New Orleansi pláza



 

Megosztás
 

 New Orleansi pláza

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hello darling, call me by my name
Tatia Petrova
Tatia Petrova

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 457
❦ Join date : 2013. Oct. 20.
❦ Tartózkodási hely : † Mystic Falls †
❦ Job/hobbies : † Blood-suck †

New Orleansi pláza  Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Orleansi pláza    New Orleansi pláza  Icon_minitimePént. Júl. 25, 2014 7:30 pm

center>
"When the first love find you again..." Elijah & Tatia

A viszontlátás nem minden alkalommal jó, könnyű vagy örömteljes. De legalább határozottan meglepetésekkel teli. Az, hogy jó vagy rossz-e az a bizonyos meglepetés, már csak részlet kérdése. Ami helyzetünkben azt hiszem, hogy talán jónak, sőt! Kellemesnek mondható ez a dolog. Érdekes újra látni valakit, aki régen a világod egy részét jelentette számodra, most pedig semmit sem. Csak egy ismerős, egy arc a múltból, valaki, akihez egykor több fűzött, mint puszta barátság, ma már mit sem ér. Még is… egyetlen érintésében benne van minden, ami majd ezer éve összekötött minket.
Egyetlen pillanatra lehunyom szemeimet, így fogadva a gyengéd érintést. Mikor újra felpillantok szemeibe, s látom annak csillogását, el sem tudom képzelni, hogy mi zajlódhat le Elijah elméjében. Olyan, mintha a múlt kísértete utolérte volna, s bűvkörébe vonva őt, nem engedi szabadulni. Kísérteties, s még is lenyűgöző látvány őt így, ennyire elveszettnek látni.
- Öröm újra látni téged, Elijah. – Mosolyodom el szelíden, szemeim viszont koránt sem erről a szelídségről árulkodnak. Hogy honnan tudom? Látom az ő szemeiben. Már várom a pillanatot, mikor megtalálja bennem az ismeretlent, azt, mi jelenleg meghatározza minden cselekedetem. Egyenesen szeretném, ha rájönne; nem az vagyok, aki. Jelenleg minden vágyam, hogy láthassam kiülni azt a kifejezést az arcára, mely felismeri bennem azt a szörnyet, akit már ezer éve rejtegetek.
Ujjának finom érintésére elnyílnak ajkaim, s én csak elakadó lélegzettel hagyom, hadd kalandozzon keze vissza arcom vonalához. Nem is tudom miért, de felcsúsztatom kezemet a karján, s arra a kézfejére helyezem, mellyel az arcom cirógatja. Még nem válaszolok kérdésére, csak nézem őt. Nem tudom, hogyan tehetném, még össze kell szednem a gondolataimat. De ő olyan közel áll hozzám, hogy nem találom a szavakat. Ruháink éppen csak súrlódnak, én még is érzem, hogyan emelkedik és süllyed mellkasa. Ő is érezheti az enyémet, hallhatja egyenetlen szívdobbanásaimat is. Ajkaim újfent elnyílnak, ezúttal készen arra, hogy választ is adjanak az imént feltett kérdésre.
- Nem tehettem és nem is akartam. Egyezséget kötöttem anyátokkal azon az éjjelen. El akartalak titeket engedni, de képtelen voltam nektek ezt elmondani és ez volt akkor az egyetlen kiutam. Azóta pedig… tartottam magam az alkuhoz és gondoskodtam róla, hogy mindenki halottnak gondoljon. De már vége a rejtőzködésnek. – mesélem el neki. Persze, arról már nem kell tudnia, hogy évszázadokon át a vérproblémáim miatt szigeteltem el magam az emberek elől és ezért is nem mutatkoztam meg előtte és a testvérei előtt korábban. De annak az időszaknak már vége… ideje megtudnia a világnak, hogy ki is az a Tatia Petrova, hogy bizony a hasonmások is tudnak nagyot harapni.
Kezemmel megfogom, s aprót rászorítva a kezére, most leveszem azt arcomról, s magam is hátrálok egy lépést. Még csak az hiányozna nekem, hogy érzelgősségi jelenetet rendezzünk itt.
- De nem akarok magamról beszélni. Beszéljünk inkább rólad, rólatok… - Mosolygok rá azzal a tipikus Petrova mosollyal, melyről sosem lehet tudni, hogy mi bújik meg mögötte. – Úgy hallottam bővül a családotok. Gratulálok a… - gyors pillantást vetek a vásárolt ruhácskára. – kislányhoz. Mondjuk sosem hittem volna, hogy pont Niklaus lesz az, akinek gyermeke lesz. De hát, gondolom ez a megfelelő indok a családegyesítéshez, nem de? – Na igen… világ életemben értettem hozzá hogyan kell elterelni a témát magamról, ezúttal sincs másként. Erről a témáról nem lehet nem beszélni, ráadásul még engem is megmozgat valahol ez a téma. Szerencsétlen kölyök… nem tudja hová születik…


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


New Orleansi pláza  Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Orleansi pláza    New Orleansi pláza  Icon_minitimeSzomb. Júl. 19, 2014 1:56 pm


Tatiana & Elijah
A kísértés még a legelszántabb lelket is megingathatja.

Újabb kísértés kergetett maga köré. Nem régen búcsúztam el mindörökre Katherinetől, akivel utoljára már csak akkor fogok találkozni, amikor újra vámpír lesz, elvégre az én véremből fog adódni az, hogy ő újra vámpír lehessen, hiszen én vagyok az egyedüli ősi, aki képes őt átváltoztatni. Ha én nem tenném meg, felkereshet egy egyszerű vámpír is a rituáléhoz, de ahhoz vissza kell nézni az összes vámpírt, hogy melyik ősihez tartozik az, idő pedig kevés, így jobbnak tartottam magam is, ha segítek, holott nem érdemli meg az életet Katherine. Már nem érdekel ő, csupán csak ő benne láttam meg még a régi Tatiat, de különben maga Katherine énjét valójában soha nem szerettem. Milyen röhejes, hogy erre ötszáz év után jövök rá, akkor, amikor visszajöttem utána New Orleansba. Hm. Csak Tatiat láttam meg benne, s hogy most ő itt van előttem, már azt is elfelejtettem, hogy ki volt Katherine.
Nem tudom, mit mondhatnék. Eleinte két érzés kavargott bennem. Egyszerre a régen érzett szerelem, másrészt pedig a harag, amiért titkolta magát több száz éven keresztül. De mindegy is, hogy hány évig, de úgy látszik ő magától soha nem szólt volna, hogy életben van. Pedig ha tudná, hogy én mindig szívesen fogadtam volna őt...
Ha Klaus miatt nem szólt, mert tudja milyen lobbanékony az öcsém, megértem, de attól még engem mindig érdekel, a mai napig mostantól, hogy mi van Tatiaval. A szerelem része már annyira nem érdekel, mert annyira tönkretettek a kapcsolatok, kezdve itt eleinte Tatia, Celeste, Katherine, és most nem Hayley... nekem ez így hirtelen sok. Most jelenleg nem érzek semmit senki iránt, mert sok volt ez a Katherines dolog. Nem akarom, hogy megint verébnek nézzen akármelyik is!
De Tatia jelenléte teljesen megrémített. Arcom is olyan volt, mint aki rémet látna, vagy nem is tudom. Ijesztő az a pillanat, amikor szembesülsz azzal a személlyel, aki ezer évvel ezelőtt volt a minden, s úgy tudtam halott, és most itt áll előttem üdén, bár azonban valami nem volt tiszta. Katherinenél az első találkozás teljesen más volt. Stefannal volt bezárva a barlangba, de ő nála nem így reagáltam. Ő róla is azt hittem hogy halott, de akkor nem ez volt a reakcióm, mint most Tatianal. Most is csak erre azt mondom, hogy azért voltam Katherinenél rideg, mert őt soha nem szerettem igazából. No lám, mikre rá nem jövök ötszáz év után. Hurrá.
Párat pislogok, mint akiben semmi érzelem sem lappangna, tehát azonnal lemosódott az arcomról az a kifejezés, hogy meg vagyok lepődve. Közömbössé váltam, mert elhittem már, hogy Tatia az. De miért titkolózott?
Jobb tenyeremet selyem érintésű arcára helyezem, s még az érintése is még jobban megdobogtatta a szívemet, ugyanis már vagy ezer éve nem éreztem őt. Persze, Tatia és én köztem soha nem volt semmi, leszámítva hogy én inkább csak csendes csodálója voltam.
- Most már tudom, hogy te vagy az, Tatiana.- Szólalok fel lágyan suttogva, de semmi öröm sem lapul arcomra, még azért sem, mert most látom őt először. Örülök neki, mert nem arról van szó, hogy nem. De váratlanul ért most minden. Mikael megjelenése, Hayley félelme, Klaus előtt titkolózni Mikaellel kapcsán, Rebekah, és Hayley védelme, Marcel idétlenségei, meg még ami nem jut most hirtelen eszembe. Lényegében egyfolytában alkalmazkodni, és alkalmazkodni kell, semmi mást. Már beletörődtem, de ez nem mindig így van. Sokszor én is úgy vagyok vele, hogy félredobom a dolgokat felelőtlenül egy időre, aztán nem is törődöm velük. De aztán a nemtörődöm jellememnek mindig is ára szokott lenni.
- De miért nem jelezted, hogy életben vagy? - kérdeztem tőle végül meg kíváncsian, miközben hüvelykujjam vége alsó ajkát érintette lágyan, s az újra azután visszacsusszan arcához.
Nagyon közel voltam hozzá, s még talán a ruháink is összeértek. Fogalmam sincs, hogy miért történik ez velem. Ezután még mi jön? Bár inkább nem is akarom tudni. Ami a legrosszabb jelenleg, hogy rájöttem arra, hogy valójában Katherinet világ életembe sem szerettem, s most végre túltettem magamat rajt, hogy egy hasonmás iránt is éreztem akármit is, de most egy újabb hasonmás, az első, akibe beleszerettem. Ifjú kori szerelem, talán így is nevezhetném, akár még kísértésnek is.



Old love... • megjegyzés;  Love You 
©️


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Tatia Petrova
Tatia Petrova

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 457
❦ Join date : 2013. Oct. 20.
❦ Tartózkodási hely : † Mystic Falls †
❦ Job/hobbies : † Blood-suck †

New Orleansi pláza  Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Orleansi pláza    New Orleansi pláza  Icon_minitimeKedd Jún. 17, 2014 2:30 pm

"When the first love find you again..." Elijah & Tatia

Mit vártam? Tudom, felbukkanni hirtelen a semmiből egy olyan személy előtt, aki ezer éve már, hogy halottnak hisz, eléggé sokkoló hatású. De nem terveztem, hogy így lesz, nem számoltam vele. Gondoltam rá, hogy tovább kellene sétálnom a kirakat elől, még mielőtt észrevenne, de egyszerűen nem tudtam. Megláttam őt, és nem tudtam levenni róla a tekintetemet. Annyira más volt, annyira eleven, s még is megtört. Nem volt már ugyan az a személy, mint mikor megismertem, s most nem tudom ki ő. Nem ismerem őt igazán, hiába az ezerévnyi ismeretség, fogalmam sincs róla ki ő. Pont ugyan olyan elveszett vagyok vele kapcsolatban, mint amennyire ő velem. Sejtettem, hogy ez lesz, hogy nem fogja elhinni, hogy tényleg én vagyok, hogy igazi és élő vagyok. Élő? Mit is takar ez a fogalom? Minden vagyok, csak élő nem. Meghaltam azon a sorsdöntő éjszakán, mely mindent felforgatott és előre megpecsételt mindnyájunkat. Ebben az egy dologba igazat kell adnom Elijahnak, régen halott vagyok. Akár csak ő maga, akár csak a testvérei és akár csak a szülei.
Látom rajta, hogy mennyire zaklatott, hogy mennyire össze van zavarodva. Elképzelésem sincs, mekkora sokkot okozhattam neki a felbukkanásommal, hogy mennyire felkavarhattam őt. De ha ez számít is valamit, én is össze vagyok zavarodva, engem is felkavar a látványa. Hiszen olyan rég volt már, hogy utoljára láttam őt, hogy utoljára mosolyt válthattunk egymással. Régi szép idők…
Kellemes emlékek fűznek ahhoz a korhoz, akkor éltem át emberi életem legszebb pillanatait. Persze, sok más, kellemetlen élmény is fűz ahhoz az időszakhoz, mint például Elijah és Niklaus viszálya. Emlékszem rá, mennyire összetörtem Rebekah látogatása után, mikor megkért, hogy engedjem el őket. Én pedig a legelkeseredettebb lépésre szántam el magam, ami Esthernek akkor kapóra is jött…
De ez már rég volt, ami volt, az elmúlt. Most pedig semmit sem jelent ez már a számomra.
- Elijah, én vagyok az. – szólok hozzá lágyan, selyemhez hasonlító hangon. Mindkettőnknek nehéz felfogni ezt a találkozást, pedig én nagyon is tudatában voltam annak, hogy az ősi család itt tanyázik. Tudtam, hogy Niklaus, Elijah és Rebekah itt vannak, ahogy azt is tudtam, hogy Kol Mystic Fallsban van. Még is, felkavaró ez a találkozás. Még Niklaus látványa sem rendített meg ennyire, hiszen nem nehéz nem a régi szép időkre gondolni egy arrogáns, önimádó hibrid közelében. De Elijah őszinte, ártatlan tekintete miatt, ezt igen nehéz elkerülni. Mondhatni a jelenléte idéz fel bennem dolgokat. Olyan dolgokat, melyeknek már rég el kellett volna veszniük, de lám-lám még megvannak. Csupán a jelentőségük változott meg, mert most már nem jelentettek semmit, csupán emlékek voltak.
- Érints meg! – kérem. - Ha nem hiszel a szemednek, vagy a szavaimnak, akkor érints meg. De hidd el, én vagyok az. – Mosolyogva nézek fel rá, csillogó szemeim az ő tekintetét keresik. Nem magam miatt viselkedem így vele, hanem ő miatta. Engem nem rendít meg ilyen szinten a viszontlátás, mint őt. Nekem már nem számít, mert nem érzek ezzel kapcsolatban semmit. Vagyis de. Furcsának találom a helyzetet, de semmi több. Előbb utóbb el kellett jönnie ennek a találkozásnak is.
- Tudod, hogy én vagyok. Ki más lehetnék? – Jó kedv csendül a hangomban, s kezd megmutatkozni az a Tatia, akit ő még nem ismer. Nem rejtegethetem az ő lelki világa miatt örökre, hogy mi lett velem. Képtelen lennék tovább játszani a nyálas, cuki-muki lánykát, akit még anno ismert meg. Nem, ennél tovább nem megy. Remélem helyre állt a szívverése és nem tervez elájulni, mert tovább nem vagyok hajlandó bazsalyogni vele.


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


New Orleansi pláza  Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Orleansi pláza    New Orleansi pláza  Icon_minitimeKedd Jún. 17, 2014 12:10 pm


Tatia & Elijah
“A szerelem számomra Tatiaval kezdődött, s Katherinaval végződött. ”


Össze vagyok zavarodva. Nap mint nap egyre nagyobb sokkok érnek. Olyan tények, amik teljesen megőrjítenek. Mikael megjelenése mai napig is megráz. Az apámtól mindig is féltem, mert ő, és anyánk az egyedüli, akik képesek minket bárhogyan megölni. És most pont nem hiányozna, hogy megöljön Mikael. Katherina megkért, hogy az én véremmel változtassam át újra vámpírrá, amikor eljő a szertartás. Akkor ott már tényleg oda kell figyelnem, hogy ha nem akarom, hogy Katherina meghaljon. Hiszen ha én meghalok, akkor ő is. Eddig az én életem a legstabilabb, ugyanis nem én vagyok a legkegyetlenebb eredeti, mint vámpír. Mindenkivel becsületes, és tisztességes vagyok, nem teszek alá senkinek sem. Persze, ez még nem biztosíték arra, hogy engem nem ölnek meg. Bár annyira nincs félnivalóm, hiszen szinte lehetetlen megölni az ősieket. De még is... jó, hogy ha odafigyel az ember. Az nem tagadás, hogy nem fogok koporsóba kerülni többé, s még az a szerencse, hogy akkor abból a vérből származó vámpírok nem állnak le. Félek a jövőtől, és attól, hogy Klaus hová fog fajulni a megszületendő gyermekkel. Rettegek.
Minden utalás csak arra jutott, hogy ő biztos Tatia. De annyira még sem vagyok benne biztos, hiszen ő már régen meghalt. Nagyon régen...
Több hasonmás van ugyan, akik itt lehetnek, de én ismerem őket. Katherina elmenne mellettem, ő nem állna itt, és nézne mint a vett malac. Amarával nem találkoztam, meg ő mit keresne New Orleansba? Elena pedig.... hagyjuk.
De még sem lehet Tatia, meg új hasonmás sem. Kezdek megőrülni...
Hallucinálásnak éreztem az egészt mindaddig, ameddig ez a titokzatos lány meg nem szólalt azzal, hogy neki is ismerős vagyok.
Itt mintha sokkot kaptam volna. A szívemhez kaptam volna, de kezeim erőtlenül pihentek egymás mellett, s ajkaim pár milliméterre elváltak egymástól.
És utána ami következett, olyan volt, mintha az öregedés túlért volna, és kezdenék megsüketülni. Nem... nem jól hallottam!
- Nem... az nem lehet...- nézek körbe zaklatottan, s szemeim rebbenésében minden fájdalom kivehető volt, hogy mennyi kegyetlen emlék szált meg újra.
Tatianak hitt lányról leveszem elképedt tekintetemet, s a földre néztem. Néztem, de nem láttam. Minden emlék fáj, s most, hogy megint csak visszaemlékezem, egyre inkább úgy érzem, hogy egy könny hullana ki szemem sarkában, de nem, megpihent még az az egy könny szememben; visszatartottam.
- Hiszen ő már régen meghalt...- Suttogom olyan halkan, mint ahogy a szellő süvít fülembe egy szomorú hangot.
Tatiat 1 éve ismertem akkor, de még is mennyi emlék fűz hozzá. A mosolyok, a baráti támasz... sok minden. És persze a fivéri viszályok, hiszen Klaus is szemet vetett a lányra. Nem is csoda. Tatia egy igazi angyalnak tűnt, s tán az is volt. Szerényebb fiú voltam még akkor, hiszen nem voltam vámpír, mikor minden jobban felerősödött. Bár akkor is tiszteletet nyújtottam másoknak, mint mindig. Talán azért is, mert apám terrorban tartott minket, és gyávaságom miatt nem mertem magamért soha kiállni. Mára ez természetesen másképpen van, hiszen eredeti vagyok, mi okom lenne akárkitől is félni? Aki csak egy rosszat szól, annak a feje repül. Eldobtam azt az erkölcsös viselkedést, így annyira nem is mozgat mára a dolog, hogy kivel hogy viselkedjek. Stefan is csak azért maradt még életben tegnapról, mert Klaus öribarija. Nem szeretnék Klaussal egy kicsit sem összetűzni, így Stefnek mellettem a haja szála sem görbült, pedig aztán megérdemelt volna egy karót a szívébe.
Nem tudtam mit szólni már
a Tatianak nevezett lányhoz. Nem tudom felfogni sem, hogy ő az! Olyan hihetetlennek hangzik az egész, hogy egyszerűen képtelen vagyok elhinni.
A felfogási képességem tökéletes általában, de most valahogy nem. A gondolataim szét vannak szórva, alig bírom összerakni őket.


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Tatia Petrova
Tatia Petrova

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 457
❦ Join date : 2013. Oct. 20.
❦ Tartózkodási hely : † Mystic Falls †
❦ Job/hobbies : † Blood-suck †

New Orleansi pláza  Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Orleansi pláza    New Orleansi pláza  Icon_minitimeVas. Jún. 15, 2014 11:45 pm

"When the first love find you again..." Elijah & Tatia

A kirakat előtt állva és nézve az ősit - aki majd ezer éve a szívem egy részét birtokba vette, sok minden eszébe jutna az embernek, szerintem. Nekem még is csak egy mosolyra futja és kavargó gondolataim nem kalandoznak vissza a múltba, csupán a jelenben vájkálnák információk után kutatva az ősi famíliáról. Szinte hihetetlen, hogy Klausnak lánya fog születni, ahogy az is, hogy Elijah, Rebekah és Kol pedig nagynénik és nagybácsik lesznek. Érdekes, hogy a családegyesítés az ősieknél hirtelen milyen könnyen megy. Adjunk nekik egy bébit, zúdítsuk a nyakukba a szüleiket és puff… ! Már is kézhez kapjuk a családcentrikus ősöket, akik összetartanak és életük végéig együtt maradnak.
Jó tudni, hogy ennyi év után, még képesek egymáshoz ragaszkodni és egy családként működni.
Tekintetem le sem veszem az ősiről, talán csak egy pillanatra, míg jobban megfigyelem a kezében tartott, rózsaszín, habos-babos ruhácskát. Istenem, mennyire lehetetlen ez a látvány; egy ősi baba holmit szorongatva, s tán további vásárlásra készen… egyszerűen őrület. Azonban én még is képtelen vagyok róla levenni a tekintetemet, s már-már lélegzet visszafojtva várom, hogy felpillantson, és a tekintetünk találkozzon. Amikor pedig ez megtörténik, valahol, mélyen legbelül megmozdul bennem valami. Valami, ami épp csak egy pillanatra mutatkozott és már el is tűnt érzéketlen lelkem mélyén.
Ahogy Elijah elindul felém, megemberelem magam. Kihúzom magamat, egyenes, határozott testtartással állok előtte és várom, hogy ideérjen. Tagadni sem tudnám, hogy felkavaró a látványa, de azért próbálkozom nem kimutatni, hogy miféle gondolatokat kelt bennem a jelenléte.
Csak állok előtte, már-már szelíd és gyengéd mosolyra húzódó ajkakkal. Csillogó barna tekintetem az ősi szemeibe fúrom. Hallgatom lélegzetvételét, szívének dobbanását. Kíváncsi vagyok milyen reakciót válthatott ki belőle a felbukkanásom. A jelek szerint… eléggé megkavartam egy kicsit.
Elijah kérdésére, csak kiszélesedik a mosolyom, de egy szót sem szólok. Szemem csillogása és mosolyom teljességgel elárulhatja, hogy kivel áll szemben. Azonban én pontosan jól tudom, hogy a szíve az én nevemet kiáltja, az elméje nem képes elfogadni, hogy előtte állhatok, hiszen szentül hisz benne, hogy én bizony meghaltam azon a bizonyos éjszakán, ezer évvel ezelőtt. Pontosan és tisztán emlékszem arra a napra. Kegyetlen nap volt az a Mikaelson család számára. Az a nap volt az, ami mondhatni egy életre megpecsételte a sorsukat, mert ennek a napnak isszák ma is a levét. De hát, ők keverték maguknak ezt az ősi katyvaszt… másszanak is ki belőle, ha annyira akarnak.
Egy sejtelmes villanás a tekintetemben, egy rejtélyes mosoly. Ez akár mindent el is árulhatna, amit Elijah tudni akar. Élvezem, hogy összezavartam, hogy láthatom azt a kísérteties fényt a szemében.
- Igazán örvendek, Mr. Mikaelson. – szólalok meg lágy, búgó hangon. Mosolyom továbbra sem tüntetem el arcomról, sőt mi több! Ha lehet, még jobban megmutatkozik, ezzel olyan rejtélyessé és még is ártalmatlanná téve az összképet, hogy azt már-már nehéz elhinni. Várom a pillanatot, szinte már látom a szemeim előtt, ahogy a felismerés szinte villámcsapásként fogja érni őt, s rá fog jönni, hogy a vele szemben álló hasonmás, nem más, mint a rég múltba feledett szerelme.
- Nekem is ismerősnek tűnik. Azt hiszem talán hallhatott rólam… - Beharapom alsó ajkamat, s előtörő mosolyomat azzal próbálom palástolni, hogy kezemmel végig simítok az említett testrészen. Mindeközben tekintetem le sem veszem az ősiről, akit szemlátomást még mindig a kíváncsiság kínoz. Be kell vallanom, már engem is kínoz, mert már szeretném látni az arcát, amint kiejtem a nevem.
- Az én nevem, Tatiana Petrova.


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


New Orleansi pláza  Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Orleansi pláza    New Orleansi pláza  Icon_minitimeVas. Jún. 15, 2014 8:20 pm


Tatia & Elijah
“A szerelem számomra Tatiaval kezdődött, s Katherinaval végződött. ”


Érdekes, hogy egy ősi gyermekruhát vásárol. De hát ha valaki nem hajlandó megtenni, akkor ki más? Én imádom a srácokat, minden gyermek mosolyt tud csalni az arcomra. Igaz, nem igen futok össze egyel is, de emlékszem arra, amikor én olyan tizenhárom lehettem, Klaus pedig olyan hét éves lehetett. Öröm volt őt vezetni, s ha félrelépett az életben, mindig megragadtam a karját, s visszahúztam a gödör széléről. Mai napig így van, ha sikerül időben még segítenem őt a bajban. Szeretem az öcsémet, és azt hiszem, érte bármit képes vagyok megtenni, talán még a lehetetlent is. A család számomra mindennél többet ér, hiszen ők voltak nekem a támasz, amikor én voltam a gödör szélén. Fáj, hogy végül ide jutottunk. Abból az ártatlan gyerekből végül a legrettegettebb szörny lett. De belül egy olyan érzése lakozik, amelyet soha nem fed fel, mert nem akar érezni, pedig érez. Klaus csodálatos személy, én magam tudom, hiszen átéltem pár pillanatot, amikor elcsíptem ezeket a fehér holló ritka pillanatok.
A gyermekruhákat jobban megnéztem, és elmosolyodom, hogy mi lett volna akkor, hogy ha a huszonegyedik században születtem volna, s emberként lehettem volna családapa, aki bármit megtenne gyermekeiért. Rengeteg ilyen álom üldöz. Mosolygok mélyen álmomban, s szinte úgy éreztem még akkor, hogy ha a valóság lenne az álom, és az álom a valóság. Tudom, hogy ezek Klaus próbálkozásai voltak, ugyanis sikerült bejutnia az elmémbe, nem is egyszer. Igaz, ez sokszor bosszantott, de hát gyenge voltam ahhoz, hogy ne sikerüljön ezt megtennie.
Hiába is, de el kell viselnünk az élet terheit. Sokak kikapcsolják magukat, vegyük példának Stefant, aki ezt tette. Én nem tehetem, mert érzek. Szinte csak ez az egy szó jellemez fel, mint belső.
Kifelé jövök vakon az üzletből, hogy a neten rendeljem meg a többi dolgot, nagyon nem szeretek emberek közelében lenni, mert sokszor elkap a hév, főleg ha éhes vagyok, hogy elkapjam valamelyiknek a torkát is.
De amikor kiérek, valami igen különös üti meg a szívemet. Ki ő? Az eddig világos, hogy Petrova hasonmás. Eleinte minden hasonlatom Katherinara terelődött, de ő soha nem jönne New Orleansba. Minek tenné? Nem fűzi őt ide semmi fontos. De, talán Stefan. Elena meg abszolút nem, ő nem ilyen aki megáll és engem néz szinte tátott szájjal.
Vagy talán csak szimplán megőrültem, és hallucinálok?
Az üzlet ajtaját kinyitom,

míg nem a számomra ismeretlen hasonmás elé lépek. A tekintetéből kivehető, hogy számára is ismerős vagyok. De honnét?
Tatia… csak ő jutott eleinte eszembe. De ő nem lehet! Ő halott!
Amikor rá gondolok, a szívem is beleremeg a gondolatba. Abban az egy hétben két haláleset ért. Henrik, és Tatia halála. A lány, az első Petrova, aki lepecsételte az életemet.
- Elnézést…- mondom eleinte zaklatottan, miközben fél ajkamra egy mosoly kúszik.- De ön, ismerős nekem. Talán, Ismerjük egymást? – kérdezem tőle kedvesen, s ha kell szívesen bemutatkozok neki.
- A nevem Elijah Mikaelson, ha még sem tűnnék ismerősnek. – döntöm oldalra a fejemet alig észrevehetően, s ajkaim újra nyíltak lassan, hogy kérdezzek még valamit.
- És az ön neve? – kérdezem végül minden tiszteletet nyújtva neki. Ő nem lehet egy újabb hasonmás. Arról tudnék már régen.
Ki ő?
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Tatia Petrova
Tatia Petrova

HEY DEAR, I'M A ORIGINAL

❦ Hozzászólások száma : 457
❦ Join date : 2013. Oct. 20.
❦ Tartózkodási hely : † Mystic Falls †
❦ Job/hobbies : † Blood-suck †

New Orleansi pláza  Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Orleansi pláza    New Orleansi pláza  Icon_minitimeVas. Jún. 15, 2014 5:01 pm

"When the first love find you again..." Elijah & Tatia

New Orleans; mindig nyugodt szívvel lépem át ennek a városnak a határvonalát. Tudom, hogy mire vállalkozom, akárhányszor csak ide jövök, de nem érdekel. Egem cseppet sem izgat Marcel és annak kis pereputtya, valamit nem érdekelnek a hatalmi harcok a „város uralkodója” címért sem. Nem azért jövök ide, hogy örömtáncot járjak Klaus minden egyes kudarcba fulladt próbálkozása felett, amit bevetett Marcel ellen. S nem is azért, hogy kárörvendve végig nézzem a két trónbitorló harcát. Szóval, bármily meglepő lehet, nem azért jöttem ide, hogy végignézzem, hogyan ölik egymást a vámpírok. Azért vagyok itt, mert szükség van rám és meg, mert nekem is szükségem van valakire. Szükségem van kis barátnőmre, Davinára, aki elvégezne nekem néhány varázslatot. Tudom, önző dolog csak emiatt keresni egy szeretett ismerőst, de számomra a „szeretett” kifejezés már egy ideje nem játszik, sokak kárára és bosszúságára. Vicces, hogy hányan szeretnének a segítségemre lenni és visszaszerezni az emberségemet. Mókás tudni, hogy van, akinek még jelentek valamit. Hihetetlennek tűnhet, de tisztában vagyok vele, hogy számomra is jelenteniük kellene valami ezeknek a személyeknek, s már csak ennek tudatában is próbálok velük szemben kedvesen fellépni. Igaz, több-kevesebb sikerrel, de legalább próbálkozom. Töröm magam, már csak annak emléke miatt is, hogy egyszer kedveltem, ne adj isten, talán még szerettem is őket.
Fogalmam sincs, hogyan jutottam el a határtól a plázáig, de ha már itt vagyok, körülnézek. Nem ártana kibővíteni a ruhatáramat néhány új gönccel, mert ezek már kezdenek egy kissé unalmasak lenni. A múltkor beszereztem két gyönyörű szép nyakláncot, ennek örömére most ruhákat keresek.
Nyugodtan haladok el néhány bolt mellett, a kirakatokat sorra nézegetve. Olyan üzletbe nem fogok bemenni, ahol használt, márka nélküli, vagy túl olcsó darabokat árulnak. Én inkább az új, méregdrága és divatos holmikért vagyok oda, meg vissza. Ezer évesen is adok a külsőmre, ez szerintem érthető.
Épp valami baba holmikat árusító butik előtt haladok el, amikor a kirakaton keresztül megpillantok egy nagyon is ismerős alakot. Bárhol felismerném ezt a kiállást, ezt a testfelépítést. Az évek során semmit sem változott, pont olyan komolynak és erkölcsösnek látszik, mint ezer éve. Emlékszem rá, hogy akkor is pont ilyen volt. Udvarias, gondoskodó és elsősorban roppant figyelmes.
Ledermedve, földbegyökerezett lábbal állok a bolt kirakata előtt, majdhogynem egész pontosan az ajtajában. Tekintetemet le sem veszem az ősiről, aki, ha a szemem nem csal, valamiféle rózsaszín babaholmit tart a kezében. Akaratlanul is mosolyra húzódnak ajkaim, ahogy figyelem őt.
Nem tudom hány perc telik el néma csöndben, miként én az ősit figyelem, de ez alatt az idő alatt nem mozdulok. Csupán mosolyogva szemlélem a leendő nagybácsit, aki minden bizonnyal a születendő unokahúgának vásárol. Legalább is, abból, hogy rózsaszín ruhácskát vett, erre következtetek. Egy fiúnak csak nem venne ilyen színű holmit, nem?


Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Vendég
avatar

Vendég


New Orleansi pláza  Empty
TémanyitásTárgy: New Orleansi pláza    New Orleansi pláza  Icon_minitimePént. Jún. 13, 2014 7:28 pm

-


A hozzászólást Elijah Mikaelson összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 17, 2014 10:31 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Hello darling, call me by my name
Ajánlott tartalom



New Orleansi pláza  Empty
TémanyitásTárgy: Re: New Orleansi pláza    New Orleansi pláza  Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

New Orleansi pláza

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» New Orleansi kórház

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Vampire Diaries :: Welcome to New Orleans :: Belváros-