emeleti erkély - Page 2



 

Megosztás
 

 emeleti erkély

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


emeleti erkély - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: emeleti erkély   emeleti erkély - Page 2 Icon_minitimeSzer. Jún. 11, 2014 6:21 pm


Stefan & Elijah
“Nem kell mindent szavakba ölni... ”


Katherinaval való találkozás után minden összedőlt bennem. Minden porrá égett, s zúzódott, a szívem helyén pedig egy hatalmas nagy kráter keletkezett. Mi is ebből a tanulság? hagyjuk menni, aki megy. Én már azóta túltettem magamon Katherinan, és hogy őszinte legyek... boldog vagyok! Bármennyire is sajog a szívem, de még is... a lelkem, és a szenvedésem felszabadult, és boldog vagyok!
 
Nem érzek bűntudatot az 1492-es évek miatt, s most már elértem azt a pontot, hogy szabad érzelmeim vannak. Ha akarok, akkor gyűlölök, ha akarom, kegyetlen leszek, ha akarom, vérszomjas leszek, s ha akarom bocsájtok, és ha pedig akarom; akkor gyilkolok.
Már nem törekszem arra, hogy azt az Elijaht mutassam, aki minden körülmények közt megpróbál a jó előérzetre törekedni, de most... valahogy nem így érzem magam. A körülmények nem engedik, hogy normális ember módjára viselkedjünk. Rájöttem;  néha muszáj áldozatokat hozni, hogy magunkat védjük.
Erre a történetre jutottam két nappal ezelőtt. Beleuntam, hogy jó legyek. Senki sem az.
Stefant ennek ellenére azonban tiszteletet nyújtva hallgatom végig, s nézem őt, hogyan a korlát szélére ránehezedik, s várja azt a csodás pillanatot, hogy felbőszüljek. Valójában... sajnálattal kell vele mutatnom a tényeket, hogy nem akadok ki ilyen semmiségeken. Ha olyan lennék, akkor szerintem már régen az elmegyógyintézetbe kötöttem volna ki. Számomra nem jelentősek a kikapcsolt vámpírok olyannyira, hogy felhúzzam miattuk magamat. Minek?
- A békéről csupán annyit szeretnék megemlíteni, hogy nem kell mindent szavakba ölteni. Láthatod; nem szedlek jelenleg sem szét téged molekula darabkákra, e csodás okból kiszűrhető, hogy számomra a béke mindennél szentebb.- Töröm a fejébe dühtől kímélt a szavakat nyugodt formában.
Elhajolok a korláttól, és megadva az újabb tiszteletet felé, hogy ránézek, amikor hozzá beszélek. Alapvető szabály, hogy ha másokat nem szeretnénk ezúton fogva megsérteni, vagy hasonló zagyvaságok. Attól, hogy Katherina kiégetett belőlem minden becsületet, s tiszteletet, még nem kell úgy viselkednem, mint egy idétlen, aki mindenen háborog. Én nyugodt természetű vagyok, ameddig valaki ki nem hoz a sodromból.
Katherinat már nem is akartam tovább filózni Stefannal. Egy érzéketlen vámpírral állok szembe, aki gyengesége oka miatt kikapcsolta az érzéseit. Számomra az ilyen a gyengékre utal, akik nem tudják elviselni az élet igazságát. Stefan Salvatore nagyon kiment a gyakorlatból, ahogyan látom. ha ő az én helyemben lenne, szerintem ő már azzal sem tudott volna mit kezdeni, hogy kikapcsolja magát. Persze... ez a legegyszerűbb megoldás. Nyomjuk meg a piros gombot, és megszűnik köröttünk a világ? Milyen röhejes az ilyen!
Attól, hogy részt veszek a látszólagos békében, még nem hunyok szemet minden felett. Stefant nem sajnálom azért, miért kikapcsolta magát. Ő nem várja el, s én, mint kérésteljesítő, megadom neki e fajta szánalmas örömöt!
- És ki mondta, hogy én az életet szolgálom? - kérdezem tőle mihelyst meglepődötten, midőn két szemöldököm felcsúszott az illetettségtől. Klaus persze, hogy nincs rá úgy jó hatással. De azt egy szóval sem mondtam, hogy nem jó, hogy ha mindenkit a vérig ölnek. Eredeti vagyok, könyörgöm! Nem az életet szolgálom, hanem csak is a Mikaelson testvéreket. Felőlem az hal meg, aki akar, s ha kell, én is rásegítek egy aprócskát. Sokan a tisztességes eredetinek ismernek, de mindannyian tudjuk, hogy egy vámpír nem tudja letagadni a mi voltlétét, így természetesen én sem, bármennyire is törekedtem ellene még anno. De mára már belefáradtam. Klausnak igaza van. Minek tisztességesnek lenni, ha csak gyengít? Klaus mindig is realistán látott mindent, és valóban jól is cselekszik, bármennyire is vérontással járnak a mozdulatai. De én ennek ellenére is büszke vagyok rá. Erős maradt még akkor is, amikor már szinte senkije sem maradt a testvérein kívül.
- Klaust nem szándékozom megváltoztatni. Azt hiszem, közülünk csak egy ismeri igazán Niklaust, nem de? - kérdezem tőle arrogáns hangnemben, bár abszolút nem szeretnék ezen összeveszni vele. Ha nem fogadtam volna el Klaust, akkor már nem itt lennék, hanem Európában élném a csodás kis bajmentes életemet, és nem Klaust segíteném itt New Orleansban szörnyű kínok közt. Stefan teljesen rosszul látja a dolgokat, de én nem közlöm vele ezt, mert úgy hiszem, nem az én dolgom, hogy felvilágosítsam a tényekről.
Klaust én ismerem jobban, hiszen én voltam az, aki az első lépéseinél is mellette volt, és ha rossz útra lépett, akkor mindig megragadtam kezét, hogy a jó útra térítsem, s ne botladozzon el. Mondhatni; én neveltem, hiszen anyánk s apánk nem törődött velünk olyannyira, hogy megtanuljunk magunktól élni, így kénytelen voltam Klaust a szárnyaim alá venni. Én tanítottam vadászni. Akkoriban nem ment jól neki, de mára... annál inkább.
- Az idétlen bátyádat már te is ismerhetnéd, hogy mindenkit előbb választana, minthogy az öccsét. Mindig te voltál a számára az utolsó, Stefan. Tudom, hogy nem szereted az igazságot, elvégre, ezért is kapcsoltad ki magadat, de sajnos ez a csúf igazság. Damon egy olyan vámpír, aki önző módon magára gondol, utána jön minden más, s a legvégén te állsz mindig. - közlöm vele, hogy Damontől ne várjon túl sokat, bár ezt olyannyira nem kell neki ecsetelnem, ahogyan nekem Klaus modorát, bár Stefan nem Damont nevelte, mint ahogyan én anno még az öcsémet. Damont az elmúlt pár hónapban ismertem meg, de minden őszinteségemet megvallva; megbántam. Szerencsére csak egy egyszerű, mezei vámpír, mint a többi, így számomra olyan jelentéktelen, mint a többsége, akik nem eredetiek.
- Nos, csak annyit szerettem volna mondani, hogy fogadd elnézésemet a múltkori kirobbanásom miatt. Nem szerettem volna felfordulást okozni a faragatlan viselkedésem miatt.
A másik pedig; kedvedre lehetsz a Mikaelson lakásban, ha az öcsém, és a húgom támogatják azt, hogy egy újabb családtag lép be közénk. - Tértem vissza újból a lényegre, miért konkrétan jöttem. Nem is tudom már, hogy hogyan lyukadtunk ki Katherinara, és a többi sületlenségre, de remélem, hogy Stefan azért kilép ebből a szánalmas jelleméből.
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Stefan Salvatore
Stefan Salvatore

LOOK OUT!! I'M A VAMPIRE

❦ Hozzászólások száma : 887
❦ Join date : 2014. Feb. 24.
❦ Age : 176

emeleti erkély - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: emeleti erkély   emeleti erkély - Page 2 Icon_minitimeKedd Jún. 10, 2014 3:34 pm





Elijah & Stefan


"Szeretem az érdekes játszmákat..!"




Érzelmek nélkül élni a lehető legkönnyebb dolog a világon, hisz valljuk be, hogy az adott személy olyankor élvezi az életet, semmi sem korlátozza, boldog, és ráadásként hatalmat kap, hisz nincs sebezhető pontja, mert egy teljesen üres érzés kering benne legbelül. Ilyenkor a halál fogalma édes mindegy számára, sőt úgy érzi, hogy ez a megváltást tükrözi, ezért sem fél az üres fenyegetőzésektől, hisz ha nem kötődik senkihez, ha nem érez, akkor nincs mivel fájdalmat okozni neki, nem de? Számomra megszűnt létezni minden eddigi hamis élet reménye, és egyszerűen ez boldogságot ad. Bárkit megölhettek, emberi véren élhettek, szórakozhatok, és hatalmam van, amit senki sem korlátozhat, avagy szabályozhat le. Se Damon, se Elena, se Caroline.. se Lexi, aki szánalmas módon nyilván visszaakarna hozni, de nem tud, mert lám.. meghalt Damon által, és én örülök ennek a tudatnak, sőt mi több nevetek a sorsán, hisz legalább nem vihet vissza abba a szánalmas földi nyomorúságba, amelyben eddig éltem. Kegyetlen lennék? Ugyan már, kérem szépen, én csak megtanultam élvezni azt, ami van, és élek a lehetőségeimmel, avagy csak egyszerűen az énemmel, amely a valódi személyiségemet tükrözi. Az, amit a szemed előtt látsz; én vagyok. Az a kegyetlen, szívtelen, és egyben gonosz személyiség; én lennék, és nem pedig Silas. Hol tudna ő így viselkedni, mint én? Röhögök, egyszerűen röhögök már gondolatban ezen apró kis cseleken, avagy dolgokon, hisz valljuk be, ha egymás mellé állunk csak külsőre hasonlítunk, de belsőre nem, de ami az egészben a legviccesebb az, hogy ő kezdte a gyűlöletet, pedig én közvetlen okot sem adtam rá.. nem különb Katherine-nél legalább ezt bevallhatja magáról, ha már mást nem is. Ebben a városban a jelenléte nem el tűrt, szóval ajánlom, hogy maradjon a tér felén, és akkor minden rendben megy, mert én túl tudok lépni a tettein amennyiben ő békén hagy, de ha nem, akkor megtanulja azt, hogy ki az a Stefan Salvatore. Nocsak, nocsak.. merre kalandozom már a gondolataimban? Messzi földre, távolra.. álomországba? De hisz társaságom van; egy úri Mikaelson személyében, akit muszáj kitüntetnem a figyelmemmel, ha a fejemet szeretném a helyén tudni, bár nem érhetne hozzám, sőt miket beszélek?! Egy mozdulattal megvédem magam.. na jó ez túlzás.
-Jó hatással?-Nevetésben török ki, ahogy Elijahra nézek, mégis mi abban a jó hatás, hogy arra buzdít, hogy mészároljam le az egész várost? Úgy látszik a drága Elijah lemaradt egy-két részletről, de nem gond érte, hisz amit nem tud az nem fáj neki, nem de? A városra tekintek, amely elég forgalmas, és igazán lenyűgöző látványt nyújt jelenleg.-Te sem gondolhatod komolyan, hogy a mi párosításunk a legjobb, Elijah.-Mutatok le az emberekre.-Én számukra halált jelentek.-Nevetek.-Tudod egy apró kis mozdulat, egy lenge suhanás, és hopp az áldozat mögé kerülök, akkor pedig elváltoztatom az arcom, és átharapom a finom kis bőrét, majd magamhoz veszem a vérét.. s lám nem tudok leállni, mert mi vagyok én? Egy ragadozó, és egy magam fajta sohasem áll le.. annak idején egy egész várost irtottam ki.-Röhögöm el a dolgot, pedig komolynak kellene lennem, de nem tudok az lenni, amikor is.. ki vagyok kapcsolva.
-Barátra?-Elkezdek lefelé bámulni az erkélyről a lenti tömegre.-Szerintem eltévesztetted a házszámot.-Jegyzem meg, hisz érzelmekről való beszélgetés velem?! Az egy nagyon, de nagyon rossz vicc.-Csupán teszem a kötelességem.-Mondom ki komolyan, ahogy újra Elijahra nézek. Nem fogom nagy dobra verni, hogy Klaust a barátomnak tartom, hisz elég, hogy ha csak az adott személy tudja, nem de?-Tudod mondtam a múltkor a sztorit, amikor még az a szánalmas alak voltam.. nos ezért jövők neki, hisz segített túllépni azon a kis ügyön. Most meg, hogy ki vagyok kapcsolva jól jön neki a gyilkos énem..-Húzom sejtelmes vigyorra a számat.
-Elijah.. jól vagy?-Nézek rá megjátszott aggódó tekintettekkel.-Komolyan.. jól vagy?-Vonom fel a szemöldököm.-Miért akarod Klaust olyannak látni, amilyen nem? Egy a bajod, Elijah.. neked, és a testvéreidnek.. senki sem tudja elfogadni az igazi énjét, mert mindenki megakarja változtatni! Senki sem fogadja el annak, aki, és ebből elege van.. tönkreteszitek ti! Nem Mikael, hanem ti.-Mutatok rá a kezemmel.-Csak értsd meg, és ne akard megváltoztatni, hisz neki kell változnia, ha akar. Egy barát nem kritizál, sőt egy testvér pláne nem! Én nem vagyok a családotok része, mégis eltudom fogadni, hogy ő ilyen, ti meg nem? Azt hiszitek, majd a gyerek megváltoztatja? Nos akkor tévedtek.-Mondom komolyan, és ellököm magamat a korláttól, ahogy oda-vissza kezdek járkálni.
-Katherine.. meg Katherine.-Tárom szét a karjaimat, ahogy igencsak közel megállok hozzá.-Igazad van nem ismertem emberként, de nem is akarom.. és tudod mit roppantul nem érdekel az a nőszemély.-Suttogom, ahogy megnyomva a szavakat kiérződik hangomból a gúny egyvelege.-Felőlem lehetett volna a pápai püspök felesége is.. az sem érdekelt volna.-Futtatom végig a tekintettemet az erkélyen, majd végül Elijah szemeibe nézek mélyen.-Játszadozott a bátyámmal, és velem.. szerettem, és lám tönkretett. Ő miatta lett a kapcsolatom Damonnel a lehető legrosszabb. A bátyám azért utált eleinte, mert Kath engem tett előbb vámpírrá, aztán meg azért, mert befejeztem a vámpírrá válását. Az a nő mindent tönkretett.. az egész életem, szóval ne papolj itt nekem semmiféle szép, és érzelmes Katherinről.. ő meghalt Elijah, az a Kath illúzió.-Vonok vállat, és hátrébb lépek, mert ez a téma kiakasztott, és már semmit sem szeretnék azzal a nővel kapcsolatban. Sem beszélni, sem látni, sem semmit.. mert ha meglátom, akkor megölöm.
-Igen, egy érzéketlen vámpír vagyok.-Mutatok magamra.-S épp ezért fejezd be a Katherines témát, amíg ilyen jó hangulatomba vagyok, ha már elutasítottad a "szent a béke" dolgot. Én nyújtottam neked a kezem, de te nem fogadtad el, akkor meg ne is akarj barátian cseverészni nekem arról a.... hagyj ne mondjam kiről.-Az erkély legszélére sétálok, ahogy egy mozdulattal felülök a korlátra, és onnan bámulok Elijahra lássuk mit lép velem szemben.. esetleg besértődött-e? Ha igen az sem érdekel, mert semmi közöm hozzá.


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


emeleti erkély - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: emeleti erkély   emeleti erkély - Page 2 Icon_minitimeSzer. Jún. 04, 2014 5:56 pm


“A megbánás elismerés. ”
Stefan & Elijah


Nem nézek Stefan arckifejezéseire, mert tudom, hogy a múltkori miatt abszolút nincs kedve hozzám. Meg is értem, az ő helyében én is vérig lennék megbántva. Legszívesebben most elásnám magamat a föld alá, hiszen hatalmas nagy önbizalomhoz volt szükségem, hogy a történtek után így merjek Stefanhoz jönni. Ah, én marha! Tudom, azóta Stefan kikapcsolta az érzéseit, de tudom, nem bolond, így ért dolgokat, mintha csak érezne akár. Nem nézek le egy olyan vámpírt sem, aki kikapcsolta magát. Ha megtehetném, én is így cselekednék. Nem érezni semmit sem Katherina után, aki mást szeret. De nem tehetem, mert felelősséggel tartozom pár ember felé. És ha én leállítom magamat érzelmileg, akkor itt minden romhalommá dőlne össze, akárcsak egy egyszerű, nehezen felépített kártyavár. Nem lehet csak úgy eldobni mindezeket. A felelősség nagy teher, viszont ha szeretünk valakit, akkor nincs olyan, hogy lehetetlen!
Hallgatom csendesen Stefant, aki láthatólag teljesen összedőlt.
Érthető, hogy ilyen sorsra jutott. Beleszeretett a Gilbert lányba, de sajnos ezek az érzések nem voltak kölcsönösek Elena felől. Szerencsémre a lányhoz soha nem volt közöm, bármennyire is Petrova. Engem ezidáig csak is Katherina érdekelt, de mára már rá kellett jönnöm, hogy soha nem lesz az megoldható. A tudatba bele kell, hogy nyugodjak, és elfogadni a tényeket, hogy akit igazából szeretsz, valójában másé a szeretete.
De mindegy is ez. Egy ősi mindig magányos, és az is marad.
Nem akartam folytatni Stefan történetét, hiszen a szemembe mondta, hogy nincs szüksége a sajnálkozásra. Én pedig nem is akarom erőltetni, különben még ő háborodik fel, ami igazán nem hiányzik nekem. Tudom hogyan kell kezelni egy kikapcsolt vámpírt, ezért nem is jövök a múltjával, különben még dühösebb lesz mint volt.
- Klaus jó hatással lesz rád, remélhetőleg. - Nézek rá újból, nem mozdulva a helyemről, mikor először helyezkedtem el a korlátnak nekitámasztva. Nem tudok nagyon mit mondani, hiszen egy megadott téma minden kikapcsolt vámpírt feldühítene, amit természetesen nem szeretnék elérni Stefan részéről sem.
- Mióta itt vagy, Klaus teljesen másabb lett. Az öcsémnek szüksége volt már egy olyan barátra, mint te; Stefan.- Hozom tudtára, barátias beszédben, hogy sok jót tett, mióta a jelenléte a Mikaelson házban van. Niklausnak évszázadokon át nem volt igaz, tartós barátsága. Bár ezt köszönheti a rossz hírnévnek.

- Igazából... Klaus nemes lelkű, bárkiért képes lenne feláldozni az életét, még ha ezt nem is mutatja. Ismerem őt, és tudom róla, hogy magányos, és a múltba temeti érzelmeit. Nem képes felszabadulni, mert Mikael tönkretette, még ezer évvel ezelőtt.- Borzongok meg a múlt hallatán, és csak előre tekintettem, azonban nem láttam. Mintha sokkot kaptam volna abban a pillanatban. Nem is csoda. Mikael egy szörnyeteg volt, aki mindig is Klaus életére tört. De mára már szerencsére ennek vége lett.
Ami pedig Kathernat illeti, ő róla is akarok ejteni pár szót, mert Stefan nagyon el van tévedve vele kapcsán. Igen, Katherina sok dologban hibás, de ne feledjük; őt is csak a múlt sebezte meg, akárcsak az öcsémet, Klaust.
- Katherina pedig...- mosolyodom el szelíden.- Hogy is mondjam? - rázom meg a fejemet boldogan, hiszen ha ő rá gondolok, mindig egy igaz mosoly húzódik arcomra. Szerettem, és szeretem a lányt, de tudom, hogy mára már mindennek vége. Megjegyeztem, és ebbe bele is törődtem. Viszont... mindig is nyugtatás volt számomra, amikor visszagondolok a múltra, arra az évre, amikor 1492 évet írtunk. Abban az évben ismertem meg azt a szerény Katherinat, aki mára már régen meghalt.
- Nem ismerted, amikor ember volt. Egy olyan él mára, aki tudta Katherina akkori érzelmeit. Én vagyok az a valaki.- Nézek Stefanra, akiről tudom, hogy még anno az 1800-as években szerette azt a Petrovát, nem véletlenül szeretett bele Elenába, akiben megtalálta azt, ami egy férfinak szem-szájnak ingere. Igaz, az én véleményem nem ez Elenáról, ugyanis elég gusztustalan, becsmérelten dolog, hogy Stefant faképnél hagyta. Mai fiatalok...
- Katherina akkor nagyon szerény lány volt. Ki hitte volna akkor, hogy a huszonegyedik századra pedig milyenné válik? Még feltételezni sem feltételeztem volna akkor, hogy mi lesz mára, bár azt sem gondoltam volna, hogy vámpír lesz belőle Rosemarie által. - Kezdtem egy kicsit zaklatott lenni, hiszen eszembe jutott a nap, amikor Katherina rájött Klaus tervére.
- Ez pedig mind Trevornak köszönhető...- Szorítom markaim közé a korlátot pótcselekvésképpen dühömre, hiszen a mai napig nem bírok megbékülni azzal, hogy Katherina inkább Trevor ajánlatát választotta, mint az enyémet, amikor megakartam védeni az öcsémtől.
- De szerencsére már Trevor halott kezeim által.- Mosolyodom el kegyetlenül, érezve még mindig azt a pillanatot, és érzést, amikor örömmel téptem le neki a fejét. Még mindig látom magam előtt, amikor végzek vele, és ezt követően vér spriccelődik ki. Az a pillanat a halálomig beleolvadt emlékeim közé. Ah, micsoda csodás röpke pillanat volt az!

- Pedig kár, hogy a lányt nem akkor ismerted meg, amikor én. Akkor egész más lenne róla a véleményed.- Határozom meg, hiszen valóban így lenne.- Bár, nem akarok érzelmekről beszélni egy érzéketlen vámpírnak.- Rántom meg vállamat, s ajkaim egyenesbe mennek, lemosva róla az örömöt, mely rajt volt, mikor Katherinaról beszéltem. Számomra mindig öröm ő, és az is marad. Számomra a szerelem Tatiaval kezdődött, és Katherinaval végződött.


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Stefan Salvatore
Stefan Salvatore

LOOK OUT!! I'M A VAMPIRE

❦ Hozzászólások száma : 887
❦ Join date : 2014. Feb. 24.
❦ Age : 176

emeleti erkély - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: emeleti erkély   emeleti erkély - Page 2 Icon_minitimeKedd Jún. 03, 2014 5:53 pm





Elijah & Stefan



"Mi ez a változás, Elijah? Talán szimpatikus lettem?!"


Felszabadultság, élvezet, gyönyör, és maga egy lélek ábránd az, mely a szemem előtt lebeg. Minden egyes mozzanatomban megvilágosul ama fogalomnak a jelentése, hogy kegyetlenség. Magam után nem hagyok mást csak zűrt, poklot, és kárhozatot. Ha bárki is gonosznak tartja magát, akkor még nem látott engem.. engem, aki megöl bárkit, aki emberek ezreinek a vérét veszi el, avagy csak simán játszadozik velük. Engem, aki embereket tép milliónyi foszlány darabkára, és mindezt csak az énem miatt; a valós önmagam miatt, mert élvezem, és élek azon lehetőséggel, hogy szórakozás. Minden egyes ölésben az a szép, hogy látod kihunyni a fényt az emberi szemekben, a félelem, amely eléd tárul olyankor leírhatatlan, és maga a vér íze mámorító.. avagy önmagával ragadó. Lélegzetvételeim száma meg van, mintha csak egy ember lennék, pedig koránt sem vagyok az.. Minden egyes vágyam, célom, és tervem valóra válik lassacskán, csak idő kérdése csupán. Ebben a házban eddig három személlyel futottam össze; Klaussal, de ez természetesen alap, Elijah-val, akit jelen esetben utálok a múltkoriért, hisz mégis mit képzelt már magáról, hogy egy egész városból kidob?! Na meg persze Isabellával, aki Klaus egyik kötődéssel ellátott hibridje, hát nem sajnálom a feladatkörét illetően. Szinte már fel is nevetek az ezen való gondolatkor. Lazán nyitom ki végül az erkélyre nyíló üvegajtót, ahogy a függöny rögtön táncba is kezd a szél hatására. Hajamba kap, ezáltal megborzolva azt, míg engem kiráz tőle a hideg, de mit sem törődöm azzal, hogy enyhe szellő játszadozik most. Határozott, mégis kimért léptekkel sétálok a korlátig, ahogy végül odaérve megtámasztom magamat a két kezemmel, és úgy nézek le a városra.. Gyönyörű összkép lehetne, ha engem ennek a szépsége magával ragadna, de jelenleg nem foglalkoztat, csak levegőzni kívántam, ami érdekes, hisz általában enni szoktam ilyenkor; valamelyik finom kis emberkéből.. Szinte nem is törődöm semmivel sem, és minden egyes külvilági hang kizáródik az elmémből, ahogy arra összpontosítok, hogy hogyan tovább a tervvel. Vannak céljaim; ez kétségtelen, s tagadhatatlan, de akkor is kell valami út, avagy mód arra, hogy eltávolítsam Silast, és még ha nem is gyakorlatban, akkor csak simán képletesen. A legegyszerűbb megnyilvánulás az lenne, ha eltudnám intézni, hogy már ugyan New Orleansbe ne tudja betenni a lábát, és ha ez megtörténik, akkor minden bizonnyal nem fogom zaklatni, és ő sem engem.. mert komolyan mondva elegem van a szörnyű jelleméből, sőt mi több belőle.. ha szeretne élni, akkor maradjon meg Mystic Fallsban a hátsóján, és elvagyunk rendezve, ha nem, akkor minden bizonnyal akármibe is kerüljön, nos megölöm őt, de előtte Amara halálát nézi végig. Idegesen fújom ki a levegőt, ahogy megrázom a fejemet, és törlöm ezen opciót. Én nem akarok vele háborút, és végképen pedig ő kezdte.. miért kellett engem utálata tárgyává tennie? Mit tettem.. tán azt, hogy megszülettem? A saját szájával mondta, hogy kellett neki egy árnymás, akkor tessék.. itt van. Hirtelen zökkenek ki a gondolatmenetemből, ahogy meghallom egy ismerős hang által a nevemet, és nem is kell sokáig várni, hogy végre mellém lépjen, amikor pedig megtörtént rátekintek. Istenem.. már csak ez hiányzott itt! A városi utcára szegezem a tekintettemet, hogy ne keljen ránéznem Elijara egy cseppnyit sem, hisz elegem van abból, amit a múltkor csinált. Menjek el a házból, menjek el a városból.. szánalmas. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy jelenleg mégis mit szeretne tőlem, mert tutira, hogy nem azért jött, hogy a ruhámat dicsérgesse. Megingatom a fejemet, és ezzel utalok arra számára, hogy nem kívánt közszemlélet a társasága nekem, főleg nem azért, amit művelt, és én még azt hittem, vagyis az emberi oldalam azt hitte, hogy ő a legnormálisabb ősi, de hát tévedni tudni kell, míg mostanra pedig már nem vagyok hülye, hisz lám ki vagyok kapcsolva, és mindent tökéletesen látok, szóval akármilyen taktikai lépésbe kezdjen lebuktatom, és megállítom, hisz számomra nem tehet keresztbe, sőt nem dobhat le innen, mert nem akar itt látni..
-Tessék?-Stílusom árulkodik a meglepettségemről, ahogy felé fordítom a fejemet, és érdeklődően nézek rá.. Sajnálja a velem történteket? Ezen elhatározásra mikor jutott? Szinte azonnal ledöbbentett a szava, amint meghallottam, hisz mindenre számítottam, csak erre nem.-Nekem nem kell szánalom, sem sajnálat, sem semmi.. meg vagyok.-Mondom végül visszavágva eléggé nyugodt, és normális hangszínen, mintha minden rendben lenne köztünk, pedig nincs így.. én a múltkorin nem tudok átlépni csak egy ilyen egyszerű kijelentéssel, amit megejtett.
-Elijah.. jól vagy?-Kérdezem meg komolyan, ahogy végig nézek rajta, hisz nem hiszem, hogy a múltkori után hirtelen ennyire megkedvelt volna, és a barátom akarna lenni, bár.. amiket utoljára közöltem vele; lehet, hogy meghatották.. ez szép!-Miért változott meg a véleményed.. én azt hittem gyűlölsz? Mert egy érzéstelen, és kegyetlen Ragadozó vagyok.. most már kikapcsolt állapotban, mert amikor legutóbb beszéltünk, akkor éreztem, kedves Elijah.-Hangom teljesen megfelelő, és megmutatom neki, hogy ilyen is tudok lenni, ha nem akar rögtön megenni, avagy kidobni minden honnan.-Nem mellesleg nekem nem kell felépülnöm, hisz egészen jól vagyok, mint látod.-Mosolyodom el.-Nem érzek, hanem élvezem az életet.-Nézek a szemeibe végezetül.-Elena meg már rég nem érdekel.-Fűzöm hozzá érzéstelenül.. az a nő számomra senki lett.
-Igen.. talán ez a jó ebben a helyben, hogy egyetlen egy hasonmás sem rohangál itt, bár a múltkor megjelent Katherine.. ki tudja miért, de közöltem vele, ha még egyszer idejön neki annyi.-Mondom sejtelmes hangszínen.-De ha kell tekintettel vagyok rád, hisz mint látom felzaklatott az előbbi mondandóm vége.. elnézést nem akarom Kathet kritizálni, de gyűlölöm, és ez még úgy sem múlt el, hogy ki vagyok kapcsolva.. pedig én mindent megtettem.. de lásd. A múlt emléke nem száll el tova tűnve.-Vonok vállat, és végül a korlátot kezdem nézegetni.
-Ezek szerint.. megbékélsz velem?-Nézek rá érdeklődve.-Szent a béke, Elijah?-Nyújtom oda neki a kezem, és ha benne van, akkor magunk mögött hagyhatjuk a múltat, de mint már említettem ki vagyok kapcsolva, ez meg nem fog neki tetszeni, de remélem nem szabja meg, hogy mikor mennyit ehettek, és hol.. avagy mi módon. Na jó.. nem gondolok ilyenekre, hisz úgy tűnik megbékélt velem..


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


emeleti erkély - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: emeleti erkély   emeleti erkély - Page 2 Icon_minitimeKedd Jún. 03, 2014 4:20 pm


“A megbánás elismerés. ”
Stefan & Elijah


Valójában elgondolkoztam az elmúlt napokon, s legfőbbképpen azon, hogy miként is bántam a Salvatoreéval, aki mennyire sebzett a lány miatt, aki végül azt az arrogáns Salvatoreért választotta. Mily szerencse, hogy ehhez nekem nincs túl sok közöm, bár hogy most itt van, én magam is felelősséggel tartozom felé. A minap ahogyan beszéltem vele, megbántam, mert nem tehet a történtekről. Silas a hasonmása is rátett egy lapáttal az ő szenvedésére, jól tudom, és úgy hiszem, segítségre van szüksége.
Remélem, hogy nem ment el, ahogyan azt ő említette akkor, hogy keres magának másik lakást. Nem, nem hagyhatom, hogy elmenjen! Nálunk megtalálja talán a nagy őt, aki csak őt szereti, senki mást, mint ahogyan azt Elena tette vele anno. Damont választotta... hm, micsoda faragatlanság két férfit szeretni!

A lakásba beléptem óvatosan, és ingemen a mandzsetta gombokat igazgattam meg precízen. Körbenézek, s lám, nincs itthon senki eddig. Nem hallok hangokat, bár hatalmas nagy huzat képződött a nappaliban. Talán az erkélyajtó nyitva van?
elsétálok a lépcsőhöz, és csak az jár a fejemben, hogy megtaláljam Stefant, akivel még a múltkor kegyetlenül bántam.
Bár... valahol az ő érdekét is néztem, miért nem érdemes itt maradnia. New Orleans kegyetlen, főleg, hogy ha egyesek hasonmásokra bukkannak. Stefan épségét féltem, hiszen nem kívánom neki, hogy valami baja essék, hiába is az ellenségem félig meddig. Nem vagyok haragtartó, de úgy látszik, hogy aznap nagyon is az voltam. A teher mely rám szakadt... ezeket mind Stefanon vezettem le. És, szeretnék tőle bocsánatot is kérni, de ha el is utasít, jogosan teszi, hiszen ez nem rám vallt, mi akkor történt. Bemocskoltam a méltóságomat, és azt, hogy mennyire segítőkész vagyok mások iránt. De az nap nem úgy történt!
A lépcsőn felsétálok fekete nyakkendőmet igazítva, de inkább csak mentem, de nem láttam. Mindenesetre a huzat felé igyekeztem, hogy bezárjam az ajtót, mielőtt még Hayley megfázna, ami még abszolút nem hiányozna.
Mire felérek az emeletre, meglátom a tárt erkélyajtót. De azonban egy ismerős alakot pillantok meg. Szőkésbarna haj... Klaus talán? Vagy Stefan?
Minden esetre nagyon bízom abban, hogy Stefan az, hiszen végtére is azért jöttem vissza hirtelen ennyi gondolkozás után.
Elsétálok oda, és a huzat hirtelen áll le akkor. A függöny össze volt gabalyodva, de azt félretolva állok végül a felismert alak mögé.
- Stefan Salvatore.- Szólítom meg méltóan, miben semmi rosszindulat sem volt kivehető, sőt, mi több, inkább kedvesség jellemezte a  szólítást.
Mellkasom alá helyezem keresztbe téve karomat, és nézem a háttal álló fiút, akit még a múltkor szívfájdalom nélkül akartam elküldeni.
Egy lépést teszek előre a szívtelen fiú felé, és én is nekidőlök a korlátnak, ahogyan ő is szintén. Két könyökömet helyezem rá, és karjaimat magam elé helyezem a levegőben tartva, támasztva magamat.
Jót akarok tenni, és kiérdemelni a megbocsájtást felé. Nem akarok rossz benyomást kelteni, de akkor aznap nem tettem túl jót. Igaz, eléggé idétlen módon éreztem magamat, amikor elmondta a Mikaelson lakásban lévő dolgokat, például hogy foglaljak helyet, vagy hasonló, mintha ő lenne a tulajdonos. Talán csak kedves akart lenni, vagy nem tudom mit higgyek. Bármi szándék vezérli őt, szeretném, ha megbocsájtana nekem a múltkori erkölcstelen viselkedésem miatt. És tudom, hogy akit lányt szeretek, valójában Stefan Salvatore a mindene. Katherina Petrova. Tudom, hogy ha Stefan egyet gondolna, és Katherina mellett döntene, a lány pedig örömest futna ölébe... el nem bírnám viselni még a tudatot is, hogy Katherina Stefannal van! Beleőrülnék! De még is, Stefan nem tehet arról, mi vele történik. Talán csak egy kicsit, hogy beleszeretett abba az átkozott Gilbert lányba.
- Tudod... sajnálom, ami veled történt.- Csevegésképpen végül elkezdem a mondanivalómat, ami csak az én bocsánatkérésemre akar kilyukadni.
- Talán hogy felépülj, itt kellene maradnod a Mikaelsonok közt, Klaus mellett, aki segít neked felépülni, és elfelejted a Gilbert lányt, akibe beleszerettél.- Próbálok vele megértően beszélni, bár tudom, mit számít minden szó egy érzéstelen vámpírnak. De Stefan hiába is tolja el magától a jót, magában jól tudja, hogy minden jó szó igaz, hiába is van kikapcsolva az érzései. Talán Klaus jól tette, talán nem. Stefan megszabadult az érzésektől, viszont ha visszanyeri, nem lesz változás. El kell felejtenie a Gilbert lányt, jobb tanácsot tudok neki mondani.
- New Orleans neked való hely. Rengeteg olyan vámpír van itt, aki hasonló hozzád. Hasonmásmentes.- Tekintetemet az ő arcára fordítom, s némi mosolygás is kivehető volt arcvonásaimból. Igen, azt hiszem így kell bánni azokkal, akik megszenvedték igazságtalanul az élet csapdáit. Stefant talán megértem. Szerelmes vagyok Katherinaba, aki végül Stefant szereti, vagy mára már kitudja kit szeret a lány. Szörnyű érzés, mit mondjak...
 
- Ahogy az elmúlt napokban figyeltelek, úgy hiszem, hogy Klaus társasága önbizalmat ád, Stefan Salvatore.- Hangom nobilis, és megértő vele szembe. Elfogadtam a tényt, hogy Klaus új, számára megfelelő barátra lelt. Egyiknek sem árt a társaság, úgy hiszem.
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Ajánlott tartalom



emeleti erkély - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: emeleti erkély   emeleti erkély - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

emeleti erkély

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Emeleti Erkély
» Emeleti folyosók
» Emeleti fürdőszoba
» Emeleti könyvtár

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Diaries :: Welcome to New Orleans :: Lakónegyed :: Mikaelson birtok-