam, amikor egy szúró érzés által érzem, hogy beljebb csúszik a tőr a belsőmbe, melynek érzésére ráncbaszalad a homlokom, de kellemetlen mosolyom nem szűnik meg, ahogy a szemeim eltorzulva villannak meg előtte.
- Legalább az indokod legyen jó, mert kétlem, hogy az utolsó találkozásotok hagyott benned ilyen mély nyomot, még a végén kiderülne, hogy érzel és az számodra roppant kellemetlen lenne. Szóval ne nézz hülyének Silas, vagy elmondasz szépen mindent, vagy elleszünk még egy darabig egymással. Kivéreztethetsz, de hidd el, így vagy úgy, te jól ebből a találkozásól már nem jöhetsz ki és most nem fenyegetni próbáltalak. Apám képénél meg valami találóbbat is kereshettél volna, mert borzalmasan fest, bár most te sem nézel ki jobban.... hasonmás. - mosolygok rá, majd végül lenyalom a vért az ajkaimról, azt hiszem mégis csak van ebben a találkozásban valami igazán kellemes.



Ne haragudj, hogy ilyen örökké valóságnak tűnő időt késtem, többet igazán nem fog előfordulni. Smile
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Andrew Ward
Andrew Ward

I'M A SIMPLE HUMAN

❦ Hozzászólások száma : 16
❦ Join date : 2014. Feb. 08.
❦ Age : 35
❦ Tartózkodási hely : valahol lógatom a lábam
❦ Job/hobbies : maradjunk annyiban, hogy vandál vagyok

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeHétf. Júl. 21, 2014 2:27 pm



To Isa


Dühös voltam. Mérges. Nem volt semmi amivel meghathatott volna. A magyarázkodás pedig végképp nem segített volna a helyzetén. Szavaira mondhatni oda sem figyeltem. A bűnbánó hangját teljesen elengedtem a fülem mellett. Mérgesen, enyhén összeráncolt szemöldökkel néztem Isa-t. Utálom amikor ez van. A legrosszabb, hogy az ilyesmi mindig a csinos lányokkal történik. Fiatal, vonzó nőkkel akiknek sokkal jobb dolga is lehetne. Hiszen ott áll előttük az egész élet. Sosem fogom megérteni, hogy ez az élet amit mégis választanak miért jó. Hosszasan néztem az előttem álló fiatal nőt. Először nem nézett a szemembe. Földre sütött tekintete megbánásról árulkodott. Ezzel nem is lenne gond, csakhogy ezzel egy újabb okot találtam a dühöngésre. Mérgem újdonsült oka pedig az igazam lett. Miért? Ennek nem így kellene történnie. Sőt, már rég el kellett volna innen mennem. Itt kellett volna hagynom. Mindenki mehetne a maga dolgára és talán sosem találkozunk újra. Az életem mellett erre nagyon is sok esély lenne. Még azt sem tudom meddig akarok a városban maradni. Én mégis maradtam. Itt álltam vele szemben. Hosszú percekkel később a dühös tekintetem lassan meglágyult ahogy Isa szép és kifejező szemeibe mélyesztettem a tekintetem. Aztán... megcsókoltam.
Nem tudom mi ütött belém. Halvány lila sejtelmem sincs mi vett rá erre. Talán a cigaretta teszi?! Vagy volt valami az italomban odabent? Nem. Teljes képtelenség, hogy valami tudatmódosító szert szedtem volna. Ismerem magamat. Legalábbis nagyon remélem, hogy tényleg ismerem magam. Mert ha nem, nos, akkor már tényleg nincs semmim ebben a rohadt világban. Bár nagyon soha nem is volt.
Isa ajkai épp olyan édesnek bizonyultak, mint amilyen bűnbe csábítóan vonzónak. De nem tartott sokáig a pillanat. Elismerem, hogy nem ellenkezett, de ez még sem volt ok arra, hogy azt feltételezzem akarja is. Sokkal inkább a meglepettségének varázsának tudtam be nyugton maradását. Miután elhúzódtam tőle az arcáról az igazam, a helyes feltételezésemet véltem felfedezni. Kék szemeimmel az arcát fürkésztem. Zavarodottságára és arra az aranyos hajtincset elterelő mozdulatára elmosolyodtam. Mosolyom olyan volt, amit nem sokan és nem is sűrűn látnak rajtam. Kedves, barátságos és ártatlan. Nem volt túl széles, inkább apró, de tisztán kivehető. Nem tartott sokáig ez a nem mindennapi látvány. Nem szeretem megmutatni másoknak, hogy tudok kedves is lenni. Mégis csak az utcán nőttem fel, és ott bizony, ha gyengének és érzőnek mutatkozol, akkor véged. Komoly arccal szólaltam meg. Nem volt rajta szigor, vagy düh. Sima volt, csak épp nem a barátságos fajtából.
- Most már nem számít, nem igaz? Már megtörtént. - igyekeztem komoly maradni mind hangszínben, mind arc kifejezésben. Nem sikerült. A végén akaratlanul is elmosolyodtam. Olyan nevetős mosollyal. Levettem a tekintetemet róla, majd újra rá emeltem. Zavartsága szórakoztató volt, inkább aranyos. Ezek után viszont már nem vagyok biztos abban, hogy feltételezésem igaz volt. Habár... lehet akkor is meglepődött volna a szigorú szavaim után. Nem tudom biztosan. Csak egy dologban vagyok biztos, a szigorú, fojtogató hangulatnak mostanra semmi nyoma nem maradt. Ezt vehetjük jó hírnek. Vagy nem?
Igazság szerint akartam még valamit kérdezni. Nem tudom Isa hogyan reagált volna rá, de az biztos, hogy már maga a kérdés is elég... érdekes. Mondjuk ezen az estén már semmi sem normális. Akkor miért ne tehettem volna fel azt amit akartam? Az előttem álló fiatal nő lehet nem reagálta volna le pozitívan, bár ki tudja: Akarsz repetázni?
Nem, ez egy nagyon béna dolog lett volna. Különösen tőlem. Szerencsére nem mondtam ki hangosan ezeket a szavakat. Az arcomról pedig remélhetőleg nem is olvasható le ez a... béna kérdés. Ez nagyon röhejesen jönne ki. Jobb is, hogy csendben maradtam.

words: 575 × music: Youth and Whisky × note: -


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Isabella Sanders
Isabella Sanders

I'M A STRONG HYBRID

❦ Hozzászólások száma : 127
❦ Join date : 2013. Dec. 25.
❦ Age : 29
❦ Tartózkodási hely : New Orleans ↯

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeHétf. Júl. 21, 2014 12:32 am


† Rew and Isa †


Valószínűleg megérdemeltem volna, hogy most azonnal hátat fordítson nekem és itt is hagyjon. Teljesen megértettem volna, ha esetleg még tudomást sem vett volna rólam és teljesen figyelmen kívül hagyva engem, inkább cigizgetett volna tovább egyedül. Minősíthetetlen, ahogyan viselkedtem, ez tény, ráadásul én sem vagyok büszke magamra. Nem szoktam így viselkedni, azaz… nem szoktam ennyit, így inni. Ez volt az első és remélhetőleg az utolsó alkalom is, hogy ilyen állapotba kerültem. Tudom, hogy valószínűleg ronda dolgokat gondolhat most rólam, láttam a szemében, szinte már kiáltotta a gondolatait. Pláne így, hogy pár perc alatt szinte teljesen kijózanodtam, s nyoma sem volt az imént még a pulton heverésző leányzónak. Így teljességgel megértettem volna azt is, ha esetlek kikelve önmagából, elhord minden „szépnek” és „jónak”, aztán elküld a… nos, oda.
Voltaképpen, ezért sem értek hidegborogatásként a hozzám intézett szavai. Tökéletesen érthető, hogy miért is vélekedett így, na és, hogy miért ebben a hanglejtésben beszélt. Szóval csak beharaptam alsó ajkamat, lehajtottam fejem a földet bámulva és aprókat bólintottam. Ezzel gyakorlatilag elismertem, hogy bűnös vagyok valamilyen szinten. Viszont azt nem akartam, hogy egy ilyen alávaló kis fúriának gondoljon, aki így fog magának áldozatokat. Nem akartam, hogy így lásson, bár nem is tudom miért. Talán mert nem szerettem volna, hogy ennyire pocsék legyen az első benyomása rólam, mert ez nem volt valós. Az a lány… az nem én voltam.
- Nézd, sajnálom, ami bent történt, hogy olyannak láttál. Nem akarom kimagyarázni magamat, mert amit mondanék, azt biztosan nem hinnéd el. Senki sem hinné, azt hiszem. Na mindegy. Csak azt akartam, hogy lásd, nem vagyok valami részeges hárpia és nem is tettetem magam. Az igazság, hogy voltaképpen most ittam életemben először ennyit és ez megártott, de hagyjuk is. Csak ezt akartam elmondani. – Bűnbánó volt a hangom, s azt hiszem valahol talán a mondandóm közepe táján történt meg, hogy újra ráemeltem a tekintetemet, mely találkozott és összefonódott az övével. Kerestem az övében valamit, ami talán azt jelezné, hogy nem haragszik rám, hogy nyugodt szívvel állhatok tovább. mert, hogy igen, valójában ez lett volna a legmegfelelőbb alkalom, hogy tisztességgel távozhassak. Valami azonban még is itt tartott. Talán a tekintete, az a gyönyörű kékség láncolt ide. Volt benne valami, ami elnyelte a tekintetemet, ami kíváncsisággal töltött el. S ahogy egyre jobban elmélyültem a tekintetében, végre megtaláltam azt, amit kerestem. Úgy vettem észre, hogy meglágyult a tekintete és szerintem pontosan ez volt az, amire vártam. Hogy végre ne nézzen rám mogorván. Így hirtelen már az arcvonásai is kedvesebbnek tűntek, s nem olyan ridegnek, mint pár perce. Vajon mi az, ami megváltozott benne az elmúlt pillanatok alatt? Miért lett hirtelen…?
A gondolatot sem volt időm befejezni, olyan hirtelen és váratlanul ért a tette. Ahogy kezei arcomra simultak, s ahogy ajkai az én ajkamra tapadtak… meglepő volt. Én még is nyugodt maradtam, ahelyett, hogy ellöktem volna őt magamtól, csak hagytam magam, még szemeim is lehunytam. Nem is tudom miért. Olyan volt ez az egész pillanat, mint derült égből a villámcsapás. Váratlan és kellően elektromos. Egyszerűen nem tudtam erre jobb hasonlatot kitalálni.
Én húzódtam vissza előbb, égő, sárgásbarna szemeimmel pedig az ő arcát, szemeit kutattam. Mosoly játszott ajkaimon, ami talán zavaromban foglalta el rajtuk helyét.
- Ezt miért kaptam? - kérdeztem meg tőle kissé zavarodottan, miközben a fülem mögé tűrtem egy arcomba lógó tincsemet. Kíváncsi szemekkel figyeltem őt és vártam, hogy megkapjam a tökéletes magyarázatott erre a hirtelen jött csókocskára. Nem mintha probléma lett volna vele, csak…
Azért még is csak most ismertük meg egymást, nincs igazam?


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Andrew Ward
Andrew Ward

I'M A SIMPLE HUMAN

❦ Hozzászólások száma : 16
❦ Join date : 2014. Feb. 08.
❦ Age : 35
❦ Tartózkodási hely : valahol lógatom a lábam
❦ Job/hobbies : maradjunk annyiban, hogy vandál vagyok

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeVas. Júl. 20, 2014 8:04 pm



To Isa


Kint álltam az éjszakában. A kellemesen hűvös és lágy éjszakában. Úgy éreztem már semmi sem okozhat meglepetést vagy furcsaságot. Miközben ott láttam pár méterre az ajtótól ráébredtem, hogy az előző mondatom hamis. Az érzésem nem túl megalapozott és ami azt illeti rögtön dugába is dőlt. Hogy miért? Lássuk csak: az első dolog a meglepetés volt. Az a fiatal nő, akivel odabent szóba elegyedtem a saját lábán jött ki a bárból. A második dolog a furcsaság volt. Nem látszott rajta semmi, ami az iménti kótyagos állapotára utalt volna. Először furcsálltam a dolgot, aztán eszembe jutott min gondolkoztam odabent. Hát persze. De, miért van az, hogy az összes csinos, fiatal nő erre az ostoba és undorító dologra hajtja a fejét? Igen, most épp arra gondolok, hogy csak megjátszotta magát, hogy így szedjen fel magának egy ostoba fajankót akit a végén az ágyába vihet és megkopaszthat. Hát Drágaságom rossz hírem van. Se pénzem, sem pedig rászedhető hajlamom.
Lassan fújtam ki a cigaretta füstöt miközben szemem sarkából Isa-t figyeltem. Már ha ez a valódi neve, vagy beceneve és nem valami ál kis hazugság ez is. Még a gondolat is undort vált ki belőlem. Figyelem, ahogy felém tipeg és megpróbál valamiféle magyarázatot adni. Kérdőn fordítom felé a fejemet és húzom fel egyik szemöldököm. Először nem válaszolok a szavaira. Komor tekintettel fürkészem az arcát. Felismerem, ha valaki hazudik. Legalábbis általában. Lassan emeltem számhoz a félig elszívott cigaretta csikket, majd ajkaim közé tettem. Nem vettem le a tekintetemet a nő szép, kifejező szemeiről még akkor sem amikor beleszívtam a cigimbe. A csikket egy egyszerű mozdulattal dobtam a földre. Cipőm hegyével elnyomtam azt a betonon, a füstöt pedig a nőtől ellentétes irányba fújtam. Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki szereti a dohány szagát. Belém legalább szorult némi illedelmesség is.
- Nem vagyok kíváncsi az ostoba és minden bizonnyal alaposan begyakorolt magyarázatodra, ami részletesen kitér arra hogyan is voltál képes kijózanodni ennyi idő alatt. Azt hiszed nem láttam már ilyet? Megjátszod magad aztán ráveted magad valamelyik szerencsétlen és gyanútlan férfira. Elveszed minden pénzét aztán lelépsz, mintha soha se találkoztatok volna. Köszönöm, de én ebből az álszentségből nem kérek. - mondtam ellentmondást nem tűrően és egy cseppet talán mogorván. De nem fogok bűntudatot érezni a szavaim miatt. Szigorúan néztem Isa szemeibe. Igazából most van itt az ideje, hogy elmenjek. Ez a tökéletes alaklom arra, hogy végleg itt hagyjam ezt a helyet és ma éjszakára is keressek valami fedelet a fejem fölé. A továbbállás helyett valahogy mégis itt maradtam. Hosszasan néztem a nő szemeibe. Egészen addig amíg a tekintetem meglágyult. Nem tudtam tovább azokba a szemekbe nézni és szidni őt. Sokkal inkább gondoltam úgy, hogy neki is megvannak a maga problémái, úgy, mint nekem. Saját élete van, saját titkai és... legfőképpen magányos lehet. Nem tudom miért következtettem erre vagy miféle bolond gombát szívhattam az előbb, de úgy éreztem, hogy a nem is olyan régen a lány fejéhez vágott szavaim a semmibe foszlottak. Meggondolatlan vagyok, ezt magam is jól tudom. De, ha ár csak ennyi jutott nekem ebben az életben, ami hamarosan véget is ér... nekem már úgy sem számít, nem igaz? Kinek hiányoznék ha ez nő ma éjjel el tenne láb alól? Nincs pénzem se amit elvehessen. Igazából semmi érték nincs nálam, ami kellene neki. Akkor mi tartana vissza ettől:
Hosszasan néztem Isa kifejező szemeibe. Szinte elvesztem a tekintetében. Nem régiben jelenlévő szigorúságom teljesen szerte foszlott és csak egy kedves, érző arc maradt utána. Aztán a hosszú pillanatnak magam vetettem véget. Finoman és lágyan fogtam tenyereimbe a fiatal nő puha arcát, miközben ezt a hirtelen mozdulatot egy másik követte. Szemeimet behunytam és ajkaimat az övéhez érintettem. Megcsókoltam. Oh Rew, már megint elvesztetted a fejed? Mi volt abban az átkozott cigarettában?

words: 609 × music: Youth and Whisky × note: -


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Isabella Sanders
Isabella Sanders

I'M A STRONG HYBRID

❦ Hozzászólások száma : 127
❦ Join date : 2013. Dec. 25.
❦ Age : 29
❦ Tartózkodási hely : New Orleans ↯

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeCsüt. Jún. 26, 2014 4:43 pm


† Rew and Isa †


Csak figyeltem, ahogy kimegy, de egy szót sem szóltam. Sajnáltam, hogy a szép szemű ilyen gyorsan megunta a társaságomat, de nem éreztem sem csalódottságot, sem semmi mást. Nyílván nem valami beszédes típus, vagy egyszerűen nem szerette az ittas embereket. Értem én, felfogtam. Vagy… legalább is valami olyasmi. Azt mondjuk azért nem tudtam, hogy akkor minek kezdett el velem beszélgeti. Ha ő nem szólított volna meg, valószínűleg most is a pulton heverésznék és... aludnék. Ó igen alvás, rám férne már egy kis pihenés, azt hiszem. Az nem túlzottan jó megoldás, ha a sárga földig iszom magam, egy ilyen helyen. Pláne nem Marcel bárjában, még inkább nem hibridként. Ebbe nem igazán gondoltam bele, mikor idejöttem. Vagy mégis? A franc sem emlékszik már rá, mi járt abban a gyönyörűséges kobakomban egy órája. Vagy több órája? Ezt sem tudom, lassacskán már azt sem fogom tudni, hogy hol áll, melyik fejem. Még szerencse, hogy ebből legalább csak egy van.
Mikor visszafordultam a pult felé, a mögötte álló alak furcsán nézett rám. Szúrós szemekkel néztem rá, talán meg is változott tekintetem, lehet aranyszínre váltott, ahogy felmorrantam. Nem számít, a kellő hatást elértem, a pultos pedig olyan messze mászott el tőlem, amennyire csak tudott. Helyes, ne is jöjjön többet a közelembe, ha csak rosszalló pillantásokkal tud illetni. Ha már itt tartunk… A helyen lévő összes többi krapek is csúnya, szúrós pillantásokkal méregettek. Nagyon olyan volt, mintha ők is látták volna, ahogy a pultosra morrantam az imént és ezért acsarogtak volna rám. Miért érzem úgy, hogy talán jobb lenne mennem? Pia ide vagy oda, már nem érzem azt, hogy el lennék ázva. Ami azt illeti, hirtelen minden olyan, mintha nem is ittam volna. Persze, azért még érzem, hogy kótyagos egy kicsit a fejem, de talán már kijelenthető, hogy józanodom. Nahát… soha fogalmam sem volt róla, hogy az olyanoknál, mint én, ennyi ideig tart csak ez az állapot. Vagy is hát… tarthatott volna tovább is, ha még iszom. De azért jó tudni, hogy viszonylag gyorsan józanodunk ki.
A zsebembe nyúltam és lecsaptam a pultra az összes létező bankjegyet, ami csak a kezembe akadt. Elégnek kell lennie, nem ittam olyan iszonyat sokat, hogy ne legyen elég…  
Eztán felpattantam a székről, megigazítottam magamon a ruhát és a hajamat is, majd elindultam kifelé. Szinte éreztem a hátamat figyelő tekinteteket, melyek lyukakat égettek a hátamba.
Kinyitottam a bár ajtaját és már ki is léptem a késői hűvösbe. Nahát, tényleg ennyire elrohant volna az idő? Esküszöm, soha többet nem fogok inni, ennyit és főleg nem ilyen ütős valamit.
Már épp elindultam volna, mikor kiszúrtam a fekete, fekete, fekete ruhákba bugyolált srácot. Rewnek hívták, vagy legalább is azt hiszem, hogy így mutatkozott be nekem nem is olyan régen. Kihúztam magam és magabiztos, határozott léptekkel léptem oda hozzá. Nyoma sem volt a pár perce még iszonyat ittas lánynak, így joggal lehet, hogy ettől most össze fog zavarodni.
- Szia. Ne haragudj a korábbiért. Az nem igazán voltam… én. – Nem nagyon értettem, hogy miért is akartam kimagyarázni magamat nála, de úgy éreztem, hogy ez a helyes lépés, még mielőtt elítél, és téves feltételezései lesznek rólam. Nem mintha annyira érdekelne, csak szerettem volna, ha tudná, hogy nem voltam ilyen, nagyjából még soha. Bár szerintem sütött rólam, hogy most ittam először.  
Kedvesen mosolyogtam rá és igyekeztem nem beszívni a füstöt, amit eregetett magából. Sosem kedveltem a cigarettát, egyrészt mert káros volt, más részt nem igazán bírtam a füst szagát. Most sem voltam megbarátkozva vele, de nem mutattam ki. Még csak az hiányzott volna, hogy jól lehordjon érte, amiért nyávogok a cigi miatt, amikor én jöttem ide hozzá. Köszönöm nem. Eleget cseszegetnek napi szinten, szóval most igazán nem hiányzott még egy letolás.


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Andrew Ward
Andrew Ward

I'M A SIMPLE HUMAN

❦ Hozzászólások száma : 16
❦ Join date : 2014. Feb. 08.
❦ Age : 35
❦ Tartózkodási hely : valahol lógatom a lábam
❦ Job/hobbies : maradjunk annyiban, hogy vandál vagyok

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeCsüt. Jún. 19, 2014 6:52 pm



To Isa


Azt hiszem érthetően megfogalmaztam a véleményemet az alkoholról, az ittas állapotról és arról, hogy milyennek tartom az életet és azt, ha egy nő iszik. Persze, előfordulhat, hogy valamit kihagytam ezek közül, de gondolataimban biztosan megfordult mindegyik. De a gondolataimat mégis hogy hallhatná? Sehogy. Nem foghatja fel szavaim súlyát sem, és azt sem, mennyire nem vagyok bolondozós kedvemben. Először nem is fordulok felé, mintha csak magamban beszélnék vagy egy teljesen másik személyhez címezném szavaimat. Mégis tudom, hogy tudja kihez beszélek, amit végül meg is nyomatékosítok azzal, hogy bemutatkozván felé fordítom a fejemet és kék szemeimmel rá meredek. Egy cseppet meglepődtem a szavain, amit a szememről mondott. A meglepődöttséget viszont nem mutattam ki. Sokkal inkább kérdőn felcsúszott az egyik szemöldököm és úgy néztem tovább a fiatal, ittas nőt. Többet nem mondott, csak a szemem gyönyörét taglalta. Leengedtem a szemöldökömet és szemem forgatva fordultam vissza a pulthoz. Nem vagyok szép szemű hős, hogy tovább folytassam ezt a kellemetlen bájcsevejt, amihez tulajdonképpen semmi kedvem. Nem is értem, hogy miért ültem ide. De, hogy igyak egy keveset és már menjek is a dolgomra. Kell egy szállás éjszakára. Ennyi az egész. Minek is kezdtem el jártatni a számat? Hihetetlen, hogy mikre nem vagyok képes olykor. Még magamat is meglepem esetleges komolyságommal, durvaságommal vagy a legmeglepőbb kedvességemmel. Ezúttal semmi meglepődés nem volt saját magammal kapcsolatban. Egyszerűen csak elfordultam, vissza a pulthoz, és elfogyasztottam poharam tartalmának maradékát. Nem kértem újabb adagot. A beszélgetést sem akartam tovább folytatni. Hihetetlen, hogy mikre nem képesek egyesek. Vajon hány férfinak mondta már azt, hogy szép a szeme? Vagy, szexi vagy és vigyél haza, mert nem tudok járni sem? Nem, köszönöm ebből nem kérek. Az is megfordult a fejemben, hogy igazat mond. Elvégre részegen sokan elég gyakran meg is teszik ezt. Igazából annyi minden jutott eszembe a lány bemocskolásától kezdve a védelmén át, hogy inkább úgy döntöttem nem akarom megtudni mi az igazság és miután fizettem felálltam a pulttól és elindultam kifelé az ajtón. Megigazítottam a fekete bőrkabátomat. Nem nézelődtem, csak mentem. Odakint mélyen magamba szívtam a friss levegőt és késői csípősen kellemes időt. Egyenlőre nem mentem el. Erősen zakatolt az agyam, melyben rengeteg gondolat cikázott. Épp ezért fogtam magamat és a bejárati ajtótól pár méterre megálltam. Hátamat a bár falának fordítva, de nem dőltem neki. Legalább fél méterre álltam onnan. Elővettem a kabátom zsebéből a cigarettás dobozomat és a számba vettem egy szálat. Meggyújtottam, eltettem a dobozt, aztán kihúzva magamat kényelmesen és halálos nyugalommal mélyen beleszívtam abba az apróságba, ami véget vethet az életemnek. Igazából sok ember életének, és van akiét valóban el is veszi ez az ártatlan kis szál. Nem pont ez, de na, érted. Hosszan fújtam ki a füstöt, a hamut magam mellé szórtam miközben egyenesen előre bámultam és lazítottam.

words: 450 × music: Youth and Whisky × note: -


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Isabella Sanders
Isabella Sanders

I'M A STRONG HYBRID

❦ Hozzászólások száma : 127
❦ Join date : 2013. Dec. 25.
❦ Age : 29
❦ Tartózkodási hely : New Orleans ↯

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeVas. Jún. 15, 2014 9:31 pm


† Rew and Isa †


Az élet kiszámíthatatlan, furcsa csavarokkal megfűszerezett valami, amiből néhány embernek, talán már rohadtul elege is lehet. Azt hiszem, az öngyilkosságra hajlamos egyedek is pont ezért vagdossák magukat, pedig nekik közel sincsenek olyan problémáik, mint egy magamfajtának, aki minden percében attól retteg - még ha ezt tagadja is mások, illetve saját maga elől, hogy mikor fogják végül az ő szívét is kitépni, egyetlen egy ballépés miatt. Pff… hát még jó, hogy nekem nincs ilyen problémám, nem? Ha ez lenne a problémám, már rég a sárga földig ittam volna magam… Várjunk?!
Hihetetlen mennyire szépnek és kellemes helynek találja az ember a világot, ha épp nincs magánál. Én is valami hasonlót éreztem a világgal kapcsolatban. Tetszett, hogy az érzékeim eltompultak a mámoros alkohol hatására és élveztem, hogy senki sem volt a közelembe, aki megmondta volna, hogy mit kellene csinálnom. Egyszerűen csak jól voltam és ez kedvemre való volt, nagyon is.
Még sosem voltam ilyen ittas állapotban, s egészen idáig azt hittem, hogy nagyon rossz dolog. Most azonban, úgy vagyok vele, hogy szeretnék kérni még egy kört a csapostól. A baj már csak az, hogy nem tudom hogyan. Azt sem tudom, hogy merre van a fel és a le, a jobbra és a balra. Semmit sem tudok, még azt sem, hogy nyitva van-e a szemem vagy éppen le van-e hunyva.
Feketeséget láttam magam előtt, így meg mertem volna fogadni rá, hogy csukva van a szemem, de aztán a sötét egyszer csak… megmozdult. Hátrahőköltem volna, ha egyáltalán képes lettem volna a hirtelen mozdulatokra. De nem voltam. Csak néztem a fekete, fekete alakot és lustán pislogtam. Azt hiszem, ő volt az, aki az imént megszólított, vagy nem? Már nem is tudom. Mondtam már, hogy semmit sem tudok? Hihihihi… kezdem azt hinni, hogy egy kicsit elszálltam. Ez de mókás!
Az alak hirtelen megszólalt, hanga pedig elég élesnek bizonyult érzékeny fülemnek ahhoz, hogy magára vonja teljes figyelmemet. Kétlem, hogy kiabált volna, vagy a kelleténél hangosabban szólalt volna meg, sőt! De nekem most még egy légy zümmögése is iszonyú hangosnak tűnt volna. Milyen érdekes. Az előbb tompának, szinte üres susogásoknak tűnő hangokat, most egyszerre hallottam felerősödve, és bántóan élesnek, ahhoz, hogy egy pillanatra a füleimre tapasszam tenyeremet.
- Ssss… - vettem el kezeimet a fülemről, hogy egy újamat a szám elé emelve elcsendesítsem a fekete, fekete, fekete göncökbe öltözött alakot. – Szólnál nekik, hogy maradjanak csendben? Mindjárt beszakad a dobhártyám. – Gyerekes kérés volt, és gyerek hangon is adtam elő. Ha láttam volna magamat kívülről, biztosan jót nevettem volna magamon. De még így is teljesen jót kuncogtam magamban, ahogy hatalmas szemekkel felpislogtam a srácra. Nem nézett rám, ez pedig zavart. Majdhogynem megsértett, hogy nem fordul felém. Kis grimasz szalad végig az arcomon, ahogy végül másfelé pillantottam és körbejárattam tekintetem a termen. Megnéztem magamnak a kemény külsejű alakokat a srác háta mögött, valamint a többi ittas fazont a sarokban. Végül még is csak visszafordultam az ismeretlen felé, természetesen nem magamtól. Csupán a hangjára fordultam oda.
Hatalmas, sárgás-barna szemeimmel tekintettem fel az ő gyönyörű, élénk kék szemeibe. Még a lélegzetemet is visszatartottam, ahogy belefúrtam tekintetem az övébe. Szavakat is alig találtam, pedig nagyon meg akartam szólalni. Végül csak kiböktem, amit akartam.
- Isa. – suttogtam. – Nahát, hogy neked mennyire szép szemeid vannak. – csúszott ki ez is a számon. Nem éreztem zavarban magamat, pedig máskor garantáltan elvörösödtem volna, ha csak ilyen egyszerűen kicsúszik egy ilyen dolog a számon. De most… - Mondták már neked? Le merem fogadni, hogy igen. De most komolyan, neked van a leggyönyörűbb szemed, amit valaha láttam. Olyan kék és olyan… csillogó. – áradoztam tovább a szemeiről. Vajon egy-egytől-tízes skálán, ez mennyire lehetett fura? Én úgy tippelnék, hogy nagyon, de jelenleg egy cseppet sem izgat a dolog. Sokkalta inkább a srác, azaz Rew külseje. Tekintetem elszakítottam a szemeiről és bebarangoltam vele egész testét. Érdekes stílusa volt, azt meg kell hagyni. Meglehetősen egyedi és eléggé… vagány, azt kell, hogy mondjam.


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Andrew Ward
Andrew Ward

I'M A SIMPLE HUMAN

❦ Hozzászólások száma : 16
❦ Join date : 2014. Feb. 08.
❦ Age : 35
❦ Tartózkodási hely : valahol lógatom a lábam
❦ Job/hobbies : maradjunk annyiban, hogy vandál vagyok

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeSzomb. Jún. 14, 2014 2:11 pm



To Isa


Körbe járattam a tekintetemet. Teljesen hétköznapi emberek voltak itt, változó józansági állapotban. Már amennyire egyesek józannak mondhatóak. Amint helyet foglaltam már nem is nézelődtem tovább. Jobbomon volt egy fiatal nő, akihez intéztem is egy kérdést. De nem néztem rá. Megkaptam az italomat és bele is kortyoltam. Nem foglalkoztam másokkal. Nem érdekelt, hogy ki nézi meg öltözködésemet vagy bármi egyebemet. Hogy őszinte legyek, nem vártam választ a kérdésemre. Szemem sarkából, már amennyire láttam a nőt, nem volt valami jó állapotban ahhoz, hogy bármit is csináljon. Ha alaposabban végig gondolom a dolgokat akkor nekem igazán lenne okom arra, hogy leigyam magam a sárga földig. Még sem teszek ilyet. Soha nem is tettem és soha nem is fogok. Az ital a bolondok és gyávák orvossága, ami segít nekik palástolni a bűneik terhét. Förtelmes. Minek is tenném tönkre a májamat is? Azt gondolnád, hogy nekem már úgy sem oszt vagy szoroz, de tévedsz. A saját elveimnek sem mondhatok ellent.
A fiatal nő szavaira, aki minden bizonnyal a józanságtól már a lehető legtávolabb áll, nem reagáltam. Továbbra is magam elé bámultam, mint aki meg sem hallotta a szavait. A látszattól épp ellenkezőleg, minden szavát tisztán és érthetően meghallottam. Csendben maradtam és csak néha-néha kortyoltam bele italomban, egészen pontosan a whiskymbe. Miután megkaptam azt a bizonyos miért vagy itt kérdést, ami azok közé tartozott amiket nem szívesen osztok meg vadidegenekkel, végre valahára magam is szóra nyitottam a számat. Szavaim komorak voltak, érzelem mentesek és miközben beszéltem nem fordítottam fejemet a nő felé.
- Az idő múlásával enyhülnek az érzelmek, és megtanulunk a nehézségekkel együtt élni. Nem az éved volt hosszú, hanem valami más problémád lehet. - egy kis bölcsesség, ami sokkal inkább tapasztalat és megfigyelés mint sem a koromból vagy halálos ágyamból adódó összevissza hablatyolás - Neked legalább hosszú éved lehet. - ezt már inkább csak magamnak, az orrom alá mormogva mondtam ki, ellenben a következő szavaimmal amiket igenis az ifjú lánynak címeztem - Napjaink meg vannak számlálva. Élvezd az életet és ne hagyd, hogy az Élet ostobaságai ledöntsenek a lábadról. Bolond vagy, ha italba fojtod a bánatod. Különösen akkor, ha valóban nem bírod.
Szavaim után újabb kortyot vettem a whiskymből. A pohár alja hangos koppanással érte el a pultot. Hagytam itt egy kis hatás szünetet, miközben azon elmélkedtem mitévő legyek. Sosem bírtam ha egy nő sokat iszik. Még visszataszítóbb, mint egy férfi. Bár tény, hogy az alkohol oldja a gátlásokat és bizonyos értelemben még kezes bárány is lehet tőle az ember. De én sokkal jobb és élvezetesebb módszerekkel venném rá az adott személyt arra, hogy azt tegye amit én akarok. Hiába próbálkozom elterelni a gondolataimat másfelé, a saját dolgaimmal törődve, valahogy a rossz külsőm és látszólagos jellemem ellenére mindig is rendes voltam. Gyakorta hozta ez a vesztemet, de ne vigyük túlzásba ezt a dolgot, mert nem vagyok aranyos kiskutyus, világos? Ajj... lássuk be, azt hiszem még a végén segíteni fogok ennek a szerencsétlennek hazasétálni mielőtt azok a fickók a hátam mögött, a terem végében megkörnyékezik ezt a lányt. Nem hiszem, hogy ilyen állapotban jól járna velük. De mindegy is... miért akarok ezzel foglalkozni? Váh, sosem értettem a saját dolgaimat sem.
- Egyébként... Rew vagyok. - mutatkoztam be végül, amit szintén nehezen lehetett kiszedni belőlem. De ez még mindig nem jelent semmit. Csak vannak rossz napjaim is. Ám ezúttal a tekintetemet is a fiatal nőre emeltem. Fejemet felé fordítottam és a félhomályban, sminkemtől meg méninkább kiemelt, kék szemeimmel végigmértem a nőt. Szemeim végül az arcán állapodtak meg.

words: 571 × music: Youth and Whisky × note: bocsi, hogy csak ennyi, de a sofőröm nem tud csendben maradni XD


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Isabella Sanders
Isabella Sanders

I'M A STRONG HYBRID

❦ Hozzászólások száma : 127
❦ Join date : 2013. Dec. 25.
❦ Age : 29
❦ Tartózkodási hely : New Orleans ↯

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeHétf. Jún. 02, 2014 7:36 pm


† Rew and Isa †


Nem is tudom már mióta ülhettem a bárban, a pulton leterülve, szinte itala fulladva. Amit tudok, hogy jóóóó hosszú ideje már, hogy betettem erre a helyre a lábam és lerogytam a bárszékre. De ki számolja az időt? Azt sem tudom, most mennyire járhat már az óra. Este van már? Vagy még mindig csak késő délután? Halvány lila gőzöm sincs róla és őszintén szólva, nem is érdekel. Az egyetlen, ami kicsit is képes magával ragadni az érdeklődésemet, az a szesz. Nem is tudom, hogy mi a fenét önthetett nekem a pultos ebbe az átokverte pohárba, de ennyi szent, hogy piszok erős volt és rendesen kiütött. A látásom kissé furcsa, na jó… nagyon furcsa. Az előbb például kettőt láttam az előttem ácsorgó pultosból, illetve az előttem heverő pohárkából is. Vagy ez utóbbiból valóban kettő volna? Nem rémlik, hogy így kértem volna… na de mindegy.
Csendben ücsörögtem egymagamban, s figyeltem a körülöttem lévő, furcsán eltorzult, valahogy elcsúszott hangokat, amit nyilván az ital miatt hallottam szörnyen. Mi tagadás, nem szoktam a sárga földig leinni magam, valójában ez volt az első alkalom, hogy ilyenre vetemedtem és ez meg is látszik rajtam. Tökéletes példánya voltam a szétcsúszott nőcskéknek, akiket oly sokszor mutogatnak az esti híradókban, amint valami erőszak érte őket, vagy valami hasonló gebasz volt velük.
Észre sem vettem, hogy mikor huppant le mellém valaki, csak a hangját hallottam, ami elég nyilvánvalóan nekem lett címezve. Legalább is, nem rémlett, hogy bárki más is ücsörgött volna a közelemben. Ráadásul tisztán értettem, ami még biztosabbá tett benne, hogy nekem szóltak.
Szemhéjaim felpattantak, ahogy lassan megemeltem fejemet a pultról és az ismeretlen hang irányába fordultam. Pislognom kellett párat, mire felfogtam, hogy mit látok magam előtt. Sötét göncök, szokatlan öltözködés és nem kicsit feltűnő smink! Egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy csupán csak beképzeltem a mellettem ülő srácot, de ahogy lustán felemeltem kezemet, s óvatosan megböktem… rá kellett jönnöm, hogy nagyon is valóságos alak.
- Bocsi, úgy látszik picit sokat ittam. De hát minek iszik, aki nem bírja, nem igaz? – Bocsánatkérő, s kissé nyűgős, gyűrött volt a hangszínem. Egyértelműen kihallatszott belőle, - hogyha még a két szemével nem vette volna észre, hogy abszolúte nem voltam józan. Tekintetem lassan járattam végig a srácon, hogy biztosan jól megnézzem őt magamnak. Pillantásom hamar visszatalált az arcára, egész pontosan a szemeire, melyek valami hihetetlenül kékek voltak és… gyönyörűek. Hogy lehet valakinek ilyen szép tekintete? Hogy? Magyarázza már el nekem valaki…
- Uh, a kérdésedre válaszolva… inkább hosszú, nagyon hosszú év. – Eresztettem meg felé egy lusta mosolyt, miközben a kezeimmel a hajamba túrtam, s próbáltam valami formát adni neki. Nem tudom, hogy a pulton való heverészés mennyire tett kárt a kinézetemben, de azért nagyon reméltem, hogy nem néztem ki úgy, mint valami szakadt, igénytelen iszákos.
- Áú, úgy érzem magam, mintha épp most hajtottak volna át rajtam egy úthengerrel. – panaszkodtam, csak úgy magamnak a semmibe. Hűha, hihetetlen mennyire megered az ember nyelve, ha egyszer ivott. Nem emlékszem, hogy valaha mondtam-e ennyi mindent egy vadidegennek egyszerre. Azt hiszem, legközelebb jobban átgondolom, hogy valóban inni akarok-e vagy sem.
- Na és téged mi szél hozott ide? – kérdeztem meg tőle, ha már ő is érdeklődött felőlem. Habár, választ nem igen várok rá, hiszen nem köteles nekem választ adni. Csupán udvariasságból kérdeztem. Barna szemeimmel az öltözékét vizslattam és még az is elképzelhető, hogy közben valami csodálkozó, kíváncsi vagy éppen elképedt pofit vághattam. Még életemben nem láttam senkit, aki a hétköznapokban így öltözködött volna. Habár, a zöld igazságosztónál még ez is jobbnak bizonyult.


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Andrew Ward
Andrew Ward

I'M A SIMPLE HUMAN

❦ Hozzászólások száma : 16
❦ Join date : 2014. Feb. 08.
❦ Age : 35
❦ Tartózkodási hely : valahol lógatom a lábam
❦ Job/hobbies : maradjunk annyiban, hogy vandál vagyok

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeVas. Jún. 01, 2014 7:17 pm



To Isa


Egy újabb nap köszöntött reám. Az ember azt hinné, hogy nekem már nem számít semmi sem. És mégis, akkorát tévednek. Szerintem ezt fokozni nem lehet, vagy mégis?Nem tudom, de nagyon sokan félre ismernek és a legtöbben, ráadásul, külső után ítélnek. Elismerem, hogy a külsőm egy kissé rémisztő lehet egyes emberek számára vagy épp az életemről árulkodik, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy olyan rossz is vagyok, mint amilyennek látszom. Nem, nem vagyok egy érzelmes tündérkisasszony, vagy egy nagyon romantikus herceg sem, de az biztos, hogy nem feltétlenül vagyok egy gyilkos vadállat. De ha neked ez kellene, akkor állok elébe. Nem tagadom le az életemet. Vandál vagyok, még ha nem is mindig rongálom az utcákat vagy a fontosabb és értékesebb műveket. Sokkal inkább az az első számomra, hogy megéljek ebben a kegyetlen világban. sokszor nem a mesékben hallott, a filmekben látott szörnyetegek az igazi rémségek, hanem sokkal inkább maga az ember. Nála pusztítóbb és nagyobb szörnyeteget nemigen tudok elképzelni. Egy lény ami a saját környezetét és a megélhetéséhez szükségest is elpusztítja. Önmagát öli és még csak le sem sz@rja. De nem számít, igaz? Ez így jó, mindenkinek. Hát legyen...
Rágyújtottam mihelyt kimásztam az ágyból és elindultam az ablak felé, hogy kinyissam és mélyen magamba szívjam a friss levegőt is. Egy üres, de valamikor még lakott házban szálltam meg magamat. Ki tudja, talán az itt lakók épp nyaralni mentek. Nem tudom biztosan, de a ház rendezett és több szobás. Egy minimum három, inkább négy fős család lakhat itt. Nem tudom kik, bár vannak itt fényképek. Nem akarom őket megvárni és nem is vagyok egy nagy mocsok, így nem viszek el semmit sem. Csak lezuhanyoztam, átöltöztem és megreggeliztem. A sporttáskámat amiben minden cuccom volt, elrejtettem. Nem kellene másnap megtalálnia. Ma este már máshol szeretnék aludni, de addig nem vihetem magammal a cuccaimat. Csak a legfontosabbakat tartottam magamnál. Cigaretta, öngyújtó, néhány dollár, igazolványok és még más apróságok amik nekem fontosak lehetnek és mindig magamnál tartok. Még a délelőtt folyamán hagytam el a házat és gondoskodtam róla, hogy ha ma jönnének vissza a lakói akkor ne találjanak benne semmi furcsát. Egész nap lézengtem a városban. Terepszemlét tartottam és figyeltem a hely szokásait. Késő délutánra járhatott már az idő amikor végül betértem egy bárba. Az ajtóban álltam meg. Szokásos fekete öltözékem volt rajtam. Hosszú, fekete hajamat egy fejpánttal igazítottam a helyére, hogy ne lógjon a szemembe a kelleténél jobban. Szokásos fekete arcfestékem sem maradt le, vagy a bőrkabátom, a bakancsom és más egyéb sajátos ismertetőjelem. Nem sokan öltöznek így. Nem találkoztam még egy ilyen alakkal ez idáig, úgy hogy jogosan kijelenthetem, hogy ez már csak az én ismertetőjegyem maradt. Számban lógott a füstölgő cigarettám is. Minden rajtam volt a kiegészítőimmel együtt. Nem hiányzott semmi... vagyis de, egy jó ital. Kék szemeimmel alaposan körbenéztem. Tekintetem egy fiatal nőn akadt meg, aki talán túlzásba vitte az ivást a pultnál. Minden esetre érdekes jelenségnek bizonyult. Volt mellette üres hely, így nem haboztam és oda mentem mellé.
- Hosszú nap? - kérdeztem a mellettem, a pultra eldőlt nőtől bár választ nem vártam a kérdésemre. Nem is fordultam felé. Az oldalamat mutattam neki miközben rendeltem magamnak egy italt.

words: - × music: Saviour × note: -


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeVas. Jún. 01, 2014 6:29 pm



Klaus and Silas










Rövidre zárom ezt a beszélgetést ezzel a seggfej arcú hibriddel, mindent egyesíteni fogok ellene csak, hogy megtudja mi az a rettegés. Első részben feltámasztom az apját, hogy újra elkezdje a menekülést a világban a hibrid király. Vagy megölöm Rebekah-t és Elijaht vagy magam mellé állítom őket, ez csak tőlük fog függeni. –Én meg azt hittem valami jobb választ fogsz felém vágni. Felelem neki mosolyogva majd az üveg felé hajlok ami már félig van. Hirtelen a számhoz emelem és elkezdek belőle inni. Ivászatomat Klaus cinikus mosolya zavarja meg, az üveget úgy kezdem el tartani, hogy a folyadék ne folyón a számba, lassan megtörlöm a számat a kezemmel. –Töröld le a képedről azt a korcs mosolyt. Vágom az előttünk lévő polcnak az üveget mely darabokra törik szét és potyog le a többi ital a polcról. Pár másodpercig nem lehetett mást hallani mint ahogy a polcról esnek le az üvegek és törnek szét vagy repednek. Tekintettem olyanná vált mint Klaus-szé! Csak előre figyeltem nem érdekelt semmi más amíg el nem csendesültek az üvegek és nem lett néma csend. –Azt hiszed?Most én röhögök fel hangosan, hogy ellensúlyozzam a dühömet és a nevetését. –Talán azért nem sikerült nekik, mert szerencséd volt. De most Mikaelson. Cserben hagy a szerencséd, Ha csak nem társulsz velem. Felelem neki mosolyogva és ördögi csillanó szemekkel mely a gonoszságomat jellemzi. Még mindig nem érti, hogy én vagyok az egyetlen személy aki egy puszta gondolattal megölhetem őt és ezzel vége a Klaus történetnek mellyel riogatják a népeket. –A tervem az, hogy átadod nekem a te vámpír ringyódat, hogy újra elzárhassam egy páncélszéfbe, ha érted. Cserébe királlyá teszlek amire legjobban vágysz ebbe a porfészekbe. Mutató újammal magyarázom a történteket és hagyom ki a gyermekét a szövegből. Mivel úgy is meglehet oldani ezt az egészet, ha újra vámpír leszek. Akkor a kölyke nem jelent rám veszélyt. Nehéz választani! Hiányzik a vámpír élet egy kicsit, Amara-ért hiába váltam boszivá, nem érzem, hogy szeretne sőt próbál a saját útján járni. Ő az én sebezhető pontom, rám nagy csapást csak is ő vele tudnak mérni. Megkel szabadulnom tőle. ha a halálba vágyik akkor haljon csak meg nem érdekel. Hirtelen temetem az arcomat a kezembe és szorítom az arcomat mert még magamban is fájnak ezek a szavak amiket most mondtam. Nem akarok félelemben élni, hogy mikor veszítem el azt a gyönyörűséget akit még magam mellet tudok. Nem akarok úgy élni, hogy Amara-val szorító kötést tudnak tenni a nyakamra és ha nem állok le akkor baj fog történni vele. Hirtelen térek magamhoz és pillantok Klaus felé mert nagyon eltértem a tárgytól. Amara utáni vágyódásom tönkre tesz most ha vámpír lennék kikapcsolnám az érzelmeket. –Ne hazudj Klaus. Még nem régiben mondtad Elijah-nak és Rebekah-nak, hogy "Hiába nyitok felétek ti csak elmartok tőle a családtól való fogalomkor." Ne tegyél úgy, mint ha nem tudnék belelátni mások fejébe. Változtattam el a Klaus szöveg résznél a hangomat valami nyivákoló kutya hangra, jelezve, hogy én így hallom a hangját és nincs semmi fülbajom. Következő pillanat nagyon tetszett, kihoztam a sodrából Klaus Mikaelson-t, imádom mikor valakit kitudok hozni a sodrából és elkezd dühöngeni. Felé fordulva csillogó szemekkel néztem amint elkezd széttárt kezekkel elkezd pofázni. –Töröld meg a szád, habzik.Mutatok a saját újammal az én számra, hogy hol is törölje le majd kuncogva lökök az arcába egy kendőt, jelezve, hogy törölje meg. Visszafordulok a pulthoz és a kezemet a combomra téve iszogatok még az egyben maradt italokból. Csak hallgatom és hallgatom a szavakat mely habzó szájából folynak ki, illetve bocsánat, HABZANAK ez a jó szó  a beszéd stílusárra. –Egyáltalán tudod mit jelent a Mikael név? Apád egy rohadt korcs volt aki Esther anyátokkal kuficolt egy hatalmasat és tessék. Mutatom a két tenyeremet felé. –Tessék itt van egy hatalmas szex után lévő kutya. Aki egész életében csak hírnevet szerzett magának, hogy később legyen miről beszéljenek, ahelyett, hogy összeszedte volna magát és a családját egyesítette volna. Zárom a mondatomat egy mosollyal majd fordulok megint el tőle. –Ezért pedig nem apád a hibás, hanem te! Nem foghatod a menekülésre. Mondom a semmibe ezeket a szavakat és könyörtelenül ejtem ki őket figyelmet se vettek Klaus arckifejezésére csak előre bámulok és lazán véve a szerepet ücsörgök a széken könyökölve. –Milyen pokol uráról beszélsz te szerencsétlen? Miután jól megnézte a szememet, hogy jó nagy hatást érjen el a szavai. Elmosolyodva temetem az arcomat megint a tenyerembe és röhögök ott fel jól esően. –Hallod Kvazimodó lemaradtál az egyedfejlődésben, mivel elmúlt már az a szokás, hogy mások fejét a falakra vagy bárhova is kitűzzük. Felelem neki és az illető nevet azért aggattam rá mert ahogy felém hajolt eléggé púposnak nézet ki, de hát ilyen a mi szemünk megcsal néha. Hirtelen esek le a földre egy emberi rántás miatt és borulók le a földre kiöntve az üveget is ami előttem volt. Felém magasodva Klaus-t látom és hallgatom a szavait majd miután befejezte felkuncogok és fordítottam jobbra a fejem majd vissza. Hirtelen felpattanva a földről kerültem egy szintbe Klaus-szal. –Nos a következő pár jelenet elég érdekes lesz. Mosolyodok el előtte majd varázserővel elzárom Klaus torkát, hogy ne kapjon levegőt majd a torkánál megfogva a fejét a pultra vágom majd az üvegszilánkokon szétmorzsolom az arcát amelyet szétvágják.  –Elfelejted Klaus! -Erős vagyok neked. Varázserővel bénítom meg Klaus-t, hogy ne tudjon mozogni majd a zsebemből elővéve a kis késemet a szemébe vágom és beleállva hagyom ott. Eszemet veszve vágom a falhoz Klaust és veszem vissza a szeméből a késemet. –Most pedig engedelmességet mutatsz nekem. Varázserőmmel kényszerítem magam előtt, hogy térdeljen le nekem és mutasson alázatot a kis királyfi. Miután sikerült bár falára akasztom fel Klaust mint ha egy fogasra akasztanának fel egy kabátot. A pultról felkapva a fehér tölgyfa karót hajítom Klaus felé és az bele állva a hasába szögezi még jobban a falhoz. –Ne próbálkozz semmivel, bénító varázslat van rajtad. Felelem neki és és varázslattal nyomom beljebb a hasába karót, nem hagyom, hogy a karó megölje Klaust. Még nem! –Kellet ez most neked? Kérdezem meg tőle és lépek a fal felé amire fel van szögezve majd megállok előtte és nézzek fel. –Nos az ajánlatom mint mondtam már. Erőltettem a mosolyt az arcomra. –Átadod nekem a vámpír ringyódat én megadok neked mindent amire vágysz és hátrahagyom ezt a rohadt kis várost. Ha nem fogadod el akkor mindjárt elmondom azokat is amiket tenni készülök. Felelem neki és elég viccesnek találtam, ahogy ott kiszögezve van és nem tud mit csinálni. Mert ha valamivel csak próbálkozik a karó fogja megölni nem pedig én. Milyen érdekes, hogy ennek a karónak önálló élete van. Pedig csak egy tárgy, eszköz. –Mond csak miért bízol meg Stefan-ban? Hányszor elhagyott, kijátszott, átvert már Elena miatt? Azt hiszed most nem úgy lesz? Elena és Stefan újra együtt lesznek hiába van most ki Stefan és próbál itt mindenkinek félelmet okozni. Elkezdek jobbra balra járogatni Klaus alatt és próbálok bizonytalanságot kelteni benne. Ha egy kicsit is belegondol, tudja, hogy igazam van. -Amiért most lógva vagy az a tiszteletre tanításom egy része. Térek el a témától, mert tisztelni fog engem ha tetszik neki ha nem.








WORD/1152 MUSIC/
( © HUNTER. )
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Isabella Sanders
Isabella Sanders

I'M A STRONG HYBRID

❦ Hozzászólások száma : 127
❦ Join date : 2013. Dec. 25.
❦ Age : 29
❦ Tartózkodási hely : New Orleans ↯

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeVas. Jún. 01, 2014 3:22 pm


† Rew and Isa †


A pohár alja hangosan koppant a pulton, ahogy egy újabb kör pia érdekében a pultos elé csaptam azt. A fejemet kicsit megemeltem a pultról, hogy a pultos felé pillanthassak és egy hálás bólintással megköszönjem neki az újabb adagot. Kicsit szét voltam csúszva és ez meglepő lehet, főleg tőlem. Nem szoktam inni, legalább is nem ilyen módon. Mindig egy nagyon jó indok kellett nekem ahhoz, hogy ennyire eleresszem magam és konkrétan a pult alá igyam magamat. Most meg volt erre az okom. Még pedig a világ, a fogság, hogy a nővérem visszatért, a kitörni készülő háború…  Nem is tudom melyik volt a rosszabb, melyik dolog miatt döntöttem úgy, hogy ma az italba menekülök.
Emberek duruzsoltak körülöttem, sokan a saját bajaikkal voltak elfoglalva, másokat pedig inkább a város ügyei izgatták. A hely tömve volt vámpírokkal… nem is értem, hogy miért pont ide jöttem. Miért kerestem fel az egyetlen helyet, ahol szinte biztosra vehettem, hogy meg fognak támadni? Milyen érdekes… lehet, hogy pont ezért jöttem ide? Lehet reménykedtem benne, hogy ha nekem esnek, akkor az adrenalin hatására talán jobban leszek? Meglehet, de lehet, hogy nem. Lehetséges, hogy szimpla őrültségből jöttem ide, vagy csak azért mert, itt engem biztosan nem keresnének. Igen, valószínűleg ez utóbbi miatt. Itt biztosan nem találna meg sem Hayley, sem Klaus, sem senki. Végre nyugtom lehet egy kis ideig és egészen biztosan egyedül tölthetem a nap hátralévő részét.
Ujjaimmal körülzártam a poharat, amit aztán az ajkaimhoz emeltem és egy huzamra lehajtottam az egész tartalmát. A keserű ital égette a torkomat, arcomon pedig kívülről nézve, valami egészen furcsa grimasz kaphatott helyet. Nem az a lány voltam, aki élt-halt az ütős piákért. Én inkább az voltam, aki egy-egy buli alkalmával megiszik valamit és kész. De így, ily módon én még sosem ittam. Esztelenül, csak azért, hogy jól érezzem magam a szesz háta mögé bújva, hogy aztán minden baj a nyakamba szakadjon, mikor elmúlik az alkohol hatása. Nos, határozottan megérte ez a kis áldozat…
Újból leraktam a poharat a pultra, a fejemet pedig mellé hajtottam. Lehunyt szemeim mögül figyeltem a körülöttem történő dolgokra. Az ajtó nyílt, majd csukódott, az emberek pedig jöttek mentek. Új hangok szólaltak meg a pultnál, majd némultak el egy végtelennek tűnő perc erejéig. Duruzsolások ütötték meg a fülemet, azonban a szavakat nem tudtam kivenni előlük. Elfolytak, mintha soha ott sem lettek volna. Az érzékeim nem szuperáltak már olyan jól, mint józanul. De nem baj, jó ez így...


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Niklaus Mikaelson
Niklaus Mikaelson

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 380
❦ Join date : 2014. Feb. 26.
❦ Age : 1023
❦ Tartózkodási hely : New Orleans
❦ Job/hobbies : Don't Laugh – You Might Be Next

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeVas. Május 11, 2014 8:02 pm




Silas & Klaus




H át így ér véget egy tragikus történet, midőn egyetlen és átkozott mostohaapám képe tovaszáll a semmibe és megjelennek előttem Silas hasonuló arcvonásai, kinek láthatóan zavaró, hogy figyelembe sem vagyok hajlandó venni, sem őt, sem a szánalmas mondanivalóját. Akár mondhatnám azt is, hogy a jelenetsor most meglepetésként ér, de valójában azóta, hogy belépett ide tisztában voltam vele, hogy csak ő lehet annyira gyáva alak, hogy nem mutatja meg előttem igaz valóját, helyette Mikael undorító képében jelenik meg, arra számítva, hogy ezzel majd az idegeimen táncolva felidegesíthet, aztán pedig mindenféle ostoba szöveggel meg is fenyegethet engem. De van egy kimondottan jó hírem a számára, hiszen ma annyira nyugodt vagyok, mint amilyen nyugodtan ring kint az éjszakában dúdolásszó esti szellő.
- Azt hittem valami hatásosabb belépővel fogsz megörvendeztetni engem, de szomorúan kell nyugtáznom, hogy a humorod az utóbbi időben odaveszett, Silas. - hangsúlyozom ki a nevét, ahogy rápillantok és mosolyra húzom a számat, miközben továbbra is azt ecseteli nekem, hogy meg fog ölni. Nos úgy tűnik, hogy nem igazán képes felfogni egyetlen apró szócska jelentését, de mondhatnám azt is akár, hogy nem hibáztatom érte, hiszen kétezer évig egy kőtömbbe volt zárva, ami nem éppen arról árulkodik, hogy művelt személy lenne.
- Igazán kár a gőzért, szerintem ne strapáld túl magad, engem megölni nagyon nehéz mutatvány volna, ezért ne is pazarolj erre több időt, a gondolkodás árt a szépségednek. - kuncogok alig halhatóan, hiszen az ostobasága az egeket verdesi, én pedig csak, hogy lássa kivel is van dolga, vagyok olyan kedves személy, hogy felvilágosítom dolgokról, ha már az ő szeme előtt valami totális homály lebeg, amit meg merek kockáztatni, hogy ő észre sem vett ezidáig. Már értem, hogy mi az, ami ennyire összeköti a hasonmásokat, hiszen ez rá is annyira jellemező, mint az összes többire: érthetetlen. Már éppen újra szóra nyitnám a számat, amikor is pokoli fájdalom érzése szúródik a hátamba, pontosan oda, ahová egykoron a fehér tölgyet döfte, míg a tekintetem az említett tárgyon pihen meg a pulton. Még mindig aljas eszközökkel próbál mindent elérni, csak egy dolgot nem vett számításba, Klaus Mikaelson-t senki, ismétlem senki nem kényszerítheti térdre, még ő maga a nagy Silas, sem. Természetes itt a nagy szócskát tegyük csak nyugodtan zárójelbe, viszont ezzel az egy mozzanatával elérte, hogy végre ráfigyeljek, mert eddig nem igazán mozgatott az, amit mondani akar nekem. Igazán kiváló teljesítmény, bár elég sokáig tartott míg elérte, szóval megtapsolni nem fogom érte. Érzem, ahogy a gyötrődő kín szétárad a testemben, melynek központja az elmémben ver éles gyökereket és ez mindig fegyvere lesz másokkal szemben, azonban túlságosan alábecsüli azokat, akik vele méltó ellenfelek, mint például én. Azóta, hogy volt szíves engem a tébolyulat szakadékába lökni rájöttem valamire, amit ő nem tud és nem is nagyon vagyok hajlandó vele megosztani, de hát ő is ismeri a mondást: mindig van valahol egy kiskapu.
- És mi a terved? - nevetem képen, még mélységes kínjaim közt is képes vagyok fölé kerekedni és bár látszik rajtam, hogy kicsit sem kellemes érzés, amivel megpróbál sakkban tartani, mégis cinizmussal folytatom a mondandómat. - Mit teszel, megölsz mindenkit, aki körülöttem van? A magány nem félemlít. Örök kárhozatra és kínra ítélsz? A fájdalom nem félemlít. Megdöntöd a hatalmam és megnyomorítasz? A veszteség nem félemlít. Játszhatod a kicsinyes játékod, fitogtathatod a hatalmad, a kétezer éves lényed, de egy valamit jobb ha megjegyzel. Te hozzám képes mindig is csak egy senki leszel. - nevetek tovább, ahogy egyre erősebben érzem a fájdalmat, a pusztító kínt, amelyet, bár ő nem tudja, de oly sokszor megtapasztaltam, ha azt hiszi, hogy sakkbábúként irányíthat engem, akkor nagyon el van tévedve. Én nem szimpla mezei vámpír vagyok, vagy valami idióta és nagyon sok mindent nem tud még velem kapcsolatban, így ez a döntés, amit most meghozott, a legrosszabb volt, amit megtehetett. Háborúba kívánja szólítani Klaus Mikaelson-t? Ám, legyen.
- Ölni akarsz? Rendben, mire vársz még? - tárom szét cinikusan a kezeim, ahogy rápillantok, a szememben valami furcsa őrület csillan meg, lássuk be a manipuláció erős fegyver, de ő nem tudja alkalmazni. - Eddig csak feleslegesen jártattad a szádat, de te is tudod, hogy van ez, a szavak elszállnak, a tettek bizonyítanak. De te még mindig csak itt ülsz! Vergődhetsz még mellettem, a nyomorod sem hat meg, ahogy senkié, mert jelentéktelen vagy, nem csak nekem, mindenkinek! Hallgasd csak! - a mutatóujjam a levegőbe emelem, mintha tényleg valami zajra szeretném felhívni a figyelmét pedig egyáltalán nincs így. - Még a falak is azt suttogják, hogy szánalmas vagy! Kár volt belém kötnöd, mert mindenki felett uralkodhatsz, akit csak akarsz, de felettem nem. Mert én Klaus Mikaelson vagyok és ez több mint, amit bárki elmondhat magáról. - nézek rá miközben erős kínlódásaimnak nyoma sincs az arcomon, hiszen gyengeségem neki nem fogom mutatni, hiszen ez nem az én gyengeségem, dehogy az enyém. - És még mielőtt belekezdenél a ki a hatalmasabb szövegedbe azt ajánlom inkább ne pazarold se az én időmet, se a sajátodat, mert teljesen felesleges. Nem tudod, te kivel állsz szemben, mert ha velem akarsz háborúzni, akkor csak veszíthetsz. Nagy hiba volt a pokol urát feldühíteni, mert ha itt vér fog folyni, az csak is a tied lesz. - nézek a szemébe fenyegetően, majd a maradék erőmet összeszedve ragadom meg a nyakánál fogva a ruháját és közel húzom, hogy jól hallja amit mondani fogok. - Még egyszer ne merészelj engem fenyegetni, mert azonnal kitépem a gerinced a helyéről és ledugom a torkodon, valamint miután belevertem a fejed ebbe a pultba, kiteszem a városszéli varjaknak hadd csemegézzenek csak rajta. - rántok ismét egyet rajta, amivel azt érem el, hogy székestől boruljon a földre, ezáltal pedig felé magasodhatom. - Az fájlalod, hogy nem köptek szembe, ne aggódj köpök én.... a sírodra! - nézek le rá gonoszul, ahogy érzem a fájdalom és a kín egyre erősebb és egyre inkább gyötör, az elmémben pedig ez éles dühöt és haragot vált ki az irányába. - Alkuszegőnek akarsz ajánlatot tenni? Merész vagy Silas, de halljuk, ne fog vissza magad, most már beszélhetsz. - lépek közelebb, ahogy végig őt figyelem, micsoda gyengeségre vall, hogy csak így tudta elérni, hogy rá figyeljek, igen rá figyelek és nem a fájdalomra, mert ennek is van kiskapuja, az elmét befolyásolhatja, de mi történik ha a test egészen egyszerűen hozzászokik? Hogy fáj-e még? Borzalmasan gyötrődöm, de igazság szerint ez sem érdekel.


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeKedd Május 06, 2014 12:49 pm



Klaus and Silas








Mit képzel magáról, hogy a világba kiáltja magát „Én vagyok az egyetlen és halhatatlan lény a világon” Azt tartod magadról. hogy nem lehet téged megölni? Megnézzük, hogy idővel mennyire is fogod bírni a gyűrődést. Elenne fordítom az egyetlen dolgot amitől betud nedvesedni a szemgolyója, a magányt. Egyenként fogom elmarni tőle a szeretteit, ismerőseit barátait. Jut eszembe ennek a féregnek nincs is barátai csak ő hiszi, hogy van. Még az a Marcel nevezetű rabszolga fiú is alig várja, hogy a hátába döfje a kést. Milyen felejthetetlen jelenet lesz mikor a saját hívei fogják őt elbuktatni és a hatalmát megtörni. Ha nem fog beleegyezni a szabályaimban elkel taposnom őt és előbb utóbb fűbe fog harapni. Hitelesen formálom az apja személyét nem értem, hogy miért nem figyel rám, ennyire nagyképűnek mutatná magát. –Hamarosan meglátogatom őket, beszámolva, hogy a bátyjuk halott. Kuncogok fel miközben szürcsölöm az italt a pohárból. Gyorsan folyik le a folyadék a torkomban és utóhatása karcolgatja a gégémet. Nem fogom megölni már elterveztem, hogy mit is fogok vele csinálni. Nyelek egyet ami hallatszik is milyen jól esett ez a pohár ital. –Oh megértem én fiam, az érzés kölcsönösen hat rám is, szívesen állnék már a holtested felett és nézni a zöldben való tested. Mondom ki egyensúlyozott hangnemben és pillantok rá majd a kezemet a vállára téve hajolok közel hozzá és mondom a fülébe. –Azért vagyok itt, hogy megegyezzek veled. Arról, hogy te légy New Orleans királya és a világ úra. Mondom tisztán érthetően a szavakat, hogy jusson el az agyáig. Erősen szorítom meg a vállát és a fogcsikorgatva mondom neki. –Megfogom ölni a gyermekedet! Jelentem ki neki, hogy miért is vagyok most jelen, szorításomat feloldva a válláról vereget meg a hátát és húzom mosolyra a szám. –Az a fattyú nem születhet meg! Nem fog ja megízlelni New Orleans levegőjét, garantálom. Nem mondtam el neki, hogy miért vetemedek ilyen szörnyű tettre. Nem tartozok beszámolóval neki, de szerintem jobban fog fájni neki ha nem tudja miért is öltem meg egy szem gyermekét. –Hogy miért nem születhet meg? Vágom a szavába mikor hallottam, hogy szóra nyitná a száját. –Mert a gyereked egy piszkos folt lenne a természet rendjében ami nem megengedhető a mai világban. Torzítom el a gyermekének halálának követő okát. Hirtelen oda kapok a mellkasom elébe ahol a fehér tölgyfa karó van és lassan húzom ki. Majd rakom le a pultra ami koppant egyet az asztalon mely jelezte, hogy rajtam kívül senki se veszi fel a pultról a karót bárhogy akarja, boszorkány előny. –Gyerünk fiú! Csak egy kicsi választ el, hogy New Orleans királya legyél. Mutatom a két újammal a kicsi mértéket majd összehúzott szememet lassan kiengedem. –Most gondolom azon tűnődsz, hogy miért nem öllek meg és le is lenne tudva a dolog. Látok bele a fejébe és jegyzem meg e sejtelmes szavakat majd a kezemet a karón kezdem el dörzsölni. –Ebben az egy dologban nem hasonlítok apádra. Változok át eredeti külsőmhöz és úgy meresztem rá a tekintettem. –Igen én vagyok az Silas és ez az eredeti arcom mutatom meg neked. Mutatok rá az arcomra és rántom fel a szemöldökömet hirtelen. –Megmondtam neked, hogy nem szabadulsz meg tőlem. Felelem fenyegetően és a poharába kiöntök egy pohár italt majd lehúzom ezt is és egy „Áhh” hagyja el a számat jól esést kifejezve, ez volt tán a harmadik, negyedik pohár amit megittam? Nem számolom, nem lényeg! Térjünk vissza az eredeti részre. –Emlékszel még arra a sebre amit a hátad közepébe vágtam egy tölgyfakaróval? Kezem hirtelen lekerült a pultról és a háta közepébe nyomtam picit erősen, hogy érezzen. –Idézzük csak fel! Amíg hosszasan fogok neked mesélni miért látogattalak meg. Hirtelen küldöm a hátába fájdalmat ugyan azt amit régen belevágtam. Figyelmét varázslattal lezártam, hogy ne tudja el terelni a fájdalomról csak az érzést figyelje mely szúr, éget, nyomja a szívét. –Spoiler következik. New Orleans látogatásom tényleg a gyermeked miatt jöttem, ahogy ezt apád szájával halhattad. Rájöttem Mystic Fallsi éldegélésemben, hogy jobb a gonoszt, elnyomva tartani. Felelem neki majd világosítom fel. –A gonoszt azt rád értettem.Mutattok rá és nevetem el magam előtte. –Szóval lényegében New Orleans királya leszel és hagyom, hogy továbbá is halhatatlannak királynak kiáltsd ki magad. Felelem neki tök komor arccal és hunyom be a szemem, mert egy villanást látok melyben Stefan szövetséget köt Klaussal. Hangosan nevetem el magam és fordítom oldalra a fejem amíg a mellettem lévő egyén szenved és iszonyú kínt vészel át. –Vigasztalásul kapnád e remek ajánlatomat, hogy ne fájjon annyira a gyermeked elvesztése. Felelem neki és záróm le a nevetést amit Stefan szánalmas viselkedése fogalmaz meg. –Hamarosan elmúlik minden fájdalmad, komám. Halkan jegyzem meg és kacsintok egy kicsit Klaus-ra.  Lehet megölöm Stefant. Azért, hogy szövetkezni akar ellenem egy ilyen kutya fattyával, hogy elpusztítson engem. Kísérti a végzetét a srác, de én leszek az aki utolsó útjára elkiséri majd a mélybe veti a szánalmas nyavalygó életét és megváltást nyújtok a világnak. –Halhatatlan vagyok, öreg! Nem tudtok megölni engem sehogy. Szövetséget ajánlottam Stefan-nak! Felelem hangosan. –És tudod mit csinált? Arcónba röhögött, majdnem arcon is köpött. Felelem kissé meglepődve, hogy mekkora egy balek, hogy ilyen személyt elszalasztott mint engem. –Remélem veled szövetségre lellek, Klaus. Arcába felelve mondom neki, hogy jól figyeljen rám amíg New Orleans utcáin járom. –Nem várom, hogy most dönts de rengeteg infóm van számodra, Ha megengeded elmondom neked semmi hazugság, befolyásoló tényező kivételével, mindent példával tudom majd elmagyarázni. Az utolsó pár percben visszavettem a halhatatlan stílusból és komolyra váltottam magam, persze ez addig fog tartani ameddig értelmét érzem.


(Eleget késtem, a reaggal Klaus, remélem nincs érte harag! Most már nem lesznek kihagyások. Wink)




WORD/891 MUSIC/
( ©️ HUNTER. )
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Niklaus Mikaelson
Niklaus Mikaelson

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 380
❦ Join date : 2014. Feb. 26.
❦ Age : 1023
❦ Tartózkodási hely : New Orleans
❦ Job/hobbies : Don't Laugh – You Might Be Next

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeHétf. Márc. 10, 2014 11:15 am




Silas & Klaus




Milyen az amikor megpróbálnak manipulálni, amikor a saját emlékeidet, gondolataidat, egyes esetekben érzéseidet a saját nyugodt és elraktározott helyről kitépve egy másik ponton próbálják elhelyezni, ezzel nem egyebet elérve mint káoszt és zavartságot? Már aki hagyja magát manipulálni. Egy olyan személlyel szemben, mint amilyen én vagyok manipulációt megkísérelni nem csak nevetséges és szánalmas, de mindemellett még felesleges is. Azért felesleges, mert a manipulációt, mint mesterséget nálam jobban senki nem műveli, másrészt pedig miután én még a saját véremnek sem hiszek el semmit, amit kiejt a száján, így egy ilyen idiótának, mint aki jelenleg helyet foglal mellettem és épp társalogni próbál velem, na neki pláne nem fogok hinni. Kissé sokat képzel magáról, de hát ez mindig is jellemző volt rá, nem tudja letagadni, hogy csak figyelemre vágyik. Miután mindenki jó magasról tesz a jelenlétére, arra, hogy létezik és él, így aztán szörnyű sanyarú sorsa lehet, ha már hozzám szalad egy kis figyelemért. Hallgatom a mondatait, amit hozzám intéz és bár próbálnám visszatartani nem igazán sikerül, így végül hosszú napok után először, cinikusan nevetés tör ki belőlem, ahogy végig ránézek és percekig csak ez tölti ki a csendességben úszó bárt. - Már meg ne haragudj, de ha látni kívánod őket, menj és keresd meg magad. - válaszolom a testvéreimre utalva, bár igazán nem értem, hogy pont ő mégis mit akar tőlük, de hát nem mondhatják rám, hogy nem vagyok roppant mód udvarias, hogy még ennek lehetőségét is felajánlottam neki. Nyilvánvaló és egyértelmű, hogy akar valamit, amit ilyen megkerülős módszerrel akar felszínre hozni, ehhez aztán jól ért. A fölösleges mellébeszélés a kenyere, nem is csodálom, ha nem hogy komolyan nem veszik, sőt még inkább semmibe. - Mond csak mire megy ki a játék? Tudod, nem igazán van kedvem pont veled bájcsevegni, a múltunkat tekintve talán meg is érted. - Vajon rájött már arra az apró momentumra, amire én, vagy annyira ostoba, hogy nem vette észre. Valószínűleg perceken belül úgyis megtudom, ezért aztán a továbbra sem alábbhagyó lenéző stílusban beszélek hozzá, pont ahogyan megérdemli. - Ne köntörfalazz és mond el mit akarsz, mert nem csípem a fölösleges szövegelést, ha pedig te csinálod érthető okokból még inkább utálom. Szóval vagy elmondod mit akarsz vagy tudod merre van az ajtó. - adok neki ultimátumot, mert unalmas a társasága. Nem mintha mostanában bárkinek a társaságát élveztem volna, de ha már legalább idejön valaki, akkor tegye meg azt az el nem hanyagolható tényt, hogy szórakoztató legyen. Különben lehet, hogy hamar a fejét a földön, a szívét meg a testén kívül fogja találni. Elfordulok tőle mit sem törődve tovább vele és egy másik poharat magamhoz ragadva hajtok fel egy újabb italt.

Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeCsüt. Márc. 06, 2014 11:06 am

LOADING...


A hozzászólást Silas összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Május 06, 2014 12:47 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Niklaus Mikaelson
Niklaus Mikaelson

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 380
❦ Join date : 2014. Feb. 26.
❦ Age : 1023
❦ Tartózkodási hely : New Orleans
❦ Job/hobbies : Don't Laugh – You Might Be Next

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeKedd Márc. 04, 2014 7:57 pm




Silas & Klaus




Hallom, ahogy valaki belép a bárba, ugyanis a lábai alatt éppoly óvatosan sikítanak fel a régi deszkák, mint az én lépéseim hatására. Talán érdekelhetne, hogy éppen ki tisztel meg kitüntető figyelmével engem, de a legkevésbé sem zavartatva magam ugyanúgy folytatom az eddigi tevékenységet, amibe már amúgy is egy kicsit bele vagyok szédülve. A körök a pohár peremén egyre lassabban íródnak le az ujjaim által, ahogy az alak megindul felém. Léptei kimértek, tartózkodóak, kemények és egyben határozottak és mivel egy pillanatra megtorpant az ajtóban, arra következtetek, hogy ismerjük egymást. Nem igazán törődök vele, még akkor sem köti le egyáltalán a figyelmemet, amikor kérdezés nélkül helyet foglal a mellettem lévő bárszéken. Már az is nagy merészségre vall, hogy belépett, de még nagyobb pofátlanságra, hogy egyedüllétemben merészelt engem megzavarni. Amikor hozzám szól pár perc csend után, megismerem a hangot, amit oly sokszor hallottam már életem során megcsendülni a fülemben, mikor még emberi mivoltomban léteztem ebben a tragikusan romlandó világban, amely mindannyiunkat oly nagyon meggyötör. Ez a hang a legundorítóbb, amit valaha is csak eltudsz képzelni, mégis olyan felszabadító volt, amikor porig égett a szemem láttára, amikor az élet kiszökött a testéből, amikor a fény megszűnt csillogni a szemében. Gyönyörű halála volt, mikor keresztül döftem egy fehér tölgykaróval, ezért aztán ha csak nem lettem még annyira bolond, mint mindenki más körülöttem, akkor ő határozottan nem lehet itt. - Te a világon semmit nem tanítottál nekem, ostoba. - szólalok meg cinikusan, jól érezhetően gúnyolódom a mellettem helyet foglaló személyen, de többre nem is igazán méltatóm, még csak a tekintetem sem fordítom felé. Továbbra is köröket rajzolok a poharam szélén, ahogy gondoltaim megfeszülve tombolnak az agyamban, hiába tért be ide bárki is, van ettől fontosabb dolgom is. Nem zavartatva magamat töltök ki egy italt és még mindig nem figyelve rá, azonnal el is tüntetem magam elől a wiskey-t, majd megforgatva a szemem végül rápillantok. - Sokáig kívánsz még itt ücsörögni, mert roppantul zavarod az aurámat és azt nem igazán szeretem. - nézek rá, mintha épp a világ legtermészetesebb dolgát beszélnénk meg bizalmasan, kissé azt hiszem ismét cinikusan hat a hangom, míg a tekintetem jól láthatóan fenyegető, leginkább viszont mélyen lenéző. Feltehetném neki a kérdést, hogy nem talált-e más idiótát, akivel elszórakozhat, valamint hogy miért engem akar boldogítani, de hát bizonyára előállna valami borzasztóan " érdekfeszítő " dologgal, ami engem természetesen egyáltalán nem érdekelne. Így aztán nem is firtatom tovább a témát csak egy újabb pillantást küldök felé, hogy ugyan legyen már olyan kedves és hagyjon magamra, mert rohadtul irritáló, hogy most meg kell osztanom valakivel ezt a helyet.
.
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeVas. Márc. 02, 2014 7:46 pm



Klaus and Silas








New Orleans! Következő célpontom nem lesz más, mint a nagy hibrid király Klaus Mikaelson. Na de kérlek!? Nem ő a világ legerősebb lénye, hanem én és ezt egyszer és mindenkorra bebizonyítom neki, hogy  számomra ő egy porszem ebben a világban. Nem akarom megölni semmi hasonlót nem tervezek, inkább rettegésben fogom tartani őt. A halál számára csak megváltás lenne sokaknak tennék szívességet azzal, hogy megölöm de nem szeretetszolgálat vagyok hanem egy halhatatlan. Amint hallottam New Orleans hemzseg a boszorkányoktól és a vámpíroktól megkell látogassam a magamfajtákat csak, hogy megvizsgáljam az erejüket. De az enyémnél senkié nem lesz hatalmasabb. Élvezem mikor erőmet tudom fitogtatni olyanokkal szemben akik azt hiszik magukról, hogy a világúra. Gondolok itt persze Klaus-ra. Nem akarom elpusztítani a gonosz csupán kordában tartani és rettegésben, hogy azt a kis hatalmát amit összekuporgatott magának bármikor eltudhassa veszíteni és épp ettől élvezhetőbb az élet, ahogy a latin mondás tartja „Carpe diem”.  Az én fülembe is eljutott a hír, hogy Klausnak gyermek fog születni még egy sebezhető pontja van a hibrid úrnak. Én pedig leszek olyan szadista, hogy kihasználom a kis sebezhető pontját. Vajon könyörgésre is rátudom venni? Nem volt tisztába azzal a dologgal, hogy ha a gyermeket vállal az csak sebezhetővé teszi magát és a hatalmát? Egy ilyen akarna uralkodni és egy ilyen pályázik a világúra címre, hm sok sikert hozzá de fájó lesz a kudarc.  Nem is tudom olyan 4-5 hónapos lehet az anyuka, nem tudom nem számolom végül is nem én vagyok az apja. A neme meg tán lány vagy fiú? Fogalmam sincs de kiderül majd időben addig meg nem fontos. Annyit tudok New Orleans városról a hallottakból, hogy Klaus építette majd hirtelen lelépet most meg követelné vissza ami az övé és királynak akarja ki kiáltani magát. Nem azért jöttem ide, hogy az őrületbe kergessem Klaus-t hanem azért mert halottam a jóslatot a fattyáról. „A fia illetve a lánya fogja a boszorkányok kihalását okozni és a boszorkányok örökre kihalnak a természetfelettiek „csoportjából” Hát ez számomra is fenyegetés jelent mert már ötödik napja vagyok itt és 2 nappal ezelőtt mikor titokban akartam megölni a vérfarkas anyukát és a gyerekét el is ájult igaz az anyuka de a gyerek meg két napra elvette az erőmet. Ez egyáltalán nem jó az anyuka és a gyerek kapcsolatban állnak és így nem tudok egyiknek se bajt okozni. Pedig milyen szép lett volna ha megöltem volna a nőt és a gyereket is és a vérükkel írtam volna a falra, hogy Silas-tól szeretettel.  Ötödik napja figyelem meg a várost és a lakóit a boszorkányok  éjjel nappal csak dolgoznak mint a rabszolgák. Amint lemegy a nap felbukkannak a fiatal és fiatalabb vámpírok és tombolnak kocsikon ugrálnak tetőkön futkorásznak. Mint tudni lehet a boszorkány erősebb mint a vámpír még is itt úgy élnek mint ha rabszolga sorsban lennének, hogy tudták elérni, hogy ilyen savanyú sorsba dönthették a boszorkányokat. Erről a dologról többet kell megtudnom mint amit a látszat csal tán Klaus tudja vagy majd kiderítettem vele. Nem az eredeti külsőmet fogom alkalmazni hanem inkább egy eléggé tetszetős és karizmatikus figurát. Az ágyról felkellek és oda lépek az éjjeli szekrényhez. Amiben egy fehértölgyfa karót tartott még jól jöhet ma estére és amíg itt vagyok.  A kinézetemet úgy változtathatom mint a mai cédák a ruhájukat. A külsőm nem lesz más mint Mikael Mikaelson! Klaus apja eléggé megfogom lepni ezzel a külsőmmel de inkább mint az eredeti kinézetemben lépjek fel úgy is azt hiszik, hogy Stefan arcát viselem.  Pedig nagyon nagyot tévednek ha ezt hiszik. A fehértölgyfa karót a zakóm belső zsebébe dugom megigazítom magam majd lépek az ajtó felé kinyitom majd magam után becsapom. Gyorsan lesiettek a lépcsőn és kiérek a levegőre a káprázatos fények és hangulat egyből megcsap és szinte beleborzongok milyen jó érzés tölt el engem.  Ahogy sétálok a városjárdáin csak úgy néznek meg a nők eléggé jóképű apja lehet Klausnak ha már külsővel tud csábítani. Egy bárba veszem az irányt rögtön az elsőbe bemegyek amit meglátok és kit találok hátal ülve nekem? Klaus-t hm érdekes este felé nézek, nem hittem volna, hogy ilyen könnyen megtalálom őt. Annyira belevan feledkezve a gondolkodásba, hogy észre se veszi, hogy valaki belép a bárba. Lassan suhanok mellé és ülők le majd felé fordulok. –Szervusz fiam!  Köszöntem mosolygós és szúrós szemmel. –Nem erre tanítottalak te is tudod. Hagytál egy személyt a hátad mögé osonni. Gyengülsz fiam! Játszottam az apját Klaus előtt és tökéletesen hoztam a karaktert mert ahányszor belenéztem Klaus fejébe láttam, hogy milyen szigorúan bánt vele az apja és így nem egy hamar fog leleplezni. Talán egy kis megdöbbenést is előtudok varázsolni az arcára.





WORD/752 MUSIC/
( © HUNTER. )
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Niklaus Mikaelson
Niklaus Mikaelson

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 380
❦ Join date : 2014. Feb. 26.
❦ Age : 1023
❦ Tartózkodási hely : New Orleans
❦ Job/hobbies : Don't Laugh – You Might Be Next

Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimeVas. Márc. 02, 2014 1:23 pm




Silas & Klaus




A régi díszítésekkel ellátott ajtó hatalmas dübörgéssel csapódik be a hátam mögött, mit a kellemes kis szélcsengő lágy hangja próbál elnyomni, de csak addig a pillanatig amíg egy ösztönös és határozott mozdulattal le nem tépem a helyéről. Idegesítő csilingeléssel szakad ki a helyéről, ahogy kezemben szorongatva lépek beljebb a üres helységben, ahol még a házamnál is nagyobb üresség uralkodik, ahol a csend szinte arca csap és megszólal. Jól ismerjük mi már egymást, nem szükséges bemutatkoznia, hisz ezer éves utam alatt egyetlen hűséges társam akadt, ki végig mellettem volt és ez, a magány. Nincs is ezentúl másra szükségem, miért is volna? Hisz az csak gyenge pontot jelentene, fogást rajtam és célpontot azoknak, akik keresztbe akarnak tenni nekem. Cinikusan elnevetem magam, ahogy eszembe jut minden egyes személy esztelen próbálkozása, amit ellenem elkövettek és mégis most olyan biztosan állok ezen a padlón, mint még soha. Ez a szedett vedett társaság egyetlen apró szócskának a jelentését kellene, hogy feldolgozza és többé nem kellene fölösleges terveken agyalniuk, amelyek végül úgyis kudarcba fognak fulladni. Előzetes terveimet tekintve pedig ez egyre inkább biztossá válik. Közelebb sétálok a pulthoz, majd vadul levágom a földre az eddig szorongatott szélcsengőt, ennek pontosan ott van a helye, egészen illik a régi fapadlózatra, olyan akár egy jól összekomponált festmény témája. Lassú lépteim alatt nyikorogni kezdenek a deszkák, mintha mindegyik sírva adná meg magát a erőm hatására és végül ugyanúgy elhalkulnak, mint ahogy előtte is csak csendben és némán szolgálták ki a helyet. Leülök az egyik üres bárszékre a pultnál, azon keresztül benyúlva veszek magamhoz egy üveg wiskey-t és egy poharat, majd kitöltöm az italt. Feltűnő, hogy senki sem tartózkodik itt, egyetlen árva lélek sem, de mióta fény derült ezen a átkozott pokoli helyen néhány dologra, nem is vagyok meglepve rajta. Nem azon, hogy üres ez a hely, hanem azon, hogy miattam üres, mert éppen most itt találtam magamnak valami kellemes időtöltésnek tűnő dolgot. Valójában egyáltalán nem kellemes, sőt kimondottan unalmas, de minden bizonnyal az egyedüllétem kitornyosulása üldözött el magam mellől mindenkit. Nem mernek már a közelembe jönni, nem mernek újat húzni velem, mert tudják, hogy kiszámíthatatlan, valamint kegyetlenül kíméletlen vagyok és most már senki, de senki nem jelent ez alól kivételt. Miután felhajtom az italom dühösen vágom a pultra a poharat, ami a csapódás hatásától darabokra hullik a szemem előtt. Remek, ma már ez a második pohár, amit eltörtem, bár nem az enyém, így tulajdonképpen egyáltalán nem érdekel. Félre söpröm a szilánkokat és magamhoz veszek egy másikat, de nem töltök bele italt, az ujjammal a peremén illusztris, óvatos köröket leírva gondolkozom el azon, hogy honnan indultam, merre is tartok és rá kell jönnöm, hogy hatalomvágyam most sokkal erősebb, mint eddig bármikor. És az enyém lesz, mert Niklaus Mikaelson mindig megszerzi, azt amit akar.
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitimePént. Feb. 28, 2014 4:28 pm

...
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Ajánlott tartalom



Marcel's bar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcel's bar   Marcel's bar Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Marcel's bar

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Diaries :: Welcome to New Orleans :: Belváros-