Operaház és környéke



 

Megosztás
 

 Operaház és környéke

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hello darling, call me by my name
Tatia Petrova
Tatia Petrova

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 457
❦ Join date : 2013. Oct. 20.
❦ Tartózkodási hely : † Mystic Falls †
❦ Job/hobbies : † Blood-suck †

Operaház és környéke Empty
TémanyitásTárgy: Re: Operaház és környéke   Operaház és környéke Icon_minitimeVas. Aug. 17, 2014 5:37 pm

Időugrás után...

Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Stefan Salvatore
Stefan Salvatore

LOOK OUT!! I'M A VAMPIRE

❦ Hozzászólások száma : 887
❦ Join date : 2014. Feb. 24.
❦ Age : 176

Operaház és környéke Empty
TémanyitásTárgy: Re: Operaház és környéke   Operaház és környéke Icon_minitimeKedd Jún. 10, 2014 5:08 pm





Niklaus & Stefan


"Megérkeztem, és gondoskodni fogok róla, hogy ez senkinek se tetsszen..!"


Sötétség honol az egész tájon, melyet egyedül csak az utcákra kihelyezett lámpák fénye tör meg, illetve a Hold ragyogásából adódó látványosság. Egy néhány csillag tanyázik az égbolton, ahogy fekete eget bámulhatok, ha csak felnézek egy pillanatra is akár. Lépteim halkan csendülnek fel ezáltal megtörve a néma beállt csendet, míg őfelsége; Klaus mellett haladok kimért, óvatos, de egyben magabiztos léptekkel. Az idő kellemes, már-már túlságosan is kitűnő, bár némi lágy szellő fúvása körbe leng minket, ahogy eleinte Klauson fut keresztül, majdan rajtam megy át. Összeborzolja a hajamat, átfut a bőröm felületén, és kiráz ettől a hideg is. Mosolyra húzódik a szám, ahogy meghallom Klaus szavait, bár mit ne mondjak.. nekem a vér nem közönséges játék, és élvezet, hanem annál jóval több. Egy ragadozónak mindig is megragadja a figyelmét az, hogy mit hogyan csinál, avagy tesz. Csupán parányi dolgokat él meg az, aki ellenáll, és jóval többet lát az, aki benne élve enged az ösztönének. A soha meg nem szűnő éhségnek vagyok a mintaképe, s ezért is gyilkoltam le annak idején egy szép kis helyet, mely tőlem vált néptelenné. Gonosz voltam? A lényeg az egészben az, hogy én élveztem, hogy én átéreztem, és ez az egész megigézett; a maga rabjává tett.
-Nem kell bemutatni.. ebben teljesen igazad van.-Válaszolom végül egy roppant kellemes mosollyal az arcomon.-Egymagam kiirtottam egy teljes környezetet, amely tele volt emberekkel.. minden vérben fürdött, és hírnevet kaptam, csak mert nem tudok ellenállni a vér mámorító csábításának, és mert ilyen ragadozó vagyok; maga a kegyetlenség. Legtöbben csodáltak, mások szánalmasnak tartottak, ahogy végül megjelentem Chicagóban. Te magad sem voltál oda-vissza értem..-Röhögök, ahogy rápillantok.-De egyet sosem mutattam meg neked.. egy valamit sohasem láttál tőlem, pedig jóformán anno minden titkomra fényt vetettem, de erre nem. Tartogattok számodra ma este egy roppant érdekes meglepetést.-Mutatok fel a kezemmel az égre.-Eddig ő volt a szemtanúm most te leszel, de aztán nehogy megrémülj.. utána már tényleg szükséges lesz a pap, és főleg a feloldás.-Nevettek, ahogy próbálok jókedvet teremteni, és egyúttal haladunk egy adott cél felé, ahová ő vezet, én pedig készségesen megyek, ha már kitalálta a helyszínt.
-Nem, még nem..-Rázom meg a fejem.-Túl hangos nekem a rikácsolása ezen énekeseknek.. fáj a drága füleimnek.-Röhögök, majd az előttem heverő terepet figyelem, ahogy végül megállunk, vagy legalább is így jön ki a lépése ennek a dolognak.-Remélem ez számodra is emlékezetes lesz, és még hozzá azért, mert megismerhetsz egy titkomat, amelyet eddig sohasem ismerhettél.-Ejtem ki játékosan a szavakat egy mosollyal az arcomon. Érdekes helyzet a jelenlegi, hisz egy operában gyilkolni.. vajon hány darab ember lehet itt? Rengeteg; ez az egy, ami biztos pont. Gonosszá válik a mosolyom, ahogy Klaus a kezét a vállamra rakja, majd beinvitál előre.. szerintem ez egy roppant rossz lépés volt a bent lévőkkel szemben, de hát kit érdekel, amikor olyan élvezetes szórakozás lesz ez? Bólintok egyet, majd megindulok előre, és kinyitva az ajtót először megállok. Tekintettem végig siklik az emberek sokaságán, ahogy megannyi étvágykeltő egyed vár csak rám.. a választék igen széles. Egy mozdulattal suhanok fel végül a színpadra, és az emberek úgy bámulnak rám, mintha nem is tudom mit látnának.. A zene elhalkul, az énekesek abbahagyják, és a színdarabnak is annyi.
-A nevem; Stefan Salvatore.-Mondom egy meghajlás kíséretében, ahogy fenn hangon szólalok meg.-Három szabályt tartsunk be ha lehet az este folyamán.-Húzom gonosz mosolyra az ajkaimat.-Első; senki sem megy ki az épületből, aki megteszi azt én magam ölöm meg azonnal. Második; mindenki csendben, és nyugodtan a helyén marad.. na jó, amiért kedves vagyok ebben a teremben lehet mozogni. Harmadik pedig; jó szórakozást.-Nevettek, ahogy egy apró megmozdulással az egyik hegedűművész hátához kerülök. Szinte remegni kezd, ahogy a közelébe kerülök, én pedig ezen tette miatt kitöröm a nyakát, ahogy közben elkapom a hegedűt, és a vonót, majd visszasétálok lassan a színpad közepére.-Szeretném bemutatni a barátomat is, akinek a neve; Klaus Mikaelson, és hogy kellően megfeleljen a hangulat ezért a tiszteletére eljátszom egy szép kis számot. Tessék őt kiszolgálni, és tisztelettel illetni, emberek!-Beszédem közben behelyezem a hangszert kellően pontosan a helyére, ahogy kell, majd megemelem a vonót, és neki kezdek a zenének. A zenének megfelelően mozgatom az ujjaimat az eszközön, miközben a vonóval is ugyanígy teszek, ezáltal pedig lám.. zene tölti be a teret, és néma csendbe borul az operaház.

Hallható zene; Requiem for a dream..


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Niklaus Mikaelson
Niklaus Mikaelson

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 380
❦ Join date : 2014. Feb. 26.
❦ Age : 1023
❦ Tartózkodási hely : New Orleans
❦ Job/hobbies : Don't Laugh – You Might Be Next

Operaház és környéke Empty
TémanyitásTárgy: Operaház és környéke   Operaház és környéke Icon_minitimeCsüt. Jún. 05, 2014 11:04 am



Stefan & Klaus




Lépteim elhaló sikolyok övezte könyörgő szavakkal, könnyek mosta véres és megszűnő tekintetekkel, parázsló és végletekig kitartó mozdulatokkal és félve őrzött titokzatos gondolatokkal körülírt magasságokban megtagadott sötét és pusztuló tánc. Lágy, hűvös szellő kellemesen simogatja arcom, gyengédebb, mint a legpuhább női kéz által befogadott érintés, mégis ridegebb, mint bármelyik elutasító magába zárkózó jellem és úgy húzza magával árnyékként magányosságom követő pillantásait, mintha az örök hűséget fogadva nekem, örökké mögöttem szaladna. Szemeimben romlandó, meglobbanó tűz bármely hatalmasra csapó lángoknál hevesebben ég, midőn kabátom alatt beszalad a szél és tovább is áll, hogy ne csak engem tiszteljen meg jelenlétével, hanem a mellettem lépkedő barátomat is.
- Tán neked, nem kell bemutatnom milyen, mikor egy egész város vérben fürdik, de ez a város a legszebb a vérvörös tengeren, mikor minden lélek pusztulva hullik lábaid elé, hogy vérét onthasd és te végletekig élvezhesd a soha meg nem szűnő, édes nedűt. - pillantok rá és az arcomba szökő sejtelmes mosolyom csillan meg az éjszakában, amely a legbosszúsabb sötétségben is képes elűzni az ébenfekete égi palettáról a csillagjait eltakaró borús felhőket. Az utcai lámpák fénye világítja utunkat, mégis minket a Hold ezüstös fénye övez, hogy ezzel is dicsőségben tartva minket mindenki számára jelezhesse, nem akárki lépett ma éjjel utcára és ha élvezni kívántak valaha is egy estét a francia negyed pezsgő életet adó falai között, hát most megtehetik, bár a vég talán nem lesz komikus mindenki számára, sőt talán egészen tragikus lezárásra számíthatunk, mikor majd emberi hullák tömege övezi a vértől túlcsorduló utcákat, épületeket és falakat. Ma este olyan festmény kerül megalkotásra, melynek szépségéről csak az tud érdemben nyilatkozni, ki a művész teljes lényével látja a világot, hiszen kinek könnyektől csillognak a szemei, annak homályos fátyol borul szemére, de kinek vérben fordul át jelleme, az át tudja magát adni, ennek az egészen különleges művészetnek. Kinek szíve sötét és üres, kinek elméje gonosz és ördögi, kinek lelke pusztuló és romlandó, kinek undorodó mozzanatai ijesztve keltenek haragot másokban, mégis van valami fény, amely ott pislákol a szemükben. Hogy milyen fény ez? A gyilkolás fénye, életet elvenni, elragadni ugyanis olyan erősségű imádatot kelt, hogy még annak szíve is beleborzong, kiből már évszázadokkal ezelőtt kivesztek a gyenge érzelmek. Önmagát senki nem tagadhatja meg és ha valami élvezetet okoz egy vámpír számára, akkor az a vér mámorító illata, íze és látványa, az emberek elhullása és az erőnk ilyen módon való bizonyítása. Kár volna tagadnia ezt bárkinek is, hiszen a sötétbe vezető út is fénnyel van kikövezve és ki maga megpróbál elkerülő útra térni, nagyobb kínszenvedések árán léphet szívpadra, mintha sorsát meg nem tagadva haladt volna a gyötrelmes úton. Az utcák csendesek, csak a lépteink csapnak zajt, hiszen késői óra lévén már mindenki talált magának valahol elfoglaltságot és legtöbben éppen ma este az Operaház falai közé húzódtak, hogy megnézzenek egy darabot, egy véres darabot, melyet maga Niklaus Mikelson fog komponálni, ebben városban még soha nem látott formában. Csak győzzék kivárni, hiszen ilyen előadásra, nem mindenki válthat jegyet. Ahogy lassan elérünk az épület elé, megállok egy pillanatra és felpillantok magasságába, hol az ég tetején szaladgálnak a fényes csillagok és gonosz mosoly kerül az arcom vonásaiba.
- Mond Stefan, jártál már az Operában, azóta, hogy itt tartózkodsz? - teszem fel kötői hangzatosságban a kérdést, ahogy végül ráemelem a tekintetem, a pillantásomban valami sejtelmes csillogás suhan keresztül, majd meg is pihen szemeim sarkában. - Az első alkalom mindig különleges, mert egy életre megjegyezendő emléket ad. - teszem az egyik kezem a vállára, majd a másikat kinyújtom előre, ezzel szabad utat adva neki az emberek tömegei közé, akik ma itt bent tartózkodnak. - Csak utánad, barátom. - zárom le végül a mondandómat, azt hiszem kellemes és élvezetes estének nézünk elébe, bár élvezni mindösszesen talán csak mi ketten fogjuk.

Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Ajánlott tartalom



Operaház és környéke Empty
TémanyitásTárgy: Re: Operaház és környéke   Operaház és környéke Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Operaház és környéke

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Régi bányató és környéke

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Diaries :: Welcome to New Orleans :: Belváros-